فکر می کنید بهترین گزینه جهت انتخاب یک کلمه عبور مطمئن و ایمن چیست ؟ که به راحتی قابل لو رفتن نباشه ….
خوب حتما می دونید که استفاده از کلمه های انگلیسی ، به عنوان پسورد (password) جزء یکی از بدترین گزینه ها در این زمینه می باشد .
زیرا به راحتی توسط موتورهای کشف پسورد ، بازیابی و کشف می شوند .
عده ای از کلمات فینگلیش (مثل : Shahvar) به عنوان کلمالت عبور خود استفاده می کنند که تا حدودی امن تر است و عده ای نیز از کلمات ترکیبی و اعداد استفاده می کنند (مثل Shahvar5872) که باز هم تا حدودی غیر قابل کشف هستند ، عده ای نیز از کلمات طولانی جهت انتخاب کلمه عبور خود استفاده می کنند و یا در مابین کلمات عبور خود از Space استفاده می کنند ، ولی این گونه کلمات عبور اولا قابل حدس توسط دیگران هستند و یا به خاطر سپردن آنها سخت و مشکل است و امکان فراموش کردن کلمات عبورتان نیز وجود دارد و ثانیا با تمامی نرم افزارهای Keylogger به راحتی قابل کشف هستند .

( توضیح اینکه Keylogger ها نرم افزارهایی هستند که کلیه کلماتی را که توسط کیبورد تایپ می شوند را ثبت کرده و بنابراین حتی اگر کلمه عبور شما طولانی و غیر قابل حدس زدن و یا دارای فاصله Space در بین کلمات باشد ، باز هم به راحتی قابل کشف هستند و کلمه عبور شما را برای فردی که قصد فهمیدن پسورد شما را دارد ، ارسال می کند)

[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  امروز قصد معرفی یک ترفند بسیار ساده را داریم که با استفاده از این روش هیچگاه پسورد شما ، لو نخواهد رفت …. حتی توسط برنامه های Keylogger !!!! جهت یادگیری این ترفند ادامه متن را دنبال کنید …
  برای اینکه یک کلمه عبور مطمئن و امن داشته باشید ، که اولا به راحتی قابل حفظ کردن برای شما باشد و ثانیاً توسط هیچ نرم افزار Keylogger قابل کشف نباشد بایستی به روش زیر عمل کنید :
  1. ابتدا یک کلمه عبور را برای خود در نظر بگیرید مثلا : shahvar
  2. حال کلمه ای را که انتخاب کرده اید (در ذهن خود) به چند قسمت تقسیم کنید ، با توجه به مثال ما که کلمه Shahvar بود و این کلمه کلمه کوچکی می باشد ما این کلمه را به دو بخش تقسیم کردیم یکی shah و دیگری var
  3. حال ابتدا قسمت اول را تایپ کرده …. shah و سپس با استفاده از ماوس مکان نما را به دومین یا سومین حرف از قسمت اول برده ( s|hah) و سپس قسمت بعدی را تایپ نمایید ….. shvarhah خواهید دید که کلمه ای که به وجود می آید کلمه به غیر از کلمه اصلی یعنی shahvar است و چون شما حروف shahvar را به ترتیب تایپ کرده اید (ولی با جا گذاریهای مختلف) در نتیجه برنامه های keylogger هم تنها عبارت shahvar را ثبت می کنند …. در حالی که کلمه عبور شما shvarhah می باشد !
  توضیح اینکه : پسورد به وجود آمده اولا سخت است و برای دیگران به خاطر سپردن آن سخت می باشد که هر چه از کلمات طولانی تری استفاده کنید و بخشهای ان بیشتر باشد این کار مشکل تر می باشد . در حالی که به خاطر سپردن کلمه عبور برای شما بسیار آسان است .
  مثلا فرض کنید شما عبارت shahvar.net را برای پسورد خود انتخاب کنید . خواهید دید که پس از استفاده از ترفند بالا ، کلمه عبور ایجاد شده s.netvarhah می باشد که به خاطر سپردن آن مشکل می باشد … در حالی که shahvar.net همیشه تو ذهنتون می مونه .

  دلیل آنکه نرم افزارهای keylogger نیز قادر به شناسایی اینگونه کلمات عبور نمی باشند به این دلیل است که اولا اینگونه نرم افزارها از درک اعمال ماوس عاجزند و ثانیا کلمات فشرده شده در کیبورد را به همان حالتی ثبت می کنند که تایپ شده اند .
  از این روش می توانید در همه جا استفاده کنید مثل کلمه عبور یاهو و یا کلمات عبور نرم افزارها و کلمات عبور برای مدیریت وبلاگ و حتی کلمات عبور برای ویندوز و …. و مطمئن باشید که مطمئن ترین روش می باشد