بروز اتفاقات بد برای تلفن های همراه از جمله به سرقت رفتن آن توسط دیگر افراد در جوامع امروزی امری اجتناب ناپذیر است و متاسفانه ممکن است این اتفاق در هر لحظه ای برای گوشی گرانقیمت شما بی افتد و آنگاه شما بمانید و حسرت گوشی دوست داشتنی که ممکن اس صدها هزار تومان پای آن خرج کرده باشید. در این گونه موارد قبل از بروز چنین اتفاقاتی رعایت کردن یکسری موارد ایمنی از جمله صحبت نکردن با تلفن همراه در زمانی که در گوشه خیابان مشغول حرکت در جهت موافق ماشین رو در حرکت هستید و یا عدم استفاده از تلفن همراه در مکان های خلوت و … امریست ضروری که باید رعایت کنید. اما باز هم بسیار اتفاق افتاده که با رعایت موارد ایمنی بسیار سارقین از شما زرنگ تر بوده و به هر ترفند و حیله ای که باشد گوشی را از شما سرقت خواهند کرد.
پس چاره چیست؟ آیا راهی وجود دارد که بتوان رد سارق را گرفت و آن را شناسایی کرد؟ باید به شما مژده بدهیم که بله خوشبختانه راه هایی وجود دارد که شما بتوانید به گوشی عزیز خود برسید. شرکت سازنده سیستم عامل محبوب IOS که گوشی های آن قیمت های بسیار بالایی نیز دارند خود دست به حرکتی جالب زده است که به شما کمک می کند به راحتی بتوانید محل دقیق گوشی خود را پیدا کرده و آن را از چنگ سارقین خارج کنید. البته هیچ کدام از این برنامه ها دقیق نیستند و مطمئنا با وجود همچین برنامه هایی باز هم افراد از هوش خود برای دور زدن این موارد اقدام خواهند کرد اما باز هم به قول معرف “کاچی به از هیچی” و همین که امکانی هست که شما را اندکی در این زمینه همراهی کند خود قوت قلبی برای افرادیست که گوشی خود را از دست داده اند. پس اگر شما نیز از این سیستم عامل بهره می برید امروز با ما همراه باشید .
برای شروع کار نیاز است تنظیماتی را بر روی گوشی فعال کنید.
به قسمت Setting بروید و سپس وارد بخش Mail, Contacts, Calender شوید.
بر روی گزینه Add Account کلیک کرده و بخش MobileMe را انتخاب کنید.
در اینجا شما می بایست اپل ایدی خود را وارد کنید. اپل ای دی دسترسی است که به شما اجازه استفاده از امکاناتی را که شرکت مربوطه برای شما و دستگاه های شما فراهم کرده است را می دهد. اگر اکانت مربوطه را دارید که تنها کافی است آن را وارد کرده و next را بزنید اما اگر ندارید در پایین همان قسمت گزینه ساخت اکانت مجانی وجود دارد که می توانید اقدام به ساخت اکانت کنید و سپس به این منو برگشته و آن را وارد کنید.
بعد از وارد کردن و ذخیره کردن ایدی خود به بخش Mail, Contacts, Calender برگردید. خواهید دید که یک اکانت جدید برای MobileMe شما ساخته شده است. بر روی آن کلیک کرده و Find My Iphone خود را فعال کنید.
کار ما با تنظیمات گوشی به اتمام رسید. برای ادامه کار به سایت Me.com مراجعه کنید و با دسترسی که داشتید و یا ساخته اید وارد آن شوید.
پس از چند ثانیه خواهید دید که سایت مربوطه مکان گوشی شما را بر روی نقشه به همراه جزئیات کامل به نمایش در می آورد که به راحتی می توانید اگر گوشی شما سرقت شده و یا آن را در محلی جا گذاشته اید به راحتی از آن جا مطلع شوید.
ذکر موارد فوق الزامیست که به شما بگوییم متاسفانه بر عکس مکان یاب ها که اگر گوشی شما حرکت کند به طور اتوماتیک جایگاه شما نیز بر روی نقشه حرکت خواهد کرد، این سایت اینگونه نیست و می بایست برای دریافت آخرین اطلاعات و جایگاه دستگاه خود از گزینه رفرش استفاده کنید تا به آخرین محل مورد نظر در آن لحظه برسید.
همچنین در اکثر مطالب عنوان شده در باره این امکان شرکت اپل ذکر شده است که تنها نیاز است که گوشی روشن باشد و نیاز به هیچ چیز دیگر نیست اما ما با تحقیقات و تست هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که برای استفاد از این امکان می بایست دسترسی به اینترنت داشت که حال gprs و یا wifi فرقی نمی کند. چون در حالت عادی تست شده بدون اینترنت گزینه هایی که سایت در اختیار شما قرار می دادند برای ما عمل نکرد که در صورتی که اینگونه باشد استفاده از آن و پیدا کردن آن برای شما سخت تر می شود.
از مطالب بالا که بگذریم باید بگوییم که همچنین علاوه بر یافتن گوشی این سایت امکانات متنوع تری در اختیار شما قرار می دهد. کافیست بر روی اسم گوشی خود که بر روی نقشه پیدا شده کلیک کنید تا منویی برای شما باز شود که شامل ۳ گزینه است:
Display Message or Play Sound: با کلیک کردن بر روی آن کادری برای شما نمایش داده می شود که شما خواهید توانست پیغامی را برای گوشی خود ارسال کنید. البته می توتند پیغام را همراه با صدا بر روی گوشی خود بیاوید تا شخص مورد نظر متوجه پیغام فوق بر روی گوشی شود. این آلام ۲ دقیقه متوالی بر روی گوشی شما اجرا خواهد شد و حسابی شخص سارق را کلافه خواهد کرد تا حتما مجبور شود پیغام شما را بخواند.
Lock: به راحتی با این گزینه گوشی را قفل کنید و بر روی آن رمز بگذارید تا بدون آن دسترسی به گوشی غیر ممکن شود. این رمز شامل ۴ رقم است که شما می توانید از طریق سایت آن را بر روی گوشی خود اعمال کنید که می توان گفت از گزینه های دیگر ارائه شده به درد بخور تر است. چون حداقل گوشی شما را برای ساعت ها از دسترسی شخص مورد نظر خارج می کند تا شما به سرعت برای یافتن آن اقدام کنید. پس قبل از هر کاری برای قفل کردن گوشی خود اقدام کنید.
Wipe: و این گزینه برای آن است که شما اگر اطلاعات مهمی بر روی گوشی دارید که نمی خواهید دست کسی به آن برسد. با این گزینه اطلاعات بر روی گوشی شما پاک خواهد شد تا خیال شما از موارد امنیتی و خصوصی موجود راحت شود اما باید بدانید که با استفاده از این گزینه خود دیگر نخواهید توانست به آن اطلاعات در آینده دسترسی داشته باشید و آنها به طور کل حذف خواهند شد.
ساده بود؟ بله ساده بود اما باید به این نکته توجه کنید که برای کار کردن این گزینه ها باید حتما گوشی روشن باشد و گوشی در حالت خاموش با این طریق یافت نخواهد شد. البته مشکلی هم نیست چون حتی اگر گوشی سرقت شود و به فروش هم برسد باز هم دست آخر برای استفاده باید روشن شود و شما حداقل اگر به سارق مورد نظر نرسید به گوشی دوست داشتنی خود خواهید رسید.
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید
همچنین ذکر این نکته در آخر ضروریست که اولا اینکه این برنامه بر روی دستگاه های دیگر که از IOS استفاده می کنند نیز کار کرده و کاربرد دارد و تنها نیاز نیست دستگاه مورد نظر موبایل باشد و دوم اینکه برای کار کردن این آیتم بر روی وسیله خود می بایست آخرین آپدیت نرم افزاری دستگاه خود را انجام داده باشید، چون این برنامه با نگارش های قدیمی این سیستم عامل کار نخواهد کرد. نگارش پیشنهادی برای کار کردن با این امکانات ۴٫۲ به بالاست.

موضوعات مشابه: