IFileExplorer
این برنامه یکی از بهترین برنامه های ارتباطی و انتقال فایل مخصوص گوشی های آیفون می باشد که شما با آن به راحتی خواهید توانست انواع فایل ها را از طریق سیستم وایرلس به گوشی خود منتقل کنید. تنها کافیست برنامه را اجرا کنید تا یک ای پی به یا همان آدرس اینترنتی به صورت عدد به شما بدهد. آن آدرس را با مرورگر خود باز کنید تا محیط ارسال فایل برای شما نمایش داده شود. شما با راحتی با دادن اسم فایل ها می توانید بدون هیچ دردرسر شناساندن بلوتوث و یا ارتباط با کابل و … فایل ها را به آسانی به گوشی خود منتقل کنید .
PhotoSynth
به عکاسی علاقه دارید؟ به شما پیشنهاد می شود حتما این برنامه را امتحان کنید. این نرم افزار به شما کمک می کند تا بتوانید عکس هایی به صورت پانورما تهیه کنید. پانورما عکس هایی هستند که از به هم پیوستند چندین عکس در امتداد هم به وجود می آیند. اکثر نرم افزار عکس برداری به صورت پانورما تنها می توانند از یک جهت برای شما عکس تهیه کنید. یعنی یا تنها عکس ها را به صورت افقی به هم بچسبانند یا عمودی. اما این نرم افزار فرای تمام این داستان هاست به طوری که قادر است عکس ها را در آن واحد هم به صورت عمودی و هم افقی برای شما تهیه کنید. به طور مثال شما به راحتی می توانید یک عکس ۳ بعدی از اتاق یا محل کار خود تهیه کنید به طوری که هم قادر باشید به صورت افقی عکس را نگاه کنید و هم به صورت عمودی و بالا پایین. البته چسباندن عکس ها نیز توسط خود برنامه به دقت انجام میگیرد و سریع به طوری که نه نیاز به دقت بالا از جانب شما باشد نه عکس ها در هنگام چسبیدن نا هماهنگ باشند.
Tuneln Radio
یک برنامه رادیو اینترنتی قوی که ۴۰ هزار کانال رادیویی اینترنتی را در خود جا داده است به طوری که شما را بی نیاز کند. اما باز هم فکر همه چیز را کرده است و شما می توانید خود به لیست فوق هر مقدار که خواستید آدرس جدید اضافه کنید. اما این تنها ویژه گی این برنامه نیست. نرم افزار دارای گزینه های دیگری از جمله آلارم و ساعت خواب است. شما می توانید برنامه را تنظیم کنید تا در ساعتی خاص برای شما رادیو پخش کند و چه دل نشین که صبح را با صدای موسیقی صبحگاهی رادیو از خواب بیدار شوید و همچنین ساعت خواب به شما کمک می کند که شب با صدای موسیقی آرام و آرامش بخش به خواب بروید بدون آنکه دل مشغولی برای خاموش کردن برنامه در حال پخش داشته باشید، چون که خود برنامه در ساعت مقرر خود اقدام به بستن نرم افزار می کند.
Shazam
برنامه کشف موسیقی های ناشناخته. این برنامه را مفصل در مورد سیستم عامل های دیگر برای شما معرفی کرده ایم. اما اگر تا بحال اسم آن را نشنیده اید باید بگویم که برنامه گرانبهایی را تا بحال از دست داده اید. این نرم افزار به شما کمک می کند تا به اطلاعات موسیقی های در حال پخش دست پیدا کنید. این اطلاعات می تواند شامل نام آهنگ، نام خواننده، نام آلبوم، عکس کاور آلبوم و … باشد که تنها با ۱۰ ثانیه قابل کشف خواهند بود. تنها کافیست برنامه را اجرا و به نزدیکی موسیقی در حال پخش بروید و همچنین به اینترنت متصل باشید. در عرض چند ثانیه تمامی اطلاعات موجود آن بر روی صفحه نقش خواهد بست و شما را شگفت زده خواهد کرد. شاید کمی عجیب به نظر برسد اما واقعی و منطقیست. پس در نصب آن شک نکنید.
Mirror
خانم ها بشتابند که این برنامه راست کار خودشان است. این نرم افزار ساده به شما کمک می کند تا با استفاده از دوربین جلوی گوشی خود را در صفحه گوشی مشاهده کنید. البته این نرم افزار در سیستم خود اندک تغییراتی داده است که زمانی که شما خود را در صفحه نمایش گوشی مشاهده می کنید بیشتر شبیه دیدن خود در آینه باشد. فکر کنیم با وجود این برنامه دیگر نیاز به آیینه پیدا نخواهید کرد.
Mobile Speed Test
می خواهید بدانید سرعت اتصال شما به اینترنت از طریق گوشی چقدر است و یا با چه سرعتی می توانید فایل هایتان را ارسال کنید؟ اینها اطلاعاتی است که شما بد نیست حتما آنها را بدانید تا در مواقعی که اقدام به دانلود و آپلود فایلی می کنید، بدانید چه مدت زمانی را باید انتظار بکشید و حدود تقریبی آنها را بدانید. این برنامه کارش همین است. نرم افزار علاوه بر سرعت انتقال داده ها، اطلاعات دیگری همچون پینگ (مدت زمان پاسخ دهی اینترنت به عمل و یا درخواست شما در محیط اینترنتی) را نیز به شما می دهد. امیدواریم با دیدن اطلاعات موجود از اینترنت خود نا امید نشوید.
High Noon
یکی از بازی های پرطرفدار آیفون. شما در نقش یک کابوی خسته، زمان خود را به دوئل با دیگر کابوی ها خواهید پرداخت. اما توجه کنید که این کابوی ها غیر واقعی و دارای هوش مصنوئی نیستند. بلکه افرادی هستتد که مثل شما در حال بازی کردن در محیط این نرم افزار می باشند. این یک بازی مولتی پلیر یا به اصطلاح شبکه ای هست. البته بازی تنها دوئل نیست. . با کشتن حریفان خود شما پول های مجازی آنها را صاحب می شوید و آن وقت، وقت خرید کردن از فروشگاه است.در بازی شما می توانید تفنگ های مختلف تهیه کنید، لوازم مختلف بخرید و قدرت خود در مواجه شدن با دیگر افراد افزایش دهید. البته فراموش نکنید که هر روز تنها می توانید به مقداری معیین اقدام به دوئل کنید و بعد از صرف کردن آنها می بایست ۱ روز صبر کنید تا از نو بتوانید دوباره بازی کنید. حریفان خود را با دقت انتخاب کنید تا پیروز میدان باشید.
Turbo Granny
یکی از بازی هایی که مطمئنا شما را ساعت ها پای خود خواهد نشاند. داستان، داستان خانم مسن دیوانه ایست که به وسیله موتور سه چرخه برقی خود از آسایشگاه روانی پا به فرار گذاشته و سر به کوه و بیابان می گذارد. شما نیز می بایست کمک کنید تا بتواند از کوه و دشت و کمر و مسیر های صعب العبور به سلامت به خط پایان برسد و جان سالم به در ببرد. اما به همین راحتی ها هم که فکر می کنید نیست با اندکی گاز دادن اشتباه یا ترمز گرفتن بی موقع آن بیچاره را به کشتن خواهید داد و مجبور خواهید بود تا بازی را از نو شروع کنید. بازی در ۴ شهر مختلف انجام می گیرد که هر کدام آب و هوای خواص خود را دارد از بازی در محیط داغ ساحلی گرفته تا کوهستان های سرد و سر به فلک کشیده .
پ.ن کلیه نرم افزار های معرفی شده مجانی می باشد و به راحتی از قسمت فروشگاه اینترنتی آیفون قابل دسترس می باشد.