سیستم عامل آندروید
همه شما می دانید که سیستم عامل آندروید دارای نگارش های مختلفی است و هر روزه نیز نگارش های جدیدتری از آن عرضه می شود. آنها ممکن است سریع تر، بهتر و کارآمد تر از نسخه های قبلی خود باشند. پس آپدیت کردن نسخه های سیستم عامل، علاوه بر بهتر استفاده کردن از امکانات گوشی می تواند برای شما نیز به عنوان مصرف کننده ایجاد انگیزه کند. اما برای این کار شما نیاز به کارهای مختلفی دارید که یکی از آنها Root کردن است.
روت کردن به معنای آن است که گوشی به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید به فایل های سیستم عامل دسترسی داشته باشید، آنها را حذف و یا در آنها تغییرات انجاد دهید. این کار علاوه بر اینکه می تواند شما را به دسترسی های بهتر برای گوشیتان برساند، از طرف دیگر هم می تواند خطر ساز باشد و با پاک شدن یا تغییر نابجا، سیستم عامل را از کار بی اندازد.
اما در اصل می توان گفت مهم نیست. چون اولین هدف تمام کسانی که گوشی با سیستم عامل تهیه می کنند معمولا همین استفاده های بهینه از امکانات گوشی هست. برای روت کردن قبلا نیاز به زحمات زیادی و کارهایی گوناگونی بود که بتوانید فقط گوشی خود را روت کنید. اما در حال حاضر دیگر اینگونه نیست. نرم افزار z4Root به شما کمک می کند که این کار را تنها با یک کلیک انجام دهید. یعنی با یک کلیک گوشی خود را روت کنید و با یک کلیک گوشی خود را آنروت کنید!
شاید برای آنها که قبلا با راه های طول و دراز و آموزش های خسته کننده موفق به روت می شدند عجیب باشد، اما واقعیست. آخرین نسخه این نرم افزار نیز ۱٫۳ است که بر روی اکثر گوشی های آندرویدی و سیستم عامل هایشان ( همانند ۲٫۱ و ۲٫۲ ) با موفقیت عمل کرده. کافیست شما نیز امتحان کنید. البته ذکر این نکته ضروریست که اگر گوشی شما دارای گارانتی خاصی می باشد و می خواهید گوشی خود را روت کنید، شاید گوشی شما از گارانتی خارج گردد. پس قبل از این کار از آن مطمئن شوید.

سیستم عامل مائمو
این سیستم عامل یکی از شاخه سیستم عامل های شرکت نوکیا می باشد که در حال حاضر بر روی گوشی های N900 وجود دارد و در آینده صحبت های بیشتری از آن خواهید شنید. سیستم عاملی که مبتنی بر لینوکس است و کارهای زیادی از آن بر می آید. اما آیا تا بحال فکر کرده اید که چه خوب بود اگر بر روی این گوشی سیستم عامل دیگری نصب بود؟ جالب اینجاست که شما می توانید سیستم عامل آندروید ۲٫۲ را به کمک مائمو بر روی آن نصب کنید.
بله شما می توانید به راحتی این ۲ سیستم عامل را در کنار هم داشته باشید. نویسندگان و توسعه دهندگان این برنامه با توجه به نرم افزار هایی که به شما ارائه می دهند برای شما این امکان را به وجود می آورند که بتوانید بر روی گوشی خود که سیستم عامل دیگری دارد، آندروید نصب کنید. البته باید توجه داشته باشید که ممکن است نا هماهنگی هایی بین نرم افزار ها و سیستم سخت افزاری گوشی به وجود بیاید. به طور مثال ممکن است در سیستم آندروید از سخت افزاری استفاده شود که در گوشی وجود نداشته باشد و یا سخت افزاری در گوشی شما وجود داشته باشد که آندروید قابلیت استفاده از آن را نیز نداشته باشد که البته چیز قابل ذکری نیست و تنها ممکن است یکی دو مورد باشد که آن هم به تجربه استفاده از ۲ سیستم عامل می ارزد.
شما با استفاده از آدرس زیر می توانید به نحوه نصب آن پی ببرید. همچنین در سایت مذکر به این موارد نیز اشاره شده است که با استفاده از این سیستم عامل شما قادر به استفاده از کدام یک از سخت افزار خود نخواهید بود و یا کدام یک ممکن است به درستی با سیستم عامل شما هماهنگ نباشد.
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید

البته باز هم ذکر این نکته ضروریست که سیستم عامل آندروید ارائه شده برای این گوشی چیزی نیست که از طرف نوکیا ارائه شده باشد، بلکه علاقه مندان به کاوش در گوشی های موبایل به این مورد دست یافته اند که سیستمی دیگر را بتوانند بر روی آن نصب کنند. پس قبل از اعمال هر گونه تغییرات با بخش گارانتی گوشی خود در ارتباط باشید. همچنین طی کردن کلیه مراحل به اشتباه و یا حتی ایرادات ممکنه و عواقب آن بر عهده خود شما می باشد. پس از قبل از اجرای هر نرم افزار و اجرا کردن هر آموزشی این نکته را نیز در نظر داشته باشید.

موضوعات مشابه: