محققان اعلام کردند که نوشیدن یک فنجان چای سیاه در روز موجب کوچک شدن و از بین رفتن سلول.های سرطانی می.شود و می.تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند.

[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]


  به گزارش خبرگزاری ایرنا به نقل از هلث نیوز، محققان می.گویند چای سبز یا سیاه مملو از آنتی اکسیدان.هایی است که می.توانند با مولکول.های مضری که در بدن جمع می.شوند، مبارزه کنند و آنها را از بین ببرند.

  محققان متوجه شده.اند که نوشیدن دو فنجان چای به اندازه مصرف پنج وعده سبزی.جات و یا دو عدد سیب، آنتی.اکسیدان در بدن آزاد می.کند..[دو فنجان چای به اندازه پنج وعده سبزی، حاوی آنتی اکسیدان است]

  اکنون نتایج دو مطالعه دیگر نشان می.دهد که مصرف چای سیاه می.تواند به پیشگیری از ابتلا به سرطان نیز کمک کند.

  در مطالعه اول محققان آمریکایی مولفه 'تی فلاوین - 2 ' (theaflavin-2) را که تنها در چای سیاه یافت می.شود و مولفه 'اولونگ' (oolong) را درچای چینی مورد تجزیه و تحلیل قراردادند.

  در مطالعه دوم محققان هندی تاثیر پلی.فنول.ها را در چای سیاه و سبز در ابتلا به سرطان سینه در موش.های مونث بررسی کردند.

  در این مطالعه دیده شد که هر دو چای به اندازه قابل توجهی شمار تومورهای سینه را به ترتیب 77 درصد و 92 درصد کاهش می.دهند و رشد این تومورها را نیز کم می کنند.

  روزنامه دیلی اکسپرس به نقل از یکی از اعضای پانل مشاوره ای چای نوشت: نتایج این دو مطالعه نشان می.دهد که مولفه.های موجود در چای سیاه می.توانند به کوچک شدن و کشتن سلول.های سرطانی کمک کند و یا منجر به کاهش شمار تومورها شوند.

  این یافته.ها بر لزوم انجام مطالعات بالینی برای ارزیابی تاثیر چای سبز و مولفه های آن در خطر ابتلا به سرطان در انسان.ها تاکید می.کند.

  به گفته محققان برای مشخص شدن کاربردهای بالینی مولفه.های چای سیاه به مطالعات جدیدی نیاز است.


  موضوعات مشابه: