[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  کیفیت شبکه تلفن همراه ، همیشه به عنوان یکی از معضلات شرکت مخابرات ایران مطرح بوده است . با وجود دریافت مبالغ میلیاردی از مردم بابت ودیعه ، متاسفانه طی 10 سال گذشته همیشه مشترکان این سرویس از کیفیت نامطلوب سرویس.های ارائه شده ناراضی بودند. مشکلات شبکه تلفن همراه کشور و به خصوص شهر تهران، به مسائل گوناگونی شامل فنی و غیرفنی بازمی.گردد و عوامل مختلفی از جمله مکان.یابی و نصب سایت.های BTS. تا واگذاری و ثبت نام بی.رویه سیم.کارت.ها در آن نقش دارند.

  اما نکته.ای که همیشه مشترکان این سرویس را آزار می.دهد، وعده.هایی است که از طرف مسوولان شرکت مخابرات برای بهبود شبکه تلفن همراه داده می.شود که تا کنون تجربه نشان داده که نه تنها این وعده.ها عملی نشده است، بلکه کیفیت شبکه در بسیاری موارد افت نیز داشته است.
  هر چند به عنوان ناظر تنها می.توان به تجربه.های شخصی و یا شنیده.های دیگران در این زمینه استناد کرد، چرا که متاسفانه معمولا در اخبار اعلام شده توسط این مدیران، هیچگاه به شاخص.های فنی که نشان دهنده کیفیت شبکه تلفن همراه است(مانند شاخص KPI ) اشاره.ای نمی.شود.

  اما موضوعی که در این میان جالب توجه است، تناقضاتی است که در مصاحبه.های مختلف شنیده می.شود.
  روز شنبه این هفته، مهندس طالبی.نژاد معاون فنی و مهندسی شرکت ارتباطات سیار در گفت.وگویی به خبرنگار ایسنا گفت: «شبکه تلفن همراه کشور تا دو ماه آینده به کیفیت مطلوب می.رسد.» جالب اینجاست که هفته گذشته همین مدیر ارتباطات سیار در مصاحبه.ای به مشکلات شرکت.های GC و مسائل مربوط به آنها اشاره کرده بود. وی گفته بود که GCها تا کنون تنها به 6/3 درصد از تعهدات خود عمل کرده.اند و اظهار امیدواری کرده بود که این شرکت.ها در 2 ماه آینده به 14 درصد تعهدات خود عمل کنند! که این اخبار از نظر کارشناسان، برای بهبود کیفیت تلفن همراه، کاملا ناامید کننده است.

  تناقضات موجود در وعده.های مسئولان، نکته قابل توجهی است که در این بین کاملا مشهود است.
  در حالی که طالبی.نژاد قول بهبود شبکه را در 2 ماه آینده می.دهد، وفا غفاریان رییس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران در مصاحبه.ای دیگر، بهبود کیفیت شبکه را موکول به آبان سال جاری می.کند و دکتر سلیمانی وزیر ارتباطات و فناورزی اطلاعات در برنامه زنده تلویزیونی «صبح به خیر ایران»، وعده بهبود کیفیت شبکه تلفن همراه کشور را تا پایان امسال می.دهد!
  به نظر می.رسد وعده بهبود کیفیت شبکه تلفن همراه کشور، رابطه مستقیمی با سلسله مراتب اداری مسئولان ما دارد!

  به هر شکل در تمام این 10 سال و با وجود تمام وعده.های داده شده، هیچ گاه مسئولی ادعا نکرده است که کیفیت شبکه تلفن همراه کشور مطلوب است.
  امید است طی 2 ماه یا 6 ماه یا یکسال آینده زمانی برسد که مسئولان شرکت مخابرات درمصاحبه.های خود از کیفیت مطلوب شبکه تلفن همراه کشور صحبت کنند!


 • موضوعات مشابه: