رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: طی سه ماه نخست سال جاری 113 دریانورد در آبهای این استان از خطر غرق شدن نجات یافتند.به گزارش مهر، علی ابراهیم زاده صبح پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارداشت: در این مدت 18 سانحه دریایی به وقوع پیوست که 14 مورد مربوط به لنج های باری، یک مورد مربوط به لنج های صیادی و سه مورد نیز مربوط به سایر شناورها بوده است.
وی اضافه کرد: از میان این موارد هشت شناور که همگی لنج باری بوده اند غرق شده اند، 113 نجات یافته و یک نفر هم فوتی داشته ایم که مورد فوتی نیز یک دریانورد حدوداً 60 ساله بوده که بر اثر سکته قلبی بر روی شناور از دنیا رفته است.
ابراهیم زاده با اشاره به 12 مورد کمک رسانی پزشکی از طریق شناور و بالگرد، افزود: یکی از عوامل مهمی که در سوانح دریایی باعث از بین رفتن دریانوردان به ویژه خدمه شناورهای سنتی می شود، عدم آشنایی کامل آنان با جان پناه دریایی و شیوه های استفاده از آن است که این اداره کل هر ساله چندین بار آموزشهای استفاده از این ابزار حیاتی را در اسکله های صیادی و تجاری ارائه می دهد.
رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر یادآور شد: اضافه شدن بالگرد به فرآیند عملیات جستجو و نجات دریایی این اداره کل که از سال پیش محقق شده تاثیر بسیار زیادی در افزایش سرعت و دقت عملیاتها داشته است.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: