رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر هرمزگان از كشف يك دستگاه كانتينر حاوي يكصد كارتن چيپس كه مبادرت به حمل مواد مخدر از نوع شيشه مي.كرد،. خبر داد.به گزارش فارس، سيد احمد خدايي ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام اين خبر اظهار داشت: عوامل اين محموله كه با ظرافت خاصي در هر كارتن يك بسته از بسته.هاي چيپس را با مواد مخدر از نوع «شيشه» پركرده بودند، در گمرگ استان به دام ماموران افتادند كه عدم دقت در كنترل محموله و دستكاري در پلمپ گمرك مشهود بود.
وي افزود: ماموران مبارزه با مواد مخدر استان همچنين يك باند تهيه و توزيع هروئين كه با استفاده از خودروي ترانزيتي از زاهدان به مقصد مرز بازرگان بارگيري شده بود را با 273 كيلوگرم در گمرك بندر شهيد رجايي كشف كردند.
به گفته رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر هرمزگان؛ اين محموله نيز با سواستفاده از مهر و موم گمرك در حاليكه حاوي صنايع دستي بود و قصد انتقال محموله مواد مخدر را داشت با هوشياري ماموران كشف شد.
وي همچنين از دستگيري پنج عامل يك باند حمل مواد مخدر كه با سواستفاده از خودروي دولتي و جعل اسناد ماموريت مبادرت به حمل مواد مخدر مي.كردند، خبر داد.
خدايي گفت: به دنبال يك سري كار اطلاعاتي، ماموران مبارزه با مواد مخدر استان متوجه تردد مشكوك يك دستگاه خودروي استيشن در محورهاي استان شدند كه با احكام ماموريت در حال خروج از استان بود.دو نفر كه با پوشش كت و شلوار در اين خودرو حضور داشتند با ظاهر موجه در چندين نوبت مبادرت به اين كار كرده بودند كه سرانجام شناسايي و دستگير شدند.
به گفته رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر هرمزگان، اين خودرو در حين دستگيري عوامل آن، حامل 490 كيلو گرم ترياك بود كه به مقصد تهران بارگيري شده بود.
وي گفت: سه نفراز عوامل اين باند نيز كه با هواپيما به بندرعباس سفر كرده و پس از بارگيري، از طريق دو عامل خود محموله را به مركز كشور منتقل مي.كردند داراي سوابق دولتي بودند كه در تهران شناسايي و دستگير شدند.
اين مسئول همچنين مجموع كشفيات مواد مخدر در سه ماهه امسال را هشت تن و 208 كيلو انواع مواد مخدر اعلام كرد كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل به دليل اقدامات بازدارنده در مرزهاي شرقي 24 درصد كاهش يافته است. بيشترين اين محموله ترياك با چهار تن و 620 كيلو، حشيش سه تن و 248 كيلو و هرويين با 322 كيلوگرم بوده است.
همچنين كشفيات شيشه در مجموع 728 گرم بوده كه در اين رابطه دو مركز تهيه و توزيع نيز با ادوات كشف شد.
وي از دستگيري يك.هزار و 228 نفر شامل؛ 150 نفر خرده فروش، 51نفر عامل اصلي، 113 نفر حمل كننده و 515 نفر نيز نگه دارنده در جريان اين كشفيات خبر داد كه 49 نفر آنان زن بوده.اند.
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان از انهدام 41 باند و پاكسازي 133 نقطه آلوده در استان به عنوان بخش ديگري از عملكرد پليس ياد كرد كه طي 90 مرحله عمليات انجام شده است.
خدايي همچنين از كشف 10 قبضه سلاح و توقيف 41 دستگاه موتور سيكلت و 177 دستگاه خودرو خبرداد و گفت: در بخش آمپول.هاي روانگردان نيز بيش از 267 هزار عدد در اين مدت كشفيات داشتيم.
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان با اعلام اينكه اولويت امسال برخورد با عاملين توزيع و خرده.فروشان مواد مخدر است از دستگيري 196 نفر و كشف 26 كيلو انواع مواد از اين عده خبر داد.
خدايي خاطرنشان كرد: 720 معتاد پرخطر كه غالبا ولگرد و كارتن خواب هستند نيز شناسايي كه آماده تحويل به مراكز بازپروري هستند.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: