جزئيات تازه.اي از دستگيري 7 نفر رمالان دستگير شده در همدان از سوي سپاه پاسداران اعلام شد.يك مقام امنيتي در گفت.وگو با فارس اظهار كرد: در جهت مبارزه با فرقه.هاي نوظهور كميسيون امنيت ملي، وزارت كشور و نهادهاي ذي.ربط طرح امنيتي اجتماعي را ارائه كردند كه برخورد با فرقه.ها، خرافات و مدعيان دروغين در دستور كار قرار گرفت.
وي افزود: در اين خصوص در فاز نخست نهادهاي مربوط در 10 استان اقدامات گسترده.اي انجام دادند و در همين زمينه نيز در استان همدان اقدامات مناسبي انجام شد.
اين مقام امنيتي گفت: در اين ارتباط 10 نفر در يكي از توابع شهرستان بهار شناسايي شدند كه به اعمالي از قبيل رمالي، جادوگري، استفاده از طلسم، بخت.گشايي، بخت بستن و دعا اقدام مي.كردند.
وي با بيان اين كه از سراسر كشور مراجعاتي به اين افراد مي.شد، تصريح كرد: 7 نفر از اين افراد تاكنون بازداشت شده.اند كه همگي باهم نسبت فاميلي داشته و اكثريت آنها باهم برادرند، منتها به دليل رقابتي كه با هم داشتند هركدام جداگانه اقدام به راه.اندازي دفتر و شعبه براي خود كرده و البته يكديگر را نيز نفي مي.كردند.
اين منبع امنيتي يادآور شد: اين افراد براي ويزيت اوليه 25 تا 75 هزار تومان دريافت مي.كردند و در مواقع ويژه نيز تا 300 هزار تومان دريافتي براي هر مراجعه داشتند، منتها مراجعه كنندگان بايد به دفعات به آنها رجوع مي.كردند تا به زعم خود به نتيجه برسند.
وي خاطرنشان كرد: به اين منظور دادستان شهرستان بهار حكم مربوط را صادر كرده و كشفياتي نيز از آنها به دست آمد كه شامل ادعيه غير ماثوره، طلسمات و كتاب.هاي مخصوص و ابزار و وسايل ديگر است.
اين مقام امنيتي با اشاره به اين كه بيشتر مشتريان اين افراد، خانم.هاي متمول گفت: البته رمالان مدعي هستند كه افراد سرشناس نيز به آنها مراجعه مي.كرده.اند.
وي اضافه كرد: 2 نفر از اين افراد لباس روحانيت به تن داشتند درحالي كه هيچ گونه مجوزي در اين خصوص نداشته و نه تنها سواد حوزوي كه سواد عادي نيز ندارند.
اين مقام امنيتي عنوان كرد: اين رمالان كه سن آنها از 35 تا 70 سال است، در كارهاي خود به مسائل غيراخلاقي نيز كشيده. شده.اند.
وي تأكيد كرد: اين افراد براي خود ادعاهايي داشته و اقدام به سخنراني و برگزاري جلساتي مي.كردند و همچنين براي جذب مشتري تعدادي مريد نيز اطراف آنها جمع بودند و گاهي تا روزي 900 هزار تومان نيز درآمد داشتند.
اين مقام امنيتي سپاه با بيان اين كه هم.اكنون بازداشت شدگان حدود 30 شاكي خصوصي دارند، خاطرنشان كرد: ارتباط اين افراد بسيار گسترده بوده تا جايي كه عواملي در جمع دانشجويان داشتند تا در محيط دانشگاهي نيز اقدام به تبليغ كرده و برخي از دانشجويان را هم براي كلاهبرداري جذب كرده.اند.


ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: