با دستگيري 7 نفر از متهمان و اعضاي باند بزرگ سرقت از منازل اين باند متلاشي شد و سارقان روانه زندان شدند.به گزارش فارس، عصر روز 6 فروردين فردي با مراجعه به كلانتري 160 خزانه به مأموران گفت: همه اموال با ارزش منزل پدر زنم توسط سارقان مورد سرقت قرار گرفته است.
با تشكيل پرونده مقدماتي، پرونده به دستور داديار شعبه پنجم دادسراي امور جنايي تهران در اختيار كارآگاهان پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.
شاكي پرونده پس از مراجعه به پايگاه هفتم، درباره سرقت منزل پدرزنش به كارآگاهان گفت: چند روز پيش پدرزنم به همراه اعضاي خانواده.اش به زيارت خانه خدا رفته بود و به همين علت سركشي از خانه.شان را به من و همسرم سپرده بودند؛ هر روز يك نوبت من و يك نوبت هم همسرم به خانه آنها سركشي كرده و از بسته بودن قفل درها و پنجره.ها اطمينان پيدا مي.كرديم تا اينكه چند روز پيش تصميم گرفتيم تا مسافرت كوتاهي به خارج از تهران داشته باشيم اما زماني. كه به تهران بازگشته و براي سركشي به منزل پدرزنم آمديم، در كمال تعجب مشاهده كردم كه درهاي ورودي خانه تخريب شده و سارقان اقدام به سرقت مقادير زيادي وجه نقد، طلاجات، ارز خارجي، تلويزيون LCD و همچنين خودرو سواري پژو 405 پارك شده در داخل حياط منزل جمعاً به ارزش 45 ميليون تومان كرده.اند.
كار آگاهان پايگاه هفتم در تحقيقات خود و با توجه به اطلاعات بدست آمده از شاكي پرونده داماد خانواده اطمينان پيدا كردند كه سارق يا سارقان از خالي بودن منزل اطلاع داشته و پس از اطمينان از عدم مراجعه و سركشي شاكي به منزل پدرزنش اقدام به ارتكاب سرقت كرده.اند؛ به همين علت در اولين مرحله به بررسي سوابق احتمالي دوستان و آشنايان خانواده شاكي و مالباخته پرداخته اما به هيچ مورد مشكوكي برخورد نكردند.
در ادامه تحقيقات كارآگاهان به بررسي سوابق احتمالي اهالي محل سكونت مالباخته پرداخته و در تحقيقات خود اطلاع پيدا كردند كه يكي از مجرمان سابقه.دار به نام ولي كه پيش از اين نيز به اتهام استفاده از اموال مسروقه و همچنين نگهداري سلاح غيرمجاز دستگير و روانه زندان شده تا چندي پيش در همان محله ارتكاب سرقت سكونت داشته است.
با شناسايي ولي، كارآگاهان پايگاه هفتم بررسي احتمال مشاركت وي در سرقت منزل را در دستور كار قرار داده تا اينكه از طريق برادر مالباخته اطلاع پيدا كردند كه مقداري وجه نقد از حساب بانكي مشترك او و برادرش برداشت شده است؛ بلافاصله كارآگاهان با مراجعه به شعبه بانكي در منطقه خزانه به بررسي تصاوير دوربين مداربسته بانكي پرداخته و به محض مشاهده تصاوير، ولي توسط كارآگاهان پايگاه هفتم مورد شناسايي قرار گرفت؛ با قطعي شدن نقش و مشاركت ولي 27 ساله در سرقت منزل، كارآگاهان او را در روز 3 ارديبهشت، در منطقه خزانه، دستگير و به پايگاه هفتم منتقل كردند.
با انتقال ولي به پايگاه هفتم پليس آگاهي، وي در تحقيقات مقدماتي منكر هرگونه نقش و مشاركت خود در سرقت منزل مالباخته شد اما در ادامه تحقيقات به ناچار لب به اعتراف گشود و به كارآگاهان گفت: خواهرم به نام مهسا با همدستي فردي به نام مرتضي كه از مدتي پيش با يكديگر در ارتباط هستند و با كمك چند نفر ديگر اقدام به سرقت منزل كرده.اند.
با توجه به اعترافات صريح متهم درباره مشاركت خواهرش در سرقت منزل، بلافاصله كارآگاهان در همان روز به محل سكونت مهسا در منطقه نازي.آباد رفته و تنها در فاصله زماني يك ساعت، خواهر ولي نيز توسط كارآگاهان دستگير و به پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شد.
مهسا 37 ساله پس از انتقال به پايگاه هفتم پس از آنكه اطلاع پيدا كرد برادرش تمامي جزئيات و افراد شركت كننده در سرقت را به كارآگاهان توضيح داده، به ناچار لب به اعتراف گشود و علاوه بر سرقت منزل مالباخته، به چندين فقره سرقت منزل ديگر به همراه مرتضي و تعدادي ديگر از سارقان اعتراف كرد.
با شناسايي مرتضي به عنوان فرد اصلي گروه، كارآگاهان با شناسايي محل تردد وي در منطقه خزانه او را نيز همانند دو متهم ديگر پرونده ولي و مهسا در همان روز دستگير و به پايگاه هفتم پليس آگاهي منتقل كردند.
مرتضي پس از انتقال به پايگاه هفتم، در ابتدا منكر هرگونه ارتباط خود با مهسا و همچنين ارتكاب سرقت.هاي منزل شد اما پس از مواجهه حضوري با 2 متهم ديگر پرونده به ناچار لب اعتراف گشود و ديگر اعضاي گروه به اسامي احمد 23 ساله، يونس 26 ساله، مهدي 27 ساله و حسين 25 ساله را به كارآگاهان معرفي كرد.
مرتضي درباره نحوه سرقت منزل مالباخته نيز به كارآگاهان گفت: مهسا به واسطه دوستي و ارتباط با اهالي محل اطلاع پيدا كرده بود كه يكي از اهالي محل به هويت كريمي به همراه خانواده.اش به مسافرت خارج از كشور رفته و حداقل تا 10 روز آينده باز نخواهد گشت؛ پس از آنكه مهسا موضوع را به من اطلاع داد با همدستي ديگر اعضاي گروه خانه مورد نظر را تحت نظر گرفتيم تا در زمان مناسب اقدام به سرقت منزل كنيم؛ با توجه به اطلاعاتي كه مهسا درباره وضعيت مالي صاحبخانه در اختيار ما گذاشته بود اطمينان داشتيم كه در اين منزل اموال با ارزش زيادي وجود دارد اما سركشي.هاي مداوم داماد و دختر خانواده مانع از آن بود كه ما اقدام به سرقت كنيم.
وي ادامه داد: پس از چند روز همان فرصتي كه به انتظارش نشسته بوديم اتفاق افتاد؛ مهسا به من خبر داد كه داماد مالباخته به همراه همسرش به يك مسافرت يك روزه خارج از تهران رفته است؛ بلافاصله موضوع را به ديگر اعضاي گروه اطلاع داده و تصميم گرفتيم تا در اين فرصت اقدام به سرقت كنيم.
در حدود ساعت 2 بامداد بود كه از طريق ديوار وارد خانه شده و پس از تخريب پنجره و در ورودي وارد منزل شده و همانگونه كه انتظار داشتيم موفق به به پيدا كردن مقادير زيادي طلا، وجه نقد و همچنين ارز خارجي شديم كه همه اين اموال و ديگر وسايل سرقت شده را سوار ماشين كرده و به سرعت از محل خارج شديم.
با شناسايي دقيق ديگر اعضاي گروه سارقان، كارآگاهان پايگاه هفتم اقدام به شناسايي مخفيگاه و محل هاي تردد متهمان تحت تعقيب در جنوب تهران پرداخته و پس از يك سري تحقيقات موفق به شناسايي محل.هاي تردد و همچنين مخفيگاه.هاي آنها در مناطق ياغچي.آباد، دولت.آباد، خزانه شدند.
در سلسله اقدامات انجام شده جهت دستگيري متهمان، كارآگاهان اطلاع پيدا كردند كه 2 تن از متهمان به نام احمد و يونس به اتهام سرقت داخل خودرو در روز 16 فروردين توسط كارآگاهان پايگاه هفتم پليس آگاهي دستگير و روانه زندان شده.اند كه با انجام هماهنگي.هاي لازم با مقام قضايي، متهمان به پايگاه هفتم پليس آگاهي منتقل شدند؛ احمد و يونس پس از انتقال به پايگاه هفتم صراحتاً به سرقت منزل مالباخته و همچنين چندين فقره سرقت منزل ديگر اعتراف كردند.
با شناسايي مخفيگاه ديگر عضو گروه به نام حسين در منطقه ياغچي.آباد، اين متهم نيز در روز 27 ارديبهشت دستگير و همانند ديگر همدستانش دستگير شده خود، به سرقت منازل جنوب تهران اعتراف كرد.
با دستگيري تمامي اعضاي گروه، كارآگاهان اقدام به شناسايي مخفيگاه آخرين عضو گروه به نام مهدي در منطقه دولت.آباد كرده و مخفيگاه او را تحت مراقبت.هاي خود قرار دادند.
كارآگاهان در روز 11 خرداد پس از اطمينان از حضور متهم در داخل منزل به قصد دستگيري متهم وارد منزل شده و در كمال تعجب و در حاليكه از حضور او در داخل خانه اطمينان داشتند به بازرسي منزل پرداخته اما در بازرسي.هاي اوليه هيچگونه اثري از متهم پيدا نكردند تا اينكه با بازرسي.هاي تخصصي انجام شده كارآگاهان موفق به پيدا كردن مخفيگاه متهم در داخل كمد ديواري خانه شده و علاوه بر دستگيري متهم موفق به كشف مقاديري از طلا و جواهرات سرقت شده شدند.
با تحقيقات انجام شده از اعضاي گروه، متهمان در اعترافات خود عنوان داشتند كه خودرو پژو 405 سرقت شده را به فردي به نام ميعاد فروخته و قرار بوده تا او نيز كه از مسروقه بودن ماشين اطلاع داشته، در ظرف چند روز پول مورد درخواست اعضاي گروه را به آنها پرداخت كند اما پس از تحويل گرفتن خودرو و با اطمينان از اين موضوع كه در صورت پرداخت نكردن پول به سارقان، آنها هيچ اقدامي براي شكايت انجام نخواهند داد بدون آنكه پولي پرداخت كند به همراه ماشين مسروقه متواري شده است.
كارآگاهان پايگاه هفتم با توجه به اطلاعات بدست آمده از متهمان موفق به شناسايي محل.هاي تردد ميعاد در منطقه گيشا شده و سرانجام وي را نيز در روز 21 خرداد به همراه خودروي مسروقه دستگير و به پايگاه هفتم پليس آگاهي منتقل كردند.
سرهنگ كارآگاه علي غياثوند، رئيس پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ، گفت: اعضاي اين گروه از سارقان منازل پس از اطمينان از خالي بودن منازل به شيوه بالا رفتن از ديوار و همچنين تخريب درهاي ورود و پنجره منازل اقدام به سرقت منازل مسكوني عمدتاً حياط دار در جنوب تهران به ويژه در مناطق نازي.آباد، خزانه، ميدان بهشت و غيره داشته.اند كه تا اين لحظه تعدادي از محل.هاي سرقت شده شناسايي و مالباختگان به پايگاه هفتم دعوت شده.اند و در حال حاضر نيز تحقيقات براي شناسايي ديگر سرقت.هاي احتمالي اين گروه از سارقان همچنان ادامه دارد.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید