مقامات سازمان مديريت بحران چين اعلام كردند كه در پي وقوع سيل و رانش زمين در شرق و جنوب اين كشور تاكنون 170 تن كشته و بيش از پنج ميليون تن هم بي.خانمان شده.اند.به گزارش ايسنا، رسانه.هاي رسمي چين از قول سازمان مديريت بحران اين كشور اعلام كردند كه در پي وقوع سيل ناشي از بارش.هاي دامنه.دار اخير تاكنون يكصد و 70 تن جان باخته و پنج ميليون و 700 هزارتن هم مجبور به ترك منازل خود شده. و هم.اكنون بي.خانمان هستند.
مركز كنترل سيل و خشكسالي چني در «ژجيانگ» هم دراين.باره اعلام كرد كه اكثر جان.باختگان اين سيل در پي طغيان رودخانه.ها به ويژه رودخانه «يانگ تسه» و دفن شدن زير گل و لاي ضخيم ناشي از رانش زمين كشته شده.اند.
مقامات سازمان مديريت بحران چين همچنين تخمين زده.اند كه يك.هزار مركز توليدي و اداري در نواحي شرقي و جنوبي اين كشور فعاليت.هاي خود را به تعليق انداخته و بيش از هفت هزار واحد مسكوني هم تخريب شده.اند. علاوه بر اين، بيش از 432 هزار و 200 هكتار از اراضي كشاورزي اين مناطق هم منهدم شده است، به طوري كه دولت احتمال مي.دهد قحطي پس از سيل سراسر كشور را در بر بگيرد.
بر اساس گزارش رسانه.هاي رسمي چين، در برخي از مناطق بيش از 200 ميليمتر باران باريده است. همچنين اين سيل و رانش زمين جاده.ها را مسدود و بزرگراه.ها را به زيرآب برده است، به طوري كه امكان امدادرساني سريع به نواحي سيل.زده وجود ندارد. از طرفي، وضعيت جوي هم براي كمك.رساني هوايي مساعد نيست.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: