مرد ميانسالي كه به عنوان خدمتكار در خانه.اي مشغول به كار شده بود پس از سرقت اموال صاحبخانه دستگير شد.به گزارش فارس، در ساعت 16:40 روز 19 فروردين مردي با حضور در كلانتري 147 گلبرگ به مأموران گفت: از محل كار به خانه بازگشتم كه در كمال تعجب متوجه شدم همسرم روي زمين افتاده و وقتي به او نزديك شدم متوجه بي.هوشي او شدم.
وي افزود: بلافاصله وي را به مركز درماني منتقل كردم و در آنجا پس از معاينات پزشكي اعلام كردند كه او توسط دارو بي.هوشي مسموم شده است بلافاصله پس از به هوش آمدن همسرم به خانه آمدم تا در اين خصوص از خدمتكار خانه توضيح بخواهم كه متوجه شدم كه خدمتكار در خانه حضور ندارد و مقدار زيادي طلا و جواهرات و وجه نقد داخل خانه، جمعاً به ارزش 20 ميليون تومان، سرقت شده است.
با تشكيل پرونده مقدماتي، پرونده به دستور داديار شعبه يكم دادسراي امور جنايي تهران در اختيار كارآگاهان پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.
با آغاز تحقيقات، مالباخته در مراجعه به پايگاه چهارم به كارآگاهان گفت: همسرم مدعي است كه توسط خدمتكار بيهوش شده و از آن زمان تا كنون اين فرد نيز ناپديد شده است.
با توجه به اظهارات مالباخته، كارآگاهان به تحقيقات از همسر او پرداخته و وي نيز در اظهارات خود به كارآگاهان گفت: در روز حادثه در داخل خانه به همراه خدمتكار خانه، حضور داشتم كه او يك ليوان شير برايم آورد؛ به محض خوردن شير احساس سنگيني شديدي در خود كردم كه بلافاصله بر روي مبلمان نشسته و خدمكتار را صدا كردم؛ در حاليكه انتظار كمك از سوي خدمتكار خانه را داشتم در كمال تعجب وي با در دست داشتن يك عدد سرنگ به سمت من آمد و پس از تزريق سرنگ به دستم بود كه ديگر متوجه هيچ چيز نشدم تا اينكه در داخل بيمارستان، همسرم را در بالاي سر خود مشاهده كردم.
كار آگاهان پايگاه چهارم در ادامه تحقيقات خود با شناسايي خدمتكار خانه به نام سعدالله اطلاع پيدا كردند كه اين شخص از حدود سه سال گذشته در خانه مالباخته به عنوان خدمتكار منزل مشغول به كار شده و به واسطه همين مدت نسبتاً طولاني، مالباخته و اعضاي خانه.اش به او اطمينان پيدا كرده.اند.
در تحقيقات كارآگاهان مشخص شد كه مالباخته اين فرد را از طريق يكي از شركت.هاي خدماتي استخدام كرده كه بلافاصله با شناسايي ضمن مراجعه به اين شركت و انجام تحقيقات اطلاع پيدا كردند كه هيچگونه سابقه و يا پرونده.اي درباره سعدالله در شركت وجود ندارد.
در ادامه تحقيقات و با جمع.بندي پرونده.هاي مشابه از سوي كارآگاهان مشخص شد كه سرقت.هاي مشابه ديگري نيز در نقاط مختلف سطح شهر تهران و در طول چند ماه گذشته انجام شده كه در تمامي آنها فردي با مشخصات ظاهري سعدالله به عنوان خدمتكار منزل مشغول به كار شده و پس از ناپديد شدن ناگهاني وي، مالباختگان متوجه سرقت اموال باارزش داخل منازل از قبيل طلا و جواهرات و وجود نقد شده.اند.
در بررسي.هاي انجام شده مشخص شد كه در تمامي اين سرقت.ها همانند سرقت اول شخص خدمتكار متواري از طريق شركت.هاي خدماتي در منازل مالباختگان مشغول به كار شده كه با شناسايي تعدادي از اين شركت.هاي خدماتي در مناطق تجريش، رسالت، جنت آباد، نظام آباد، سيدخندان، فردوسي، نارمك و غيره مشخص شد كه اين شركت.ها نيز مشخصات دقيقي از خدمتكار معرفي شده در اختيار ندارند و مالباختگان نيز تنها به صرف همراه داشتن تنها يك معرفي.نامه از سوي فرد مراجعه كننده به اين شخص اطمينان كامل پيدا كرده و حتي در بعضي از موارد نيز كليد در منزل خود را نيز در اختيار او قرار داده.اند.
در شرايطي كه به خاطر پراكندگي سرقت.هاي انجام شده در نقاط مختلف تهران، پرونده.هاي مشابه در پايگاه.هاي پليس آگاهي تهران تشكيل شده بود، يكي از مالباختگان كه پرونده سرقت منزل وي در پايگاه دوم پليس آگاهي در حال رسيدگي بود، در روز 26 ارديبهشت ضمن تماس تلفني با پايگاه دوم به كارآگاهان اظهار داشت كه خدمتكار منزلش را كه پس از سرقت اموالش ناپديد شده به صورت كاملاً اتفاقي در منطقه سردار جنگل مشاهده كرده است.
بلافاصله تيمي از كارآگاهان پايگاه دوم در منطقه سردار جنگل حاضر شده و با شناسايي منزلي در خيابان سردار جنگل اين محل را تحت مراقبت قرار داده تا سرانجام پس از خروج خدمتكار از خانه، وي را دستگير و در تحقيقات از صاحب خانه مشخص شد كه اين فرد از مدتي پيش به عنوان خدمتكار در خانه اش مشغول به كار شده است.
با توجه به سرقت.هاي متعدد انجام شده در نقاط مختلف تهران و جمع.بندي اين پرونده.ها در پايگاه چهارم پليس آگاهي، متهم پس از شناسايي دقيق به نام سعدالله 36 ساله به پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شد كه با دعوت و حضور مالباختگان در پايگاه چهارم، تمامي آنها متهم را مورد شناسايي قرار دادند.
سعدالله كه پس از دستگيري و شناسايي توسط مالباختگان چاره.اي جز اعتراف نداشت، در اعترافات خود به كارآگاهان گفت: از طريق شركت.هاي خدماتي به عنوان خدمتكار در منازل افراد مشغول به كار شده و در هنگام نظافت اقدام به سرقت وجوه نقد، طلا و جواهرات كرده و براي انجام سرقت.هاي بعدي به شركت.هاي خدماتي ديگر مراجعه و به همان شيوه اقدام به سرقت اموال داخل منازل مي.كردم.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: