رئيس پليس آگاهي هرمزگان از توقيف پنج دستگاه وانت نيسان حامل سوخت و كشف بيش از 3 هزار ليتر گازوئيل در روز گذشته از اين وانت.ها خبر داد.به گزارش فارس ، اصغر فطب.زاده در نشستي در رابطه با گزارش مهم.ترين كشفيات روزهاي اخير با اعلام اين خبر اظهار داشت: ماموران انتظامي اداره مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان در پي اخبار واصله مردمي مبني بر اينكه تعدادي از قاچاقچيان سوخت به صورت باندي و كارواني اقدام به جمع.آوري و قاچاق سوخت از روستاهاي اطراف بندرعباس مي.كنند، موضوع را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.
وي افزود: ماموران پس از صحت و سقم موضوع، با تشكيل اكيپي به محل واقع در مناطق روستايي اعزام و حين گشت .زني نامحسوس و تعقيب و مراقبت.هاي ويژه پنج دستگاه وانت نيسان فاقد پلاك حامل مخازن سوخت مشاهده و دستور توقف دادند.
رئيس پليس آگاهي هرمزگان خاطرنشان كرد: راننده خودروها و عوامل قاچاق سوخت بدون توجه به فرمان پليس و علائم هشدار دهنده اقدام به فرار كردند كه پس از تعقيب و گريز مسير طولاني متوقف شدند.
قطب.زاده افزود: در بازرسي از دو خودرو 3 هزار و 600 ليتر و در بازرسي از سه خودرو ديگر دو مخزن 2 هزار ليتري خالي و 12 عدد بشكه 70 ليتري كشف شد.ماموران در اين رابطه پنج نفر از عوامل قاچاق سوخت را دستگير و براي سير مراحل قانوني به يگان منتقل كردند.
اين فرمانده ارشد انتظامي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه پليس آگاهي با تمركز كامل بر روي اموري همانند قاچاق، در حد توان به مقابله با اين پديده دست مي.زند، اضافه كرد: در اين راستا از ابتداي سال.جاري تاكنون عمليات.هاي انجام شده كه حاصل تلاش ماموران جلوگيري از خروج حجم قابل توجهي از اقلام سوختي به خارج بوده است.
رئيس پليس آگاهي هرمزگان با اشاره به هزينه.هاي بالاي توليد سوخت، از اين ماده به عنوان يكي از سرمايه.هاي ملي ياد كرد و گفت: خروج غير قانوني سوخت از كشور مي.توانند تبعات نامطلوبي را متوجه اقتصاد كند.
قطب.زاده يادآور شد: هر چند در ماه.هاي اخير در پي اجراي حذف يارانه.هاي سوخت به ويژه گازوئيل، اين نوع سوخت كمتر از قبل قاچاق مي.شود اما از مردم نيز انتظار داريم با اطلاع.رساني به موقع پليس را در اين امر مهم ياري دهند.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: