2 زن جوان با همدستي يكديگر از مسافران مترو جيب.بري مي.كردند كه با تلاش ماموران پليس دستگير شدند.به گزارش فارس، در روز 30 فروردين زن حدوداً 50 ساله.اي با مراجعه به دادسراي امور جنايي تهران با طرح شكايتي درباره سرقت اموال خود به داديار شعبه چهارم دادسرا گفت: در روز 29 فروردين براي بازگشت به محل سكونتم در كرج سوار مترو شده بودم كه در حين مسير و در مترو آزادي، متوجه شدم كيف دستي همراهم حاوي مقاديري وجه نقد، به همراه 3 عدد عابربانك و رمز آنها سرقت شده و امروز صبح كه به بانك مراجعه كردم متوجه شدم كه كليه حساب.هاي بانكي، جمعاً به مبلغ 10 ميليون تومان، خالي شده است.
با تشكيل پرونده مقدماتي، پرونده به دستور داديار شعبه چهارم دادسراي امور جنايي تهران در اختيار كارآگاهان پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.
با مراجعه مالباخته و آغاز تحقيقات پليسي كارآگاهان پايگاه پنجم پليس آگاهي مشخص شد، در فاصله زماني بسيار كوتاهي مبلغ 10 ميليون تومان از حساب عابر بانك.ها برداشت شده كه در بررسي.هاي بيشتر، همه شعبات بانكي و تجاري محل برداشت وجه نقد از اين حساب.ها شناسايي شدند.
در ادامه تحقيقات و با مراجعه كارآگاهان به شعبات بانكي مورد نظر، تصوير مردي حدوداً 40 ساله به عنوان تحويل گيرنده وجوه عابر بانك.ها مورد شناسايي قرار گرفت و در بررسي.هاي انجام شده درباره شناسايي هويت اين فرد، كارآگاهان پايگاه پنجم موفق به شناسايي يك باب مغازه عمده فروشي در منطقه مهرشهر كرج شدند كه در آنجا فردي با مشخصات ظاهري فرد مورد نظر آنها اقدام به خريد مقادير زيادي برنج، روغن و غيره جمعاً به ارزش يك ميليون و 800 هزار تومان كرده بود.
با مراجعه كارآگاهان پايگاه پنجم به اين مغازه، صاحب مغازه ضمن شناسايي تصوير فرد بدست آمده از دوربين.هاي مداربسته بانكي به عنوان خريدار، به كارآگاهان گفت: ساعت 7 صبح روز 30 فروردين بود كه متهم به مغازه من آمد و مقدار زيادي برنج، روغن و غيره از من خريداري كرد و در زمان پرداخت پول اقلام مدعي شد كه عابر بانك همسر خود را به همراه دارد و قصد پرداخت پول از طريق عابر بانك را دارد.
اين فرد مدعي شد در زمانيكه اين آقا مشغول بار زدن برنج و روغن.ها به داخل يك دستگاه پرايد سفيد رنگ بود، من كه به رفتار و صحبت.هاي اين آقا كمي مشكوك شده بودم، بدون آنكه وي متوجه شود اقدام به برداشتن شماره پلاك خودرو پرايد او كرده و در حال حاضر نيز شماره پلاك پرايد را در اختيار دارم.
كار آگاهان پايگاه پنجم پليس آگاهي با بهره.گيري از شماره پلاك خودرو پلاك موفق به شناسايي نام مالك آن به نام افسانه 36 ساله شدند كه در ادامه تحقيقات و بررسي سوابق مجرمان سابقه.دار مشخص شد وي پيش از اين نيز يك بار در روز 31 شهريور سال قبل توسط مأموران كلانتري 113 بازار دستگير و در پايگاه هفتم پليس آگاهي داراي سابقه به اتهام جيب.بري است.
با شناسايي هويت افسانه، محل سكونت وي در منطقه حصارك كرج نيز شناسايي شد كه در زمان مراجعه كارآگاهان به اين محل و انجام تحقيقات مشخص شد كه افسانه به همراه همسرش به نام اصغر در حدود 6 ماه پيش اقدام به فروش منزل خود در منطقه حصارك كرده و هيچگونه آدرس و يا نشاني از آنها در دست نيست.
كارآگاهان با بهره گيري از تصاوير دوربين.هاي مداربسته بانكي موفق به شناسايي هويت فرد مراجعه كننده به شعبات بانكي و عمده فروشي منطقه مهرشهر كرج شدند كه در تحقيقات انجام شده همه اهالي محل اين فرد را به نام اصغر همسر افسانه مورد شناسايي قرار دادند.
با توجه به مجموعه اطلاعات بدست آمده از اين زن و شوهر تحت تعقيب، دستور توقيف خودرو پرايد متعلق به افسانه از سوي مقام قضايي صادر و در ساعت 17 روز 19 خرداد مأموران گشت كلانتري 139 گلشهر در حين گشت.زني در 45 متري گلشهر موفق به شناسايي خودرو و دستگيري سرنشين آن به نام افسانه شدند.
با انتقال افسانه به پايگاه پنجم پليس آگاهي، وي ابتدا منكر هرگونه ارتكاب سرقت اموال متعلق به مالباخته شد اما در ادامه تحقيقات و با توجه به كشف تعداد زيادي اموال مسروقه در مخفيگاه وي از قبيل گوشي.هاي تلفن همراه، كيف.هاي زنانه، كيسه هاي برنج خريداري شده از مهرشهر، 2 عابر بانك متعلق به افراد غير به ناچار لب به اعتراف گشود و به سرقت در ايستگاه.هاي مترو اعتراف كرد.
كارآگاهان پايگاه پنجم در ادامه رسيدگي به پرونده و با توجه به شناسايي اصغر 40 ساله، وي را نيز در فاصله كوتاهي از زمان دستگيري همسرش بازداشت و به پايگاه پنجم پليس آگاهي منتقل كردند.
اصغر در اعترافات خود به كارآگاهان گفت: كارت.هاي عابر بانك را همسرم به من داده و زمانيكه با استفاده از رمز آنها اقدام به بررسي حساب.ها كردم متوجه شدم كه بيش از 10 ميليون تومان در آنها پول وجود دارد كه بلافاصله در فاصله چند ساعت با مراجعه به شعبات بانكي و همچنين چندين مركز تجاري اقدام به برداشت تمامي پول.هاي داخل حساب.هاي بانكي كردم.
افسانه كه پس از كشف اموال مسروقه و همچنين اعترافات صريح همسرش چاره.اي جز اعتراف نداشت، در اظهارات خود ضمن معرفي همدست خود به كارآگاهان گفت: به همراه يكي از دوستانم به نام مژگان كه از حدود يك سال پيش با او آشنا شده و به پيشنهاد وي، تصميم به سرقت اموال مسافران داخل مترو گرفتيم.
وي ادامه داد: هر بار كه اقدام به سرقت مي.كرديم به ايستگاه مترو كرج رفته و پس از پارك خودرو در داخل پاركينگ.، با مترو به تهران مي.آمديم و در طول مسير رفت و برگشت اقدام به چندين فقره سرقت كرده و اموال بدست آمده را به صورت مساوي بين خود تقسيم مي.كرديم.
با توجه به اعترافات افسانه، مخفيگاه همدست او در 45 متري گلشهر مورد شناسايي قرار گرفت و مژگان نيز در ساعت 17 روز 25 خرداد دستگير و در بازرسي از مخفيگاه او نيز تعداد زيادي گوشي تلفن همراه مسروقه، چندين ميلون تومان وجوه نقد مسروقه، طلاجات مسروقه، مدارك شناسايي متعلق به افراد غير، كيف.هاي زنانه و همچنين دفترچه حساب بانكي به ارزش 35 ميليون تومان كه برابر اعترافات متهم، اين مبلغ از طريق وجوه نقد بدست آمده از سرقت.ها بدست آمده بود، كشف و توقيف شد.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: