جانشين فرمانده مرزباني جمهوري اسلامي ايران گفت: در سه ماهه اول امسال بيش از 14 تن انواع مواد مخدر در مرزهاي كشورمان كشف شده است.امير احمد گراوند شنبه .شب در سفر به اردبيل و در جريان بازديد از مرزهاي استان اردبيل در گفت.وگو با فارس اظهار داشت: اين كشفيات نسبت به مدت مشابه سال قبل 43 درصد رشد را نشان مي.دهد.
وي ميزان كشفيات مواد مخدر در سال 89 را بيش از 60 تن اعلام كرد و افزود: بيشتر اين مواد در مرزهاي سيستان و بلوچستان، خراسان رضوي و جنوبي از قاچاقچي كشف شده است.
جانشين فرمانده مرزباني جمهوري اسلامي ايران خاطرنشان كرد: در سه ماهه امسال علاوه بر مواد مخدر در كشفيات مشروبات الكلي نيز 200 درصد و سلاح و مهمات نيز 200 درصد افزايش كشفيات را شاهد بوديم به طوري كه مرزباني ناجا در سه ماهه اول به تمام شاخص.هايي كه براي اين مجموعه پيش.بيني شده بود دست يافته است.
گراوند در مورد اعتبارات مرزباني و بخش انسداد مرزي نيز بيان داشت: سال گذشته تنها سالي بود كه اعتبارات انسداد مرزي 100 درصد تحقق يافت.
وي اعتبارات انسداد مرزي را 80 ميليارد تومان اعلام و تصريح كرد: بخشي از اين اعتبارات در اختيار سپاه پاسداران براي جاده.سازي قرار گرفت.
وي ادامه داد: قسمتي از اين اعتبارات نيز در اختيار استانداري.ها قرار گرفته است تا در بحث احداث پاسگاه.ها، برق.رساني و آبرساني هزينه شود.
جانشين فرمانده مرزباني جمهوري اسلامي ايران گفت: بخش سوم اين اعتبارات نيز در اختيار مرزباني.هاي استان.هاي مرزي قرار گرفت تا در بحث انسداد مرزي و احداث گروهان.ها و پاسگاه.ها هزينه كنند.
گراوند در مورد كاهش عمليات تروريستي در مرزهاي كشورمان نيز خاطرنشان كرد: براساس بررسي.هاي انجام شده مرزباني ناجا در سال گذشته در اكثر شاخص.ها و زمينه.ها با رشد فعاليت مواجه بوده كه يكي از اين حوزه.ها بحث مبارزه با گروهك.هاي تروريستي و منافقان بوده است.
اين مسئول تعداد كشته.هاي اشرار و دستگيري آنها را چهار به يك اعلام كرد و اظهار داشت: در حالي كه در رويارويي مسلحانه چهار نفر از اشرار كشته شدند در عوض يك نفر از نيروهاي مرزباني ما به فيض شهادت رسيدند.
گراوند اذعان داشت: در سال 90 نيز تعداد شهداي مرزباني به يك سوم رسيده است به طوري كه با آموزش.هاي ارائه شده اين وضعيت در حال كاهش يافتن است. عمده شهداي ما بر اثر تله.هاي انفجاري به شهادت مي.رسيدند كه با آموزش.هاي لازم و استفاده از امكانات و تجهيزات پيشرفته موفق به كشف و خنثي كردن اين تله.هاي انفجاري شديم تا شهداي مرزباني كاهش يابد.
وي در مورد خريد امكانات و تجهيزات پيشرفته و استفاده از فناوري.هاي جديد نيز گفت: مرزباني جمهوري اسلامي ايران امروز به فناوري.هاي روز دنيا نظير دوربين.هاي حرارتي، ديد در شب و رادار.هاي پيشرفته مجهز شده و امسال نيز اولويت كاري ما خريد و نصب اين تجهيزات در مناطق مرزي است.
جانشين فرمانده مرزباني جمهوري اسلامي ايران تصريح كرد: اين تجهيزات بر حسب اولويت در مرزهاي استان.هاي شرقي، غربي و شمال.غربي نصب و راه.اندازي مي.شود و در مراحل بعدي نيز استان.هاي با تنش كمتر مرزي قرار دارند.
وي افزود: در بازديدي كه از مرزهاي استان اردبيل داشتيم وضعيت مرزهاي اين استان را با توجه به سابقه 27 ساله مطلوب و مناسب ديديم كه شايسته است از زحمات فرمانده مرزباني استان اردبيل و تلاشگران اين مجموعه به عنوان يك واحد نوپا قدرداني كنيم.
جانشين فرمانده مرزباني جمهوري اسلامي ايران بيان كرد: در جلسه.اي كه با مرزبانان استان اردبيل داشتيم مقرر شد اعتباراتي از محل اعتبارات انسداد مرزي براي راه.اندازي گروهان.ها و پاسگاه.هاي مرزي و ارائه خدمات عمراني در اين مناطق در نظر گرفته شود كه امسال اين اعتبارات اختصاص مي.يابد.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید