تيم ملي بسكتبال اواخر شهريور در ووهان چين بايد از مقام قهرماني خود دفاع كند، بنابراين اردوها و بازي.هاي تداركاتي اين تيم تا آغاز بازي.هاي بسكتبال جام ملت.هاي آسيا اهميت زيادي دارد.
برنامه.هاي اعلام شده از سوي فدراسيون بسكتبال از كارهاي باقيمانده براي تيم ملي خبر مي.دهد، اما چالش.هاي پيش.رو را نبايد دست.كم گرفت. غيبت بازيكنان و لغو احتمالي مسافرت.ها از اصلي.ترين دغدغه.هاي فدراسيون بسكتبال در برنامه.هاي آماده.سازي تيم ملي است.
بازي.هاي غرب آسيا اولين آزمون تيم ملي بسكتبال است. بسكتبال ايران در سال.هاي اخير رقابت با تيم.هاي غرب آسيا را چندان جدي نگرفته است. اين بازي.ها از اواخر خرداد در دهوك عراق برگزار مي.شود و تيم ملي براي راهيابي به بازي.هاي جام ملت.ها در چين به سهميه غرب نياز دارد. محمدرضا مشحون مدير تيم.هاي ملي مي.گويد: هنوز سطح قدرت تيم.ها را بررسي نكرده.ايم، اما تيم خوبي را روانه بازي.ها مي.كنيم تا جاي شك و شبهه باقي نماند.
تيم ملي بسكتبال در غرب آسيا با اردن، سوريه و عراق براي كسب 3 سهميه بازي مي.كند. لبنان به واسطه قهرماني در جام استانكوويچ به صورت مستقيم به چين مي.رود. تجربه و سابقه خوش بسكتباليست.هاي ايراني نگراني.ها درباره صعود نكردن از منطقه غرب را از بين مي.برد. در حال حاضر براي ساختن تيمي كه قرار است به عراق برود 37 بازيكن دعوت شده.اند. در اين بين اما 7 نفر تا روز سه.شنبه گذشته با مهرام در جام باشگاه.هاي آسيا بودند و 2 نفر ديگر در آمريكا. يكي از دغدغه.هاي مدير تيم.هاي ملي بسكتبال خستگي ناشي از فشار بازي.هاي ليگ و جام باشگاه.هاي آسياست. او اعلام كرده است: بايد به سلامتي بازيكنان فكر كنيم. 7 نفر از برترين.هاي تيم ملي با مهرام بازي.هاي سختي در مانيل داشتند و بالطبع خسته شده.اند. بايد به آنها استراحت داده شود و به همه اين مسائل فكر كرده.ايم و طوري برنامه.ريزي شده كه بازيكنان با صلابت در اختيار سرمربي تيم ملي قرار بگيرند.
وسلين ماتيچ، سرمربي تيم ملي بسكتبال خود از كساني است كه افتتاح اردوهاي تيم ملي را از دست داده است. ماموريت او حضور در بازي.هاي باشگاه.هاي آسيا اعلام شده است. مشحون مي.گويد: اصلي.ترين حريفان ايران در بازي.هاي باشگاهي، لبنان و فيليپين بودند. ماتيچ در آنجا به ارزيابي حريفان پرداخت چون در جام ملت.ها بيشتر تيم.ها تركيب تيم.هاي باشگاهي خود را حفظ خواهند كرد و ماتيچ مي.تواند با مشاهده آنها ارزيابي اوليه را داشته باشد.
قهرماني ايران در 2 دوره جام ملت.ها و حضور در المپيك و بازي.هاي جهاني سطح توقعات از تيم ملي را بالا برده است. بسياري معتقدند هيچ دليلي براي نااميدي نيست. شايد نگراني اصلي را برگزاري بازي.ها در ووهان به وجود بياورد. تيم ميزبان انگيزه زيادي براي قهرماني دارد، به خاطر كسب سهميه المپيك ساير تيم‎ها جدي‎تر از هميشه آماده حضور در مسابقه.ها ميشوند، همه اينها درست است و قابل قبول؛ اما بيشتر از همه اين موضوع را قبول داريم كه ايران قهرمان آسياست و شايستگي‏هاي تكرار اين عنوان را دارد.
مدير تيم.هاي ملي بسكتبال برنامه.هاي تيم ملي را با حوصله شرح مي.دهد: حضور در تورنمنت‎هاي بين‎المللي بلاروس، مجارستان، پرتغال و رقابتهاي جام ويليام جونز تايوان براي تيم ملي حياتي است. فدراسيون در حال
نهايي كردن تورنمنت بين
‎المللي تهران با حضور بهترين‎هاي اروپاست. سال گذشته وقتي تيم ملي رهسپار بازي.هاي جهاني مي.شد مصدوميت محمد صمد نيكخواه.بهرامي و حامد آفاق شوك ناگهاني بود. امسال پيش از بازي.هاي چين همه در فكر سلامتي بازيكنان هستند و محمدرضا مشحون موفقيت در بازي.هاي بزرگ آينده را مشروط به داشتن تمامي قواي تيم ملي مي.داند. او مي.گويد: مي.توانيم قهرمان شويم و سهميه المپيك را بگيريم البته مشروط به اين كه همه بازيكنان را براي اين رقابت‎ها در اختيار داشته باشيم. اگر تا زمان مسابقه.ها بازيكني آسيب نبيند و اسير مشكلاتي مانند آنچه براي بازي.هاي آسيايي گرفتار آن شديم، نشويم شانس قهرماني.مان خيلي بالا خواهد بود.
محمد رضاپور
جام.جم

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: