همگروهي با تيم.هاي عراق و قطر و شرايط موجود تيم نوجوانان ايران، موفقيت اين تيم در رقابت.هاي قهرماني آسيا و راهيابي به مسابقه.هاي جهاني نوجوانان را به مراتب دشوارتر از دوره گذشته نشان مي.دهد.علي دوستي مهر سرمربي تيم فوتبال نوجوانان ايران در حالي كه تيمش در كمپ تيم.هاي ملي فوتبال مشغول برپايي اردو بود، با اعلام اين مطلب به جام.جم گفت:. خوشبختانه پيش از شروع اين اردو با همكاري محمدرضا ساكت مديرعامل باشگاه سپاهان، اردوي بسيار مفيدي را در منطقه صفائيه اصفهان برگزار كرديم و با انجام تمرين.هاي سنگين صبح و بعدازظهر با استفاده از امكانات خوب تمريني آنجا، به كاهش ملموس نقاط ضعف تيم و افزايش و تقويت نقاط مثبت آن پرداختيم.
دوستي با اشاره به كم.توجهي اغلب باشگاه.ها به مقوله تيم.هاي پايه گفت: به جز تعدادي انگشت.شمار از باشگاه.هاي ليگ برتري، كمتر باشگاهي بهايي به تيم.هاي پايه خود مي.دهد و اين كار در رده.هاي پايه را بسيار سخت كرده است، چون بچه.هاي اين تيم.ها هيچ جايي ديده نمي.شوند، در حالي كه بازي اخير تيم زير 13 ساله.هاي كشور افغانستان نيز، بالغ بر 5 هزار تماشاگر داشته است و كشورهاي آسيايي سرمايه.گذاري خوبي روي تيم.هاي پايه خود مي.كنند!
سرمربي تيم نوجوانان ايران افزود: دهه سوم شهريور امسال، مسابقه.هاي مقدماتي قهرماني آسيا برگزار مي.شود و ما براي صعود از گروه خود بايد به كشور عراق برويم. جايي كه با حضور عراق و قطر، كار دشواري پيش رويمان است و مطمئنا شرايط دشوارتري از دوره قبلي مسابقه.ها خواهيم داشت.
وي افزود: فوتبال ورزشي انفرادي نيست و هيچ گاه تنها با يك دست، اتفاقي نمي.افتد بلكه نتيجه.گيري در اين ورزش به كار جمعي بستگي دارد. در تيم نوجوانان هم اگر تلاش مربيان مختلف در اقصي نقاط ايران، حمايت رسانه.ها و تلاش همه بازيكنان و مربيان و مسوولان وجود نداشته باشد، موفقيتي حاصل نمي.شود.
دوستي با انتقاد از شرايط موجود گفت: اكنون سازندگي در فوتبال باشگاهي به كمترين ميزان خود رسيده و همه توجه.ها معطوف به تيم.هاي بزرگسالان است. با اين حال، شخص كفاشيان صادقانه به ما گفت به اين تيم علاقه.مند است و براي موفقيتش تلاش مي.كند. او سعي مي.كند دو تورنمنت خوب داخلي يا خارجي براي ما مهيا كند. اگر بتوانيم در تورنمنت.هاي خوب با تيم.هاي خوبي روبه.رو شويم، در رقابت با حريفان، از آنها عقب نخواهيم ماند.
مربي 44 ساله تيم نوجوانان ايران با اشاره به اين كه در اردوهاي اين تيم، كارهاي تمريني و استعداديابي به طور همزمان صورت مي.گيرد، .گفت: ما اردوهاي خود را در مناطق مختلف كشور مثل گچساران، بابلسر و اصفهان برگزار كرده.ايم و در هر اردو سعي كرده.ايم، نخبه.هاي بومي را زير نظر بگيريم و در بين آنها بهترين.ها را گزينش كنيم كه البته اردوهاي 7 تا 8 روزه ما همچنان ادامه خواهد داشت و در بين هر دو اردو، 2 تا 3 روز استراحت در نظر گرفته.ايم.
دوستي در پايان گفت: همانقدر كار كردن در تيم نوجوانان سخت.تر از كار در تيم.هاي بزرگسالان است كه تربيت و تعليم يك دانش.آموز مقاطع پايه، دشوارتر از تدريس در دانشگاه است. به خاطر همين دشواري، از همه مربيان زحمتكش، كارشناسان، خبرنگاران و ... دعوت مي.كنيم با حضور در جلسات تمريني تيم نوجوانان با ما همياري و همفكري كنند.
مجيد عباسقلي
گروه ورزش
ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: