مديرعامل شرکت مخابرات استان تهران از دسته بندي شماره هاي رند و مرتب تلفن ثابت خبر داد و گفت: شماره هاي رند طلايي به تعداد محدود وجود دارد و براي مثال در تهران تنها 20 خط با شماره منحصر به فرد است که براي فروش اين شماره ها از روش مزايده و يا حراج استفاده مي شود.
محمد روح اللهي در گفت و گو با مهر با اشاره به تصميم شرکت مخابرات براي فروش شماره هاي رند تلفن ثابت گفت: شماره هاي رند و مرتب تلفن ثابت به چند دسته تقسيم شده اند که براساس اين دسته بندي و درجه رند بودن به فروش مي رسند.
وي با بيان اينکه شماره هاي رند و مرتب در چهار گروه سفارشي، نقره اي، طلايي و الماس طبقه بندي شده اند ادامه داد: قيمت شماره هاي رند گروه سفارشي و نقره اي مشخص و ثابت شده است و متقاضيان مي توانند با مراجعه به مراکز مخابراتي نسبت به خريد اين شماره ها اقدام کنند.

مديرعامل شرکت مخابرات ايران تاکيد کرد که قيمت هاي درنظر گرفته شده براي شماره هاي سفارشي و نقره اي تفاوت بسياري با قيمت هر خط فعلي تلفن ثابت نخواهد داشت.
حراج 20 شماره طلايي تلفن ثابت در سال آينده
روح اللهي با بيان اينکه در فروش شماره هاي رند هنوز به سمت مزايده و حراج نرفته ايم گفت: در حال حاضر قيمت فروش شماره هاي رند سفارشي و نقره اي مشخص شده اما براي فروش شماره هاي طلايي و الماس از طريق مزايده و يا حراج بايد اقدام شود که براي سال آينده آن را در برنامه داريم.

وي اضافه کرد: شماره هاي رند طلايي به تعداد محدود وجود دارد و براي مثال در تهران تنها 20 خط با شماره منحصر به فرد است که در ليست شماره هاي طلايي قرار مي گيرد. براي فروش اين شماره ها به طور قطع از روش مزايده و يا حراج استفاده خواهد شد.
رندهاي تلفن ثابت در کنار رندهاي موبايل
موضوع فروش شماره هاي رند مخابراتي به بيش از قيمت خطوط معمولي پس از خصوصي سازي شرکت مخابرات ايران مطرح شد. تا قبل از خصوصي سازي، مخابرات تنها شماره هاي رند موبايل خود را براي فروش به مزايده گذاشته بود.

اين شماره ها تا سال 81 در کنار شماره هاي عادي و از طريق قرعه کشي فروش سيم کارت هاي دائمي مخابرات به فروش مي رفت اما از اين سال به بعد شرکت مخابرات ايران تصميم به نگهداري اين شماره ها و فروش آن به صورت مزايده گرفت.
از سال 85 تا پايان سال 87 مخابرات حدود 15 دوره مزايده براي فروش شماره هاي رند و مرتب موبايل برگزار کرد که در اولين دوره آن در مهرماه سال 85 بر اساس اعداد و ارقام ارائه شده با فروش 500 سيم کارت، بيش از 650 ميليون تومان درآمد کسب کرد.

شماره 09127777777 گران ترين شماره رند همراه اول بوده که به قيمت 57 ميليون و 777 هزار تومان در مزايده به فروش رفته است. همچنين در دوره هاي مختلف از برگزاري اين مزايده، شماره 9122222222 به قيمت حدود 44 ميليون تومان و شماره 09123333333 به قيمت حدود 43 ميليون تومان فروخته شده است. شماره 09122345678 نيز با قيمت حدود 12 ميليون تومان به فروش رفته است.

چندي است فروش شماره هاي رند موبايل همراه اول متوقف شده و مسئولان مخابرات اعلام کرده اند قصد دارند به جاي مزايده شماره هاي رند را به حراج بگذارند.


ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید