تيم ملي فوتبال اميد ايران در مراحل ابتدايي رقابت هاي مقدماتي المپيك لندن ناكام ماند تا كلكسيون ناكامي هاي فدراسيون فوتبال هر روز پربار تر از ديروز شود.به گزارش ايرنا، شكست و حذف تيم هاي نوجوانان و جوانان در مرحله نخست رقابت هاي قهرماني آسيا و نرسيدن آنها به مسابقات جهاني، صعود نكردن تيم ملي بزرگسالان به جام جهاني 2010، حذف تيم بزرگسالان از مسابقات قهرماني آسيا، عدم مدال آوري تيم اميد در گوانگجو در نهايت شكست تحقيرآميز تيم اميد برابر عراق تنها قطره اي از درياي ناكامي ها فوتبال ايران در طول سه سال اخير است.
تيم هاي رده هاي سني مختلف فوتبال ايران به طور مداوم در حال شكست خوردن هستند و مسئولان اين فدراسيون نيز به جاي ارايه دلايل اين ناكامي ها و پذيرفتن شكست، تنها به خنديدن بسنده كرده و از اميدواري به آينده صحبت مي كنند.
براي فدراسيوني كه تيم هاي ملي رده هاي سني مختلف آنرا مربياني هدايت مي كنند كه كارنامه درخشاني در دوران حرفه هاي مربيگري خود ندارند، شكست خوردن امري عادي تلقي مي شود.
با نگاهي اجمالي درمي يابيم به غير از كارلوس كرش كه يك مربي شناخته شده و بزرگ در عرصه فوتبال جهان است، ديگر مربيان تيم هاي ملي همچون علي منصوريان و اكبر محمدي سابقه مطلوبي در مربيگري نداشته و نتيجه انتخاب دور از انتظار آنها تنها با شكست همراه مي شود.
لغو پياپي اردوها و مسابقات دوستانه، برگزار نشدن تمرين ها در زمان مناسب به دليل همكاري نكردن باشگاه ها، مشكل خروج بازيكنان به دليل حضور در دوره خدمت سربازي برخي از دلايلي است كه بايد آن را در كنار نبود كارآرايي كادر فني و البته از همه مهمتر از كفايت نداشتن مسوولان فدراسيون قرار داد تا عوامل حذف تاريخي تيم اميد مشخص شود.
آرزوي رفتن تيم اميد ايران به بازي هاي المپيك به 40 سال رسيد، اما در طول اين سال ها هيچ گاه تيم اميد كشورمان با اين شرايط تاسف بار حذف نشده بود.
تلخي اين شكست وحشتناك زماني بيشتر شد كه اخبار متعددي از يك اشتباه فاحش ديگر در فدراسيون فوتبال انتشار يافت.
بر اساس اين اخبار ، كمال كاميابي نيا در دو بازي رفت و برگشت برابر قرقيزستان كارت زرد دريافت مي كند و دو اخطاره مي شود.اين بازيكن در ديدار رفت برابر عراق در اربيل به ميدان مي آيد تا فدراسيون فوتبال عراق به كنفدراسيون آسيا و فدراسيون بين المللي فوتبال شكايت كند.
طبق قانون، اين بازي بايد 3 بر صفر به سود عراق اعلام شود، مساله اي كه به نظر مي رسد بازيكنان و كادر فني تيم اميد به آن واقف بودند و در بازي برگشت در تهران، انگيزه چنداني براي مصاف با عراق نداشتند.
رقابت هاي جام جهاني نوجوانان به ميزباني مكزيك در حال برگزاري است و ما تنها نظاره گر هستيم، جام جهاني بزرگسالان در آفريقاي جنوبي برگزار شد و حسرت خورديم، در گوانگجو آرزوي مدال فوتبال را در دل نگاه داشتيم، در المپيك لندن هم خبري از تيم اميد ايران نيست، اما مسئولان فدراسيون فوتبال همچنان با قدرت به كار خود ادامه مي دهند تا ناكامي هايشان را تكميل كنند.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: