جوان 25 ساله با جعل مجوز حمل اسپري اشك.آور اقدام به فريب طعمه.هاي خود و فروش اقلام و تجهيزات نظامي مي.كرد.به گزارش فارس،. در ساعت 12 روز 7 خرداد عوامل گشت كلانتري 114 غياثي در حين گشت.زني در اتوبان امام علي (ع) به يك دستگاه پرايد مشكي مشكوك شدند كه پس از توقف خودرو و بازرسي از سرنشين آن يك عدد افشانه گاز اشك.آور، يك دستگاه شوكر الكتريكي، چندين عدد كارت.هاي شناسايي متعلق به نيروهاي نظامي و همچنين مجوز حمل شوكر و گاز اشك.آور به همراه مقاديري مواد مخدر از نوع ترياك كشف شد.
با تشكيل پرونده مقدماتي و انجام هماهنگي قضايي، متهم دستگير شده جهت انجام تحقيقات تخصصي در اختيار پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.
همزمان با انتقال متهم دستگير شده به نام حبيب و آغاز تحقيقات كارآگاهان، فرد ديگري با مراجعه به پايگاه ششم ضمن معرفي خود به عنوان يكي از مسئولان نظامي تهران مدعي شد كه حبيب از همكاران او است و حتي براي اثبات ادعاي خود احكام انتصاب حبيب را به كارآگاهان ارائه كرد.
كارآگاهان پايگاه ششم كه به تلاش اين فرد جهت آزادسازي حبيب مشكوك شده بودند، بلافاصله اقدام به بررسي اظهارات اين فرد به نام بهزاد پرداخته كه در بررسي.هاي انجام شده مشخص شد كه اين 2 نفر به هيچكدام از ارگان.هاي نظامي و يا انتظامي شهر تهران وابستگي نداشته و تمامي اظهارات بهزاد تنها با هدف فريب كارآگاهان پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ و تلاش براي آزادسازي حبيب بوده است.
با مشخص شدن كذب بودن اظهارات گفته شده از سوي هر 2 متهم و در حاليكه هر 2 نفر آنها تلاش كردند تا همچنان خود را وابسته به ارگان.هاي دولتي و نظامي تهران نشان دهند، كارآگاهان تيم مبارزه با جعل و كلاهبرداري پايگاه به بررسي مدارك شناسايي بدست آمده از حبيب و بهزاد پرداخته كه بلافاصله در بررسي.هاي خود اطمينان پيدا كردند كه تمامي مدارك بدست آمده از اين افراد مجعول است.
بهزاد كه ديگر چاره.اي جز اعتراف نداشت، به ناچار لب به اعتراف گشود و صراحتاً به تقلبي بودن اين مدارك معترف شد و در اظهارات خود به كارآگاهان گفت: گازهاي اشك آور و دستگاه شوكر كشف شده به همراه مجوزهاي جعلي حمل آنها را از فردي به نام امير خريداري و به يكي از دوستانش به نام حبيب فروخته است.
بهزاد در اعترافات خود به كارآگاهان گفت: چند ماه پيش در شبكه اينترنت در حال جستجو بودم كه به صورت كاملاً اتفاقي با يك صفحه آگهي فروش گاز اشك آور، شوكر برقي و غيره روبرو شدم؛ در حاليكه به موضوع علاقه.مند شده بودم به بررسي بيشتر آگهي پرداختم؛ پس از چند روز فردي با شماره تلفن همراهم كه در زمان بررسي آگهي اينترنتي اعلام كرده بودم تماس گرفت و مدعي شد كه قادر به تهيه افشانه و شوكر مورد درخواست من است.
وي افزود: بلافاصله با اين فرد قرار ملاقات گذاشته و اقدام به خريد يك عدد افشانه و يك دستگاه شوكر برقي كردم. در زمان تحويل، شخص فروشنده كه جواني حدوداً 25 الي 30 ساله بود مدعي شد كه قادر به تهيه مجوزهاي حمل افشانه و شوكر برقي است كه بلافاصله از او درخواست كردم تا مجوزهاي مربوطه را نيز تهيه كند. از آن زمان با شخص فروشنده به نام امير تماس مستقيم داشتم و هر بار كه يكي از دوستانم از من درخواستي درباره خريد افشانه و غيره داشت با امير تماس گرفته و او نيز پس از چند روز تجهيزات سفارش شده را به همراه مجوزهاي حمل و نگهداري آنها به من تحويل مي.داد و تجهيزات كشف شده از حبيب نيز به همين روش تهيه و در اختيار او قرار گرفته است.[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

  كارآگاهان پايگاه ششم پليس آگاهي در ادامه تحقيقات خود و با استفاده از اطلاعات بدست آمده از بهزاد موفق به شناسايي محل تردد امير در يكي از سفره.خانه.هاي سنتي در خيابان دماوند شده و اين محل را تحت مراقبت.هاي نامحسوس و پليسي قرار دادند و سرانجام در ساعت 19 روز 9 خرداد وي را دستگير و در بازرسي بدني از متهم نيز يك دستگاه شوكر، يك عدد گاز اشك.آور به همراه مجوزهاي حمل آنها و يك عدد كارت شناسايي مجعول يكي از ارگان.هاي نظامي كشف و توقيف شد.
  در بازرسي از محل سكونت متهم در اتوبان شهيد باقري، كارآگاهان پايگاه ششم به همراه كشف و توقيف تجهيزات رايانه.اي استفاده شده در جعل اسناد و شناسايي هويت دقيق ده.ها نفر از افراد متقاضي و دريافت كننده افشانه، شوكر و مجوزهاي حمل اين تجهيزات، موفق به كشف ده.ها برگه احكام مجعول منتسب به ارگان.هاي نظامي، تعدادي امهار مجعول و همچنين مجوزهاي مجعول حمل افشانه، شوكر، فرم.هاي خام احكام و دو قبضه سلاح كمري تقلبي از خانه متهم شدند.
  با دستگيري امير 25 ساله و كشف تعداد زيادي اسناد مجعول و همچنين ده.ها افشانه، شوكر وغيره، وي به ناچار لب به اعتراف گشود و صراحتاً به مجعول بودن كليه كارت.هاي ويژه حمل افشانه، كارت.هاي تردد و غيره اعتراف و عنوان داشت كه كليه طراحي.هاي رايانه.اي جهت تهيه كارت.هاي اشاره شده را شخصاً و با استفاده از مهارت چندين ساله در انجام امور رايانه.اي انجام داده است.
  متهم در ادامه اعترافات خود به كارآگاهان گفت: افشانه.ها و مجوز حمل آنها را به قيمت 50 هزار تومان و شوكرهاي برقي و مجوز آنها را نيز به قيمت 100 هزار تومان به فروش مي.رساندم.
  سرهنگ عباسعلي محمديان، رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ با اشاره به سوء استفاده متهم اصلي پرونده از نام شركت ناجي گستر در تهيه مجوزهاي حمل تجهيزات پليسي، گفت: متهم اصلي پرونده با معرفي خود به عنوان افراد مرتبط با شركت ناجي گستر اقدام به تهيه مجوزهاي مربوطه كرده و بسياري از افراد دريافت كننده تجهيزات و مجوزهاي حمل و نگهداري آنها، با توجه به مهارت متهم در تهيه احكام و كارت.هاي مجعول بگونه.اي كه جعلي بودن آنها به راحتي قابل تشخيص نيست، پس از حضور در پايگاه ششم عنوان داشته.اند كه به هيچ عنوان تصور نمي.كرده.اند كه مجوزهاي صادره براي آنها مجعول و تقلبي است؛ اين در حاليست كه شركت ناجي گستر نيز از متهم دستگير شده طرح شكايت داشته است.
  رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ با اشاره به جرم بودن حمل، نگهداري و استفاده غير قانوني از تجهيزات پليسي، عنوان كرد: به همه افرادي كه بدين روش و از طريق افراد واسطه و ثالث اقدام به تهيه تجهيزات پليسي و مجوزهاي حمل و نگهداري آنها كرده و بر خلاف تصور بسياري از آنها كه گمان به قانوني بودن مجوزهاي تردد، حمل افشانه دارند، هشدار داده مي.شود كه به احتمال فراوان احكام و مجوزهاي در اختيار آنها تقلبي و مجعول بوده كه در صورت كشف از سوي مراكز انتظامي قابل پيگيري است لذا از اين افراد دعوت مي.شود تا براي تعيين اصالت و مجعول نبودن مجوزهاي در اختيار خود با مراجعه به پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان نبرد شمالي، ميدان نبرد، خيابان شهيد ابراهيم بيدي نسبت به اطمينان از اين موضوع اقدام كنند.

  ادامه در منبع :
  برای دیدن لینکها
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
  کلیک کنید


  موضوعات مشابه: