با انعقادقرارداد بین همراه اول و اپراتورهای Belgacom و Vodafone ، اولین اپراتور بلژیکی و دومین اپراتور ترک نیز به شبکه رومینگ اعتباری همراه اول پیوستند. به نقل از موبنا از روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران، با قرارداد منعقد شده میان همراه اول و اپراتورهای Belgacom و Vodafone ، مشترکان اعتباری همراه اول می توانند از سیمکارت خود در شبکه این دو اپراتور در کشورهای بلژیک و ترکیه استفاده کنند.
پس از ۱۷ اپراتور از کشورهای عربستان ، عراق ، ترکیه ، سوریه ، پاکستان ، امارات متحده عربی ، افغانستان ، آذربایجان ، اسلوونی ، روسیه و قطر ؛ Belgacom و Vodafone به ترتیب هجدهمین و نوزدهمین اپراتور خارجی هستند که همراه اول جهت برقراری سرویس رومینگ سیمکارت های اعتباری با آن ها قرارداد همکاری منعقد می کند.
همراه اول توصیه کرده است، با توجه به اینکه شارژینگ سیمکارت های اعتباری بصورت آنلاین انجام می شود، .مشترکان به منظور مدیریت بهتر هزینه های رومینگ بین الملل، در سفرهای خارجی از این سیمکارت ها استفاده کنند.
همراه اول هم اکنون با ۲۶۶ اپراتور در ۱۱۰ کشور قرارداد رومینگ بین الملل دارد که همگی بطور مستقیم و بدون واسطه منعقد شده اند.

موضوعات مشابه: