نماینده اقلیت.های دینی آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از انتقال تیم.های تهرانی به دیگر شهرها این اقدام را موجب نابودی فوتبال کشور دانست و گفت: فدراسیون فوتبال که باید حرف اول و آخر را در این زمینه بزند متاسفانه تنها نظاره.گر است و نقشی در اینگونه تصمیم گیری ها ندارد. یوناتن بت کلیا عضو فراکسیون ورزش مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با مهر ضمن بیان این مطلب انتقال تیم.ها از شهری به شهر دیگر را سیاستی اشتباه خواند و تاکید کرد: در هیچ جای دنیا حتی در مناطق مستعد و فوتبال .خیز جهان برای بهبود وضعیت فوتبال، آنها را از شهری به شهر دیگر منتقل نمی .کنند.
وي افزود: متاسفانه مسئولان فکر می.کنند نام. باشگاه.های فوتبال آنها را زنده می.کند و مثلا با تغییر نام تیم پاس تهران به پاس همدان وضعیت این تیم ایده .آل می.شود، در حالیکه دیدیم چه به روز این تیم با سابقه و ریشه .دار کشورمان آمد.

وی با بیان اینکه فرهنگ تیم پاس متعلق به تهران بود، اضافه کرد: به دلیل اینکه مردم همدان برای این تیم هیچ زحمتی نکشیده بودند، توجهی به این تیم نشد و در نهایت این تیم ریشه دار و با سابقه به لیگ دسته اول سقوط کرد.

بت کلیا درباره انتقال تیم نفت تهران به اراک نیز، گفت: انتقال این تیم هم موجب نابودی تیم نفت می.شود، چرا که مردم اراک تعصبی نسبت به تیم خریداری شده از تهرانی.ها ندارند. اگر به جای خرید امتیاز تیم.ها در همین شهرها سرمایه .گذاری شود، مثمرثمرتر خواهد بود.

وی اظهار داشت: فدراسیون فوتبال که باید درباره انتقال تیم.ها حرف اول و آخر را بزند تنها نظاره. گر است وهیچ نقشی در انتقال تیم .ها ندارد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس افزود: من احترام زیادی برای ریاست فدراسیون فوتبال قائل هستم اما رئیس فدراسیون فوتبال باید فردی فوتبالی باشد و درباره تصمیم. گیری.های فوتبالی استقلال عمل داشته باشد.


ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: