مقامات سازمان امداد و نجات ايالت «داكوتاي شمالي» اعلام كردند كه در پي وقوع سيلابي كه در 130 سال گذشته بي.سابقه بوده است، تاكنون 2500 واحد مسكوني به طور كامل به زير آب رفته.اند.به گزارش ايسنا، شهردار منطقه «مينوت» در ايالت «داكوتاي شمالي» در اين باره به رسانه.هاي رسمي آمريكا خاطرنشان كرد: در پي بارش.هاي دامنه.دار اخير باران سطح آب رودخانه.ها به ويژه رودخانه «سوريس» بالا آمده و نواحي كناره.اي را به زير آب برده است، به طوري كه هم.اكنون تخمين.زده مي.شود دو هزار و 500 واحد مسكوني به زير آب رفته.اند. علاوه بر اين، بيش از 40 هزار تن از سكنه اين منطقه هم مجبور به ترك منازل خود شدند و در نواحي امن پناه گرفتند.
اين مقام مسئول در ادامه به شبكه خبري فاكس نيوز يادآور شد: اين سيل باعث شده تا تمامي پل.ها، راه.هاي عبوري، بزرگراه.ها، مزارع، اصطبل.ها و حتي درختان و خودروها به زير آب بروند. سطح آب رودخانه بيش از يك متر بيشتر از حد مجاز بالا آمده است و همچنان در حال طغيان است.
برخي از كارشناسان امداد و نجات محلي اعلام كرده.اند كه وقوع اين سيلاب در طول يكصد و 30 سال گذشته در ايالت داكوتاي شمالي بي.سابقه بوده است؛ چرا كه حين تصويربرداري هوايي تمام نقاط در آب غوطه.ور هستند.
همچنين سازمان مديريت بحران ايالت داكوتاي شمالي هم تخمين.زده است كه اين سيل به بيش از پنج هزار واحد مسكوني و تجاري ديگر هم خسارات شديدي وارد آورده است. علاوه بر اين، امكان امدادرساني به برخي از نواحي پايين دست به دليل شدت طغيان رودخانه.ها و آب گرفتگي معابر وجود ندارد.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: