برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


محققان کره ای فناوری جدیدی ارایه کرده اند که می توان تلفن های همراه را با صدا شارژ کرد.

به گزارش سه نسل ، در فناوری جدید ارایه شده توسط محققان کره ای، انرژی از صدا جذب می شود و می تواند باتری دستگاه های قابل حملی همچون تلفن های همراه را شارژ کند.

این فناوری توسط محققان دانشگاهی در کره جنوب ارایه شده و می تواند از صداهای پیرامون، حتی صدای مکالمه برای شارژ دستگاه های تلفن همراه استفاده کند. به این ترتیب هنگامی که فرد مکالمه می کند انرژی صدای حاصل از این گفتگو ذخیره می شود.

دکتر سانگ وو کیم در موسسه نانوتکنولوژی دانشگاه سانگکیونکوان در سئول در مصاحبه ای با دیلی تلگراف اعلام کرد، صداهایی که همیشه در اطراف ما وجود دارد انرژی زیادی دارند و باید به آن به عنوان یک منبع انرژی بنگریم.

به گفته وی، این انرژی از صدای حرف زدن، موسیقی یا نویز در منبع الکتریکی به وجود می آید و قدرت صوت را می توان برای ابزارهای گوناگون همچون تلفن های همراهی در طول مکالمه ذخیره کرد و از صداهای مجزا حتی در نزدیکی بزرگراه ها برای جذب الکتریسیته از صدای اتومبیل هایی که عبور می کنند استفاده کرد.

بر اساس این گزارش، اکسید روی زمانی که به وسیله نویز نوسان می یابد میان دو الکترود انرژی تولید می کند. این انرژی می تواند برای شارژ یک باتری مورد استفاده قرار گیرد.

این محققان توانسته اند از صدای ترافیک 50 میلی وات الکتریسیته تولید کنند.