طبق برخي اقوال و گفته.ها امير قلعه.نويي براي تمديد قراردادش با سپاهان يك ميليارد تومان از طرف اصفهاني طلب كرده و چون سپاهان در ابتدا نپذيرفت و برطرح موسوم به سقف قراردادها پاي فشرد به سمت تراكتورسازي رفت و آنجا تضمين.هايي گرفت مبني بر اين.كه رقم درخواستي او از طريق بودجه اين باشگاه تبريزي و سرمايه برخي هواداران ويژه و اسپانسرهايش قابل تامين است.بعضي هم مي.گويند رقم درخواستي قلعه.نويي 800 ميليون بوده و نه يك ميليارد يا يك ميليارد و100 ميليون تومان كه ساير اخبار روز دلالت بر آن داشته.اند.
هر يك از نقل قول.هاي فوق را باور داشته باشيم، فوتبال ايران رسم ناشكستني دهه.هاي اخير فوتبال جهان را شكسته است. اين رسم را كه مربيان بسيار كمتر از بازيگران شاخص و ستاره.هاي فوتبال بگيرند.
طبق برخي اقوال ديگر، گران.ترين بازيكن فعلي فوتبال ايران سيدمهدي رحمتي است كه به روايتي 700 ميليون و به قولي ديگر 750 ميليون از استقلال براي انتقال به اين تيم پرطرفدار تهراني طلب كرده و فقط در صورتي در سپاهان مي.ماند كه همين رقم را از تيم اصفهاني بگيرد. ساير ستاره.هاي فوتبال ما و حتي آندرانيك تيموريان نرخي كمتر از اين دارند و با اين حساب قلعه.نويي برخلاف تمام معادلات و رسوم روز فوتبال جهان، تنها مربي است كه از ستاره.ها بيشتر دستمزد مي.گيرد.
او و هوادارانش اين مزيت وي را كاملا برحق مي.انگارند. استدلال آنها اين است كه او در هر 3 فصل گذشته قهرمان ليگ شده و با احتساب قهرماني استقلال در ليگ ششم، در 5 سال اخير 4 بار تيم.هاي تحت هدايت او قهرمان ليگ برتر ايران شده.اند و فقط سايپاي علي دايي در فصل هفتم ليگ اين نوار طلايي را قطع كرده است.
قلعه.نويي با زبان بي.زباني مي.گويد اگر حضور من تضمين.كننده قهرماني هر.تيمي است كه به آن پا مي.گذارم چرا بيشتر از ستاره.هاي آن تيم پول نگيرم؟ بهاي قرارداد غول.هاي تدافعي و برج و باروهاي خط دفاعي سپاهان يعني هادي عقيلي، سيدجلال حسيني و محسن بنگر طبق آمار رسمي و غيررسمي هيچ.يك از 500 ميليون فراتر نرفته و در اكثر موارد كمتر هم بوده است.
با اين حساب اگر قلعه.نويي براي فصل تازه از سپاهان يا تراكتور 800 ميليون هم بگيرد (و نه يك ميلياردي كه محتمل.تر و عقلايي.تر به نظر مي.رسد) با اختلاف بسيار زيادي نسبت به ستاره.هاي فوتبال ما بيشترين درآمد را در فوتبال ما خواهد داشت و به نظر مي.رسد كه به وضوح و با فاصله زياد در فصل گذشته هم داشته است.
اين در حالي است كه خوزه مورينيو مطرح.ترين و برترين مربي سال.هاي اخير فوتبال جهان در فصل اخير 30 ميليون يورو كمتر از ستاره. تيمش (كريس رونالدو) درآمد داشته است!
قيمت حقيقي قلعه.نويي چقدر است؟ كسي چه مي.داند، فقط اين مساله مشخص است كه به هر دليل درست يا غلطي در فوتبال ما حقانيت و سهم يك مربي تضمين.كننده قهرماني.ها در مقام مقايسه با بازيكنان، بيشتر از ساير كشورها شناخته شده است.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: