فردي كه با معرفي خود به عنوان چوپان با ارسال پيامك براي مردم و فريب آنها به بهانه فروش گنج، از ده.ها نفر كلاهبرداري كرده است، تحت تعقيب پليس آگاهي قرار گرفت.به گزارش «جام.جم»، رسيدگي به اين پرونده، هنگامي در دستور كار ماموران قرار گرفت كه تعدادي از مالباختگان با حضور در پليس آگاهي با ارائه شكايتي عنوان كردند، فردي با ارسال پيامك خود را چوپان معرفي كرده و مدعي شده است، هنگام چراي گوسفندانش گنجي از سكه.هاي طلا را پيدا كرده و اكنون قصد فروش آن را دارد.
مالباخته.ها اضافه كردند: پس از بررسي پيامك و تماس با مرد چوپان، وي آنها را به غرب كشور كشانده و سپس با دريافت ميليون.ها تومان تعدادي سكه تقلبي به آنها فروخته و متواري شده است.
كشف 2800 سكه تقلبي طلا
در حالي كه با شكايت مالباختگان تحقيق در اين زمينه ادامه داشت، ماموران پليس آگاهي اطلاع پيدا كردند فردي در تبريز مقاديري سكه عتيقه در اختيار دارد و در جستجوي مشتري براي فروش اين سكه.هاست.
با به دست آمدن اين اطلاعات و گزارش موضوع به مقام قضايي، محل سكونت متهم شناسايي و با ورود پليس به آنجا 2810 عدد سكه تقلبي با علائم برجسته تاريخي كشف شد.
متهم با انتقال به پليس آگاهي در تحقيقات عنوان كرد، چندي پيش از مردي كه خود را چوپان معرفي مي.كرد و مدعي بود يك گنج بزرگ سكه.هاي عتيقه طلا را هنگام چراي دام به دست آورده است پيامكي دريافت كرده و سپس به اتفاق يكي از دوستانش در تماس با مرد چوپان عازم محل قرار در اطراف شهرستان بروجرد شده.اند. متهم اضافه كرد: پس از حضور در محل با اسكناس.هاي تقلبي كه به اين فرد داديم، سكه.هاي عتيقه را خريداري كرديم كه پس از ترك محل متوجه شديم همه آنها تقلبي هستند.
هشدار پليس به مردم
سرهنگ عبدالله قاسمي، رئيس اداره اجتماعي پليس آگاهي كشور با تاييد اين خبر گفت: با دستور بازداشت مردي كه سكه.هاي عتيقه تقلبي از وي كشف شده بود، بررسي پليس آگاهي مشخص كرد، فروشنده اين سكه.ها كه خود يك شياد حرفه.اي است و خود را سيدجعفر معرفي مي.كند از ده.ها نفر به اين شيوه كلاهبرداري كرده كه در حال حاضر يك تيم ويژه از ماموران جستجوي گسترده را براي دستگيري وي آغاز كرده.اند.
رئيس اداره اجتماعي پليس آگاهي افزود: كلاهبرداري با ارسال پيامك از شيوه و شگردهاي افراد شيادي است كه سعي در فريب مردم دارند، پيامك.هايي در قالب برنده شدن شما در قرعه.كشي تلفن همراه و شركت.هاي خودروسازي از جمله اين شيوه.هاست.
سرهنگ قاسمي تصريح كرد: اخيرا اعضاي يك باند از كلاهبردارها با ارسال پيامك براي مردم مدعي شده بودند كه در قرعه.كشي اول يك شركت خودروسازي برنده شده.ايد و در ادامه با دعوت از مردم به يك سايت بي.نام و نشان در مرحله بعدي، شماره كارت عابربانك، تاريخ انقضا و حتي رمز مردم را دريافت و از حساب بانكي آنها سرقت كرده.اند.
رئيس اداره اجتماعي پليس آگاهي ناجا به شگرد ديگر كلاهبردارها اشاره كرد و گفت: وعده.هاي فريبنده مبني بر برنده شدن مردم و سپس درخواست مبالغ ناچيزي پول از هزاران نفر نيز از جمله پرونده.هايي است كه هم.اكنون در پليس آگاهي در حال پيگيري است و تحقيقات نشان مي.دهد، برخي با دريافت مبالغي از 5 تا 10 هزار تومان از ده.ها هزار نفر پول هنگفتي به جيب زده.اند و مالباختگان نيز به دليل آن.كه پول پرداختي ارزش چنداني ندارد از شكايت عليه افراد شياد صرف.نظر كرده.اند.
قاسمي تاكيد كرد: مردم بايد هوشيار باشند و به پيامك.هايي كه دريافت مي.كنند به هيچ عنوان اعتماد نكنند؛ زيرا افراد كلاهبردار با وسوسه شما تنها قصد سودجويي دارند.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: