[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  از گذشته تاکنون، همیشه ایام امتحانات مدارس و دانشگاه.ها دغدغه.ها و حال و هوای خاص خود را داشته و دارد.
  به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از فارس، علاوه بر این، از زمان همه گیر شدن تلفن همراه، مردم آرام آرام به کارکردهای مختلف این وسیله ارتباطی مثلاً استفاده در جلسه امتحان، پی بردند و از این جا بود که دغدغه به روز شده دیگری نیز تمام دغدغه.های ایام امتحانات اضافه شد.
  یکی از مقتضیات روز که به شرایط این دوره خاص اضافه شده، مشکلاتی است که در نتیجه استفاده از مسدود کننده.های تلفن همراه در جلسه امتحان، ناشی می.شود.
  بنا بر این گزارش، اگرچه هم.اکنون برخی از مدارس از مسدود کننده.های تلفن همراه در جلسه امتحانات بهره.می.گیرند؛ اما در مجموع در حال حاضر استفاده از این امکانات در دانشگاه..ها رواج بیشتری دارد.
  در اغلب موارد نیز مسئولان دانشگاه، برای حصول اطمینان از عدم امکان استفاده از تلفن همراه در جلسه امتحان، قدرت مسدود کننده را به قدری زیاد می.کنند که نه تنها در خارج از سالن امتحانات، بلکه در خیابان.های اطراف نیز باعث اختلال در شبکه تلفن همراه می.شود که این عمل قطعاً مجاز نیست.
  البته که همه شهروندان در خیابان.های اطراف دانشگاه.ها سکونت ندارد؛ اما این همان دغدغه. به روز شده ایام امتحانات در سال ۹۰ است که برخی از شهروندان در ۲ ماه ایام امتحانات، با آن دست.به گریبان هستند.
  استفاده از مسدود کننده.های تلفن همراه در کشور قانونمند است
  به گزارش فارس، آیین .نامه استفاده از مسدود کننده.های تلفن همراه، با هدف نظم دادن به استفاده از این فناوری و محدود کردن ارتباط گوشی.های تلفن.همراه در امکان خاص در اردیبهشت ماه سال ۸۸ به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رسید.
  بر اساس این آیین نامه، فروش و تولید تجهیزات مسدود کننده تلفن همراه منوط به اخذ پروانه از سازمان تنظیم مقررات است و واردکنندگان، تولیدکنندگان و فروشندگان این تجهیزات باید مطابق با دستور العمل های اجرایی صدور پروانه مذکور عمل کنند.
  بر اساس این آیین نامه، استفاده از مسدود کننده های ثابت برای تلفن همراه تنها با مجوز رگولاتوری در مکان و بازه زمانی تعیین شده و تحت شرایط مندرج دراین مصوبه مجاز است
  غیر مجاز بودن نصب مسدودکننده در اکثر اماکن عمومی
  همچنین از حقوق کاربران است که از نصب دستگاه های مربوطه در محل اطلاع داشته باشند و مجتمع های مسکونی، فروشگاهی، اماکن تجاری، غذا خوری.ها، بیمارستان ،درمانگاهها، فضاهای ورزشی، فضاهای تفریحی و فرهنگی، هتل.ها، نمایشگاه..ها، سالن.های اجتماعات و کنفرانس، مساجد، اماکن زیارتی و مذهبی، تونل.ها، مدارس، بانک ها، شرکت.ها، کارگاه.ها و کارخانجات تحت هیچ شرایطی مجوز نصب و استفاده از یک مسدود کننده ثابت را ندارند.
  استفاده دلخواه، حق هر دارنده تلفن همراه است
  در این رابطه لطف الله سبوحی، معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در گفت.وگو با فارس، با تاکید بر رعایت حقوق کاربران در این قانون، گفت: کاربری که اقدام به تهیه تلفن همراه کرده است این حق را دارد که از تلفن خود به دلخواه استفاده کند و نباید با مسدود کردن های نا به جا و بدون مقررات موجبات نارضایتی کاربران را فراهم کرد.
  سبوحی همچنین به الزام نصب علامت در محل استفاده از دستگاه های مسدود کننده طبق این قانون اشاره کرد و گفت: با توجه به این که این فرستنده ها مختل کننده هستند و در فاصله نزدیک قرار می گیرند این احتمال وجود دارد که برای سلامتی انسان مضر باشند، بنابراین از حقوق کاربران است که از نصب دستگاه های مربوطه در محل اطلاع داشته باشد.
  اخذ مجوز برای نصب مسدودکننده ضروری است
  معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از دیگر مزایای تصویب این قانون را کاهش تداخل در سرویس دهی اپراتور های تلفن همراه عنوان کرد و افزود: نباید استفاده نادرست و غیر اصولی از دستگاه.های مسدود کننده باعث فراتر رفتن محدوده تداخل از محدوده پیش بینی شده و در نتیجه اختلال در سرویس دهی اپراتور.های تلفن همراه شود.
  سبوحی تاکید کرد: طبق این قانون از این پس شرکت.ها و سازمان های متقاضی این سرویس باید برای اخذ مجوز و هماهنگی های لازم به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مراجعه کنند.
  وی خاطر نشان کرد: با تصویب این قانون و فعال شدن بخش نظارت و بازرسی سازمان از هرگونه قصور و ایجاد اختلال جلوگیری خواهد شد.
  نظر رگولاتوری، استفاده از مسدود.کننده. در موقع امتحان است نه به صورت مداوم
  همچنین حسن رضوانی، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز در گفت.وگو با خبرنگار فارس، در پاسخ به گلایه عدم نظارت کامل و دقیق رگولاتوری بر استفاده زیاد از مسدود کننده.های تلفن. همراه در اماکن مختلف و موارد متعدد ایجاد تداخل در محیط.های اطراف، تاکید کرد: استفاده از مسدود کننده.های تلفن همراه، باید تنها طبق آیین.نامه مصوب کمیسیون تنظیم مقررات انجام شود.
  معاون رگولاتوری تأکید کرد: دارندگان مسدود.کننده مطابق آیین.نامه مجاز به نصب مسدود.کننده.ها هستند؛ غیر از این، اگر امواج مسدود کننده در خارج از محدوده مجاز مشکل ایجاد کند، حکم تداخل را پیدا می.کند و برخورد رگولاتوری با تداخل نیز جمع.آوری است یا باید قدرت مسدود.کننده.ها را کاهش دهند تا فقط در محدوده مجاز تشعشع کند.
  رضوانی گفت: چنانچه سازمان تنظیم مقررات نتواند نسبت به جمع.آوری مسدود.کننده غیر مجازی اقدام کند، از طریق قوه قضائیه اقدام می.شود.
  رضوانی تصریح کرد: بیشترین مشکل استفاده. نادرست از مسدود.کننده.ها، ایجاد اختلال در شبکه اپراتورهای تلفن همراه است.
  وی تصریح کرد: هر چند که تداخل. توسط اپراتورها اطلاع.داده می.شود؛ اما چنانچه شهروندان در مناطق محل زندگی خود با چنین موارد مواجه هستند می.توانند موضوع را به سازمان تنظیم مقررات گزارش دهند تا مورد بررسی شود.
  معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تأکید کرد: البته نظر ما این است مسدود.کننده.ها بیشتر موقع امتحانات استفاده شوند و مسدود.کننده.ها را هر روز و به صورت مداوم روشن نکنند.
  و آخر اینکه …
  شرایط استفاده از مسدود کننده.های تلفن همراه در شهرستان.ها بسیار بسیار آسان.تر از تهران است و اگر بگوئیم تنها ملاک و الزام استفاده از مسدود کننده در شهرستان.ها، بودجه خرید است، بی راه نگفته.ایم.
  همچنین علاوه بر اینکه در موارد متعدد، شاهد استفاده مداوم، با توان بالا، در فاصله نزدیک و البته در برخی اماکن غیر مجاز هستیم، صرف نظر از احتمال خطر برای سلامتی شهروندان، اختلالات ناشی از این اقدام، از جمله نبود آنتن و خارج از سرویس بودن تلفن.همراه در خیابان.های اطراف، مخلل اعصاب شهروندان می.شود.
  در نهایت در حالی که حدود ۲ سال از تصویب آیین نامه استفاده از مسدود کننده.های تلفن همراه در کشور می.گذرد، به جا نیست که در اماکن .مختلف و با توجیه.های مختلف مانند سالن.های کنفرانس، اتاق ریاست و مدیرعامل، پرت.شدن حواس کارکنان بانک از صبحت مشتریان و جلوگیری از حواس پرتی دانشجویان در کلاس.های دانشگاه از این مسدود کننده.ها استفاده شود.
  همچنین با توجه به اینکه، استفاده از مسدود کننده تلفن همراه در برخی برهه های زمانی اجتناب نا پذیر است، به جا است که مسئولان امر و مسئولان مرتبط سازمان تنظیم مقررات نیز در این زمان.ها، اهتمام و توجه بیشتری برای احقاق حقوق مشتریان به خرج دهند.
  مسدود کننده موبایل دستگاهی است که با ارتعاش سیگنال رادیویی ضعیف باعث قطع ارتباط بین تلفن همراه و فرستنده امواج تلفن همراه می شود.
  بر اساس این گزارش، به محض روشن شدن دستگاه آنتن دهی تمامی تلفن.های همراه در محدوده تحت پوشش دستگاه به صفر می.رسد و صفحه نمایش موبایل پیغام “شبکه در دسترس نیست ” را نمایش می دهد.
  همچنین با خاموش کردن این دستگاه مجددا آنتن دهی تلفن همراه به حالت قبل برگشته و ارتباط بین موبایل و فرستنده امواج تلفن همراه بار دیگر برقرار می.شود.