تیم افسانه.ای فوتبال آرژانتین، ریورپلاته، برای اولین بار در تاریخ 110 ساله خود به دسته پایین تر سقوط کرد.به گزارش مهر، تیم ریورپلاته که با 33 عنوان قهرمانی به عنوان پرافتخارترین تیم فوتبال آرژانتین به حساب می آید، شب گذشته در دیدار برگشت پلی آف مقابل «بلگرانو دو کوردوبا» با تساوی یک بر یک متوقف شد و از فصل آینده نمی تواند در سوپرکلاسیکو شرکت کند. بازی رفت این دو تیم با نتیجه 2 بر صفر به سود تیم سری بی به پایان رسیده بود.
«میلیونرها» - صفت تیم ریورپلاته - در دقیقه 5 توسط «ماریانو پاوون» به گل رسیدند اما «گی.یرمو فاره» در دقیقه 61 با گلی که وارد دروازه ریورپلاته کرد، 50 هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه «مانیومنتال» را خاموش کرد.
ماریانو پاوون در این دیدار یک ضربه پنالتی را هم از دست داد.«کارلوس اولاوه» با مهاری خوب مانع از این شد که دروازه تیمش گشوده شود.
در حالی که بازی به دقایق پایانی نزدیک می شد رفته رفته خشم هواداران هم بالا گرفت تا آنجا که «سرخیو پتزوتا» ، داور مسابقه، در دقیقه 89 سوت پایان مسابقه را کشید و بازی 3 بر یک به سود «بلگرانو دو کوردوبا» اعلام شد و این تیم به دسته بالاتر صعود کرد.
تیم میهمان زیر مواد آتش زا مجبور به ترک زمین شد تا آنجا که کار به دخالت نیروهای امنیتی کشید و با فشار آب، هواداران معترض به عقب رانده شدند. حدود 2200 پلیس برای آرام کردن اوضاع در ورزشگاه مستقر شده بودند.
در این زد و خورد 68 نفر مجروح شدند، 50 نفر بازداشت شدند و 15 وسیله نقلیه واژگون شد. دو افسر پلیس بر اثر پرتاب مواد محترقه بشدت از ناحیه سر دچار آسیب دیدگی شدند.
سه هزار هوادار تیم «بلگرانو دو کوردوبا» که به بوئنس آیرس سفر کرده بودند تا بازی تیم مورد علاقه خود را تماشا کنند تا دو ساعت قادر به ترک محل نبودند و درنهایت با اسکورت پلیس از ورزشگاه خارج شدند.
دانیل پاسارلا، رئیس باشگاه ریورپلاته که در جام جهانی 1978 با بازوبند کاپیتانی تیم فوتبال آرژانتین به عنوان قهرمانی جهان رسید، گفت: ما پایداری خواهیم کرد و ساختار باشگاه را دوباره می سازیم.
تیم ریورپلاته علاوه بر عنوان های قهرمانی داخلی، تا به حال دو بار قهرمان جام لیبرتادورس شده و فاتح رقابت های جام بین قاره ای و «کوپا اینترمرسیانا» نیز شده است.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: