فرمانده انتظامي شهرستان قدس با اعلام اينكه بوي گوسفند راز قتل سارق احشام را بر ملا كرد، گفت: متهمان در بازجوي.ها به سرقت 45 راس گوسفند در شهرستان رباط کريم نيز اعتراف کردند.به گزارش ايسنا، سرهنگ کربلايي .زاده ، در توضيح اين خبر گفت: روز گذشته دو گزارش متفاوت مبني بر سرقت 50 راس گوسفند و کشف يك جسد مجهول الهويه در اين شهرستان در دستور کار ماموران پليس آگاهي قرار گرفت.
وي گفت: با توجه به حساسيت موضوع، طرح مهار و کنترل کليه خودروها مخصوصا وانت و نيسان بار در دستور کار ماموران انتظامي و پليس.راه قرار گرفت تا اين که مشخص شد در حوالي محل سرقت احشام در اثر برخورد يک دستگاه خودرو پرايد با جدول کنار خيابان تصادفي رخ داده است که از خودرو و راننده آن بوي شديد گوسفند به مشام مي.رسد از همين رو خودرو و مالک آن براي تحقيقات بيشتر به آگاهي منتقل شدند.
فرمانده انتظامي شهرستان قدس افزود: مالک خودرو در بازجويي.هاي ابتدايي پليس اذعان داشت که به عنوان مسافرکش فردي را با يک عدد گوسفند به صورت دربست به آدرس درخواستي.اش منتقل کردم که به علت نقص فني با جدول کنار خيابان برخورد کرده و بوي ناشي از گوسفند به علت حمل گوسفند در خودرو.ام است.
سرهنگ كربلايي.زاده با بيان اينكه ماموران پليس آگاهي براي تحقيقات بيشتر، خانواده مقتول را به آگاهي فراخواندند که در برخورد با مالک خودرو مشخص شد مقتول با مالک خودرو رابطه دوستانه داشته است، گفت: بنابراين موضوع با حساسيت بيشتر پيگيري شد و متهم که چاره.اي جز اعتراف نداشت به سرقت گوسفند اقرار و همدستان خود را معرفي کرد.
وي افزود: متهم در ادامه بازجويي.ها و در مواجهه با خانواده مقتول با اقرار به اين موضوع که قتل در شب سرقت و در دامداري اتفاق افتاده است، اذعان داشت: روز حادثه به همراه همدستانم با هدف سرقت احشام وارد دامداري شديم که پس از سرقت، همدستانم همراه با احشام سرقت شده از دامداري خارج شدند اما مقتول هنوز در دامداري بود و من نيز در خارج از دامداري با خودرو پرايد منتظر او بودم که ناگهان از دور شاهد صحنه درگيري فردي که گويا صاحب دامداري بود با مقتول شدم که با ديدن اين صحنه از محل گريخته و در تاريکي شب به جدول برخورد کرده و تصادف کردم.
سرهنگ كربلايي.زاده افزود: با توجه به اظهارات متهم، مالک دامداري براي تحقيقات بيشتر به پليس آگاهي فراخوانده شد که با توضيحات وي مشخص شد که در آن شب پسر وي براي سرکشي به دامداري مراجعه کرده است که وي نيز براي ارائه پاره.اي از توضيحات به پليس آگاهي منتقل شد.
فرمانده انتظامي شهرستان قدس با بيان اينكه پسر مالک دامداري در مواجهه با شواهد موجود به قتل اعتراف و اذعان داشت که شب حادثه و در هنگام ورود به دامداري متوجه سرقت احشام شدم.
به گفته وي، پسر مالک دامداري پس از اطلاع از جريان سرقت به دنبال ردي از سارقان در دامداري بود که از دور متوجه سايه فردي مي.شود و به طرف او حمله تا مانع فرار وي شود که در اين لحظه سارق با قمه به او حمله مي.کند که پسر مالک دامداري در يک لحضه قمه را از دست سارق خارج و با درگير شدن با وي، سارق را به قتل مي.رساند.
سرهنگ كربلايي.زاده درباره شگرد سارقان اظهار داشت: آنان در ابتدا دامداري.هاي بزرگ را شناسايي و سپس به عنوان مشتري به آنجا مراجعه مي.کردند و پس از شناسايي راه.هاي ورودي و خروجي و بررسي سيستم.هاي امنيتي دامداري، بعد از بدست آوردن اطلاعات لازم درباره چگونگي ورود به محل و تعداد نگهبان با يک برنامه.ريزي دقيق وارد دامداري شده و بعد از بستن دست و پاي نگهبانان اقدام به سرقت مي.کردند و احشام دزدي را به کشتارگاه مي.فروختند.
وي اظهار داشت: همدستان سارق دامداري که متواري بودند با راهنمايي.هاي وي پس از چهره.نگاري از سارقان و انجام کارهاي اطلاعاتي و تعقيب و گريز، مخفيگاه متهمان را شناسايي و در يک عمليات غافلگيرانه دستگير و در بازجوي.هاي خود به سرقت 45 راس گوسفند در شهرستان رباط کريم اعتراف کردند.
فرمانده انتظامي شهرستان قدس گفت: پسر مالک دامداري به عنوان متهم به قتل و سارقان احشام پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شدند.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: