برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید
به گزارش فارس به نقل از بتانیوز، محققان دانشگاه برکلی کالیفرنیا در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که هکرها با ارسال پیام های متعدد از طریق ایمیل و پیامک کاربران تلفن همراه را به مراجعه به سایت های قلابی مشابه با سایت های بانک ها و موسسات مالی و اعتباری ترغیب می کنند و سپس از آنها می خواهند تا اطلاعات حساسشان را در این سایت ها وارد کنند.
این اطلاعات و از همه مهم تر کلمات عبور سایت های بانکداری الکترونیک بلافاصله در اختیار هکرها قرار می گیرد و آنها از این طریق می توانند حساب های بانکی مردم را خالی کرده با مبالغ قابل توجهی را از کارت های اعتباری منتقل کنند.
بر اساس یافته های این محققان برنامه ها و نرم افزارهای مخرب تلفن همراه نیز نقش اساسی در این زمینه ایفا می کنند و بیش از ۱۰۰ برنامه تلفن همراه که برای آیفون و آندروید طراحی شده در عمل حملات فیشینگ را سازمان دهی می کند.
این برنامه ها حاوی کدهای مخربی هستند که اطلاعات کاربران را می دزدند و به خصوص به سرقت کلمات عبور کاربران در سایت هایی همچون فیس بوک و توییتر علاقه دارند. علت این مساله ان است که با هک کردن حساب های فیس بوک و توییتر یک کاربر عملاً می توان به حساب های هزاران کاربر دیگر هم نفوذ کرد و اطلاعات حساس آنها را هم سرقت کرد.
از نظر این کارشناسان باید آموزش های کلیدی و اساسی به کاربران تلفن همراه ارائه شود تا آنها به سادگی کلمات عبور خود را در برنامه ها و نرم افزارهای مختلف که ماهیتشان مشخص نیست، وارد نکنند و امنیت خود را به خطر نیندازند.
همچنین شرکت های سازنده تلفن همراه مانند گوگل و اپل باید برای حفظ امنیت کاربرانشان بیشتر احساس مسئولیت کنند.

موضوعات مشابه: