گروه خبری GSM : گوشی هوشمند Galaxt S 4G سامسونگ نخستین محصول ارایه شده توسط شرکت مخابراتی T-Mobile آمریکا محسوب می.شود که امکان اتصال به شبکه اینترنت بی.سیم HSPA+ را با سرعت 21 مگابیت در ثانیه فراهم می.کند. اما شرکت T-Mobile هم.اکنون از راه.اندازی شبکه جدیدی خبر داده است که می.تواند این سرعت اینترنت را تا دو برابر افزایش دهد.

به گزارش ایستنا، شرکت مخابراتی T-Mobile طی بیانیه.ای اعلام کرد که تا اواسط سال 2011 میلادی در بیش از 25 کشور دنیا امکان استفاده از اینترنت بی.سیم مبتنی بر شبکه HSPA+ را با سرعت 42 مگابیت در ثانیه فراهم می.کند.

در حال حاضر تنها ایالت.های نیویورک، اورلاندو و لاس.وگاس در آمریکا هستند که امکان استفاده از اینترنت بی.سیم 42 مگابیتی برای آن.ها فراهم شده است. اما شرکت T-Mobile قصد دارد این سرویس را در اختیار طیف گسترده.تری از کاربران بگذارد.

شرکت T-Mobile اعلام کرده.اند که توسعه شبکه.هایی مانند LTE نیازمند به.روزرسانی نرم.افزاری است که این فرآیند مشترکان تلفن.همراه را دچار مشکل می.کند. اما گسترش شبکه HSPA+ به گونه.ای صورت می.گیرد که بدون نیاز به هرگونه ارتقا نرم.افزاری، کاربران می.توانند از اینترنت بی.سیم با سرعت 42 مگابیت در ثانیه استفاده کنند.

گفته می.شود که تاکنون هنوز هیچ گوشی هوشمندی با قابلیت استفاده از اینترنت بی.سیم با سرعت 42 مگابیت در ثانیه عرضه نشده است و به همین خاطر فعلا این سرویس برای رایانه.های قابل.حمل متناسب.تر است.


موضوعات مشابه: