نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شوراي اسلامي، فدراسیون فوتبال و مسئولان و مدیران تیم امید را در شکست این تیم مقصر دانست و گفت: مجمع عمومی فدراسیون فوتبال دچار رخوت و ضعف شده و همین امر باعث شده تا نتایج و عملکرد این فدراسیون ضعیف باشد.به گزارش مهر، امیدوار رضایی رئیس فراکسیون ورزش مجلس شوراي اسلامي با اشاره به شکست تیم فوتبال امید و حواشی ناشی از این رخداد، گفت: مقام مسئول و تصمیم.گیر در هر رشته ورزشی، فدراسیون تخصصی آن است و هر اقدام و عملکرد مثبت یا منفی که در آن ورزش صورت گیرد، به فدراسیون مربوط برمی.گردد.
وي افزایش اتفاقات نامطلوب درعرصه فوتبال کشور را نگران .کننده توصیف کرد و افزود: اتفاقاتی که برای تیم امید افتاد، بسیار ناگوار و نگران .کننده بود و احساسات مردم و علاقه.مندان به ورزش را جریحه .دار کرد، به همین دلیل و با توجه به حساسیت موضوع مجلس برای پیگیری وارد عمل شد.

رضایی با اشاره به برگزاری جلسه کمیته تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی با حضور مسئولان فدراسیون فوتبال، تصریح کرد: برای داشتن قضاوت عادلانه و قطعی باید حرف.های همه مسئولان و افراد مرتبط با شکست تیم امید شنیده شود و تحقیق و مطالعه گسترده و دقیقی انجام بگیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس، فراکسیون ورزش و کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی را پیگیر بررسی دلایل شکست تیم امید عنوان کرد و گفت: پس از برگزاری جلسه مشترک کمیته تربیت بدنی با مسئولان فدراسیون فوتبال، قرار شد گزارش مفصلی از تمام وقایع رخ .داده در اعزام تیم امید تهیه شود و نیز فراکسیون ورزش و کمیته تربیت بدنی وقایع و اقدامات صورت گرفته را بررسی کنند.

وي قضاوت قطعی درباره مقصران شکست تیم امید را نیازمند کسب اطلاعات دقیق و کامل دانست و تأکید کرد: با نگاه اجمالی به شکست تیم امید می.توان گفت همه دراین قصور و کوتاهی مقصر هستند، از سازمان تربیت بدنی سابق و مسببان تشکیل نشدن وزارت ورزش و جوانان در موعد قانونی تا فدراسیون فوتبال و نیز مسئولان و مدیریت تیم امید همه و همه در شکست نگران. کننده تیم امید اثرگذار بوده.اند.

رئیس فراکسیون ورزش ضمن انتقاد از بی.توجهی طولانی مدت مسئولان فوتبال کشوربه تیم امید، اظهار داشت: مشکلات تیم امید باید به طوراساسی ریشه .یابی شود و چالش.ها و موانع پیشرفت و موفقیت این تیم مشخص گردد تا بتوان مشکلات و کاستی.های تیم امید را به سمت مرتفع شدن پیش برد.

وی افزود: مسئولان ورزش سال.های سال به مسائل بنیادی ورزش کشور بی.توجهی کردند و ورزش.های پایه و تیم.های پایه همچون تیم فوتبال امید را نادیده گرفتند که همین مسئله، بخش مهمی از دلایل ضعف امروز تیم امید است.
رضایی وضعیت کنونی فدراسیون فوتبال را ضعیف و نامطلوب توصیف کرد و ادامه داد: مجمع عمومی فدراسیون فوتبال دچار رخوت و ضعف شده است و ارزیابی درست و منطقی از مدیران فدراسیون و تیم.های ورزشی ندارد و همین امر موجب شده است تا نتایج و عملکرد این فدراسیون ضعیف و غیرقابل قبول باشد.
رئیس فراکسیون ورزش مجلس شوراي اسلامي تصریح کرد: مجمع عمومی فدراسیون فوتبال باید در مدیریت این فدراسیون تجدید نظر کند و تدبیری برای بهبود اوضاع فوتبال کشور بیندیشد.

تیم فوتبال امید در بازی برگشت خود با عراق شکست سنگینی را متحمل شد و از حضور در بازی.های المپیک لندن باز ماند. به گفته بسیاری از مسئولان یکی از دلایل این شکست دریافت نامه فدراسیون بین المللی فیفا درست پیش از بازی بود که در این نامه حضور یک بازیکن دو اخطاره در بازی رفت ایران و عراق یادآوری شده و تخلف عنوان شده بود.

فیفا در این نامه از فدراسیون فوتبال ایران خواسته بود که حداکثر تا اول جولای (10 تیر) دلایل خود را برای حضور بازیکن دو اخطاره در دیدار رفت مقابل عراق را اعلام کند.

دیروز دوشنبه نیز در محل کمیسیون فرهنگی مجلس جلسه. ای با حضور اعضای کمیته تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی و مسئولان فدراسیون فوتبال برگزار شد تا دلایل اصلی شکست تیم امید بررسی شود.


ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: