رئیس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر از وقوع 10 هزار و 188 حادثه طی 22 روز گذشته در کشور خبر داد و گفت: 8 هزار و 754 مورد آن سیل و آبگرفتگی بوده است.به گزارش مهر، محمود مظفر روز سه شنبه در نشست خبری با اعلام آخرین آمارها از حوادث سه ماهه نخست سال جاری گفت: در سه ماهه نخست امسال 2 هزار و 346 حادثه دریایی، ساحلی ، کوهستان و جاده ای و زمین لرزه رخ داد که با حضور 2 هزار و 600 امدادگر از میان 14 هزار حادثه دیده 13 هزار و 343 نفر تحت پوشش امدادی نجات یافتند.
وی افزود: میانگین حضور امدادگران در حوادث اخیر 12 دقیقه بود که تلاش می کنیم این عدد را به 8 دقیقه کاهش دهیم.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر از اجرای طرح امداد تابستانه از 15 خرداد خبر داد و افزود: در سال جاری 872 پایگاه در کوهستان ساحل و جاده ایجاد شده که برای 150 هزار حادثه و درمان اضطراری 170 هزار نفر آمادگی کامل دارند.
مظفر با اعلام امدادرسانی در 22 روز گذشته (از آغاز طرح تابستانه تا امروز) گفت: در این مدت 10 هزار و 188 حادثه رخ داده که 8 هزار و 754 مورد آن سیل و آبگرفتگی بوده است که با تلاش امدادگران تعداد 24 نفر نجات یافته و 1154 نفر مصدوم شده که بیشترین حوادث در استانهای مازندران، اصفهان و گلستان بوده است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر از اجرای 90 برنامه در سال 90 خبر داد و افزود: مهمترین این برنامه ها در سازمان امداد و نجات آموزش تیم های کماندویی هلال احمر در 5 استان خراسان رضوی، کرمان، کرمانشاه، گیلان و مرکزی است. همچنین رونمایی از ارتقای درجه امدادگران شامل امدادگر یک تا سه، نجات گر یک تا سه و تیم های ایثار است که سالی یک بار ارتقاء درجه در شهرستان، استان و کشور انجام می شود.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: