يك زوج معتاد با استفاده از خلوتي خيابان.ها از كودكان طلا و جواهراتشان را به سرقت مي.بردند.به گزارش فارس،. اواخر خرداد امسال از طريق تماس.هاي مردمي با مركز فوريت.هاي پليسي 110 مبني بر اين كه زن و شوهري به نام ناهيد و مهدي در محدوده خيابان هفده شهريور جنوبي و اتابك اقدام به سرقت از طلاجات كودكان مي.كنند، مأموران تجسس كلانتري بي.سيم پس از بررسي.هاي اوليه متوجه شدند همسر اين زن از سارقان سابقه.دار است.
ضمن هماهنگي با فرخاك.فر داديار شعبه اول دادسراي ناحيه 14 تهران شهيد محلاتي، در تاريخ 30 خرداد ناهيد 40 ساله و مهدي 40 ساله را دستگير و در بازرسي از منزل آنان تعداي لوازم سرقتي از جمله لوازم صوتي و تصويري خودرو، مدارك هويتي افراد مختلف و غيره كشف و ضبط شد.
با دستور داديار فرخاك.فر، پرونده به همراه متهمان جهت رسيدگي تخصصي در اختيار كارآگاهان مبارزه با سرقت.هاي خاص پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.
در بررسي.هاي اوليه كارآگاهان معلوم شد مهدي داراي اعتياد به مواد مخدر و از افراد سابقه.دار در زمينه سرقت لوازم داخل خودرو و موتورسيكلت در سال.هاي اخير است و بعد از هر بار دستگيري و محكوميت قضايي حبس و جريمه و رد مال در حق شاكي؛ پس از آزادي از زندان مجدداً به ادامه سرقت.هاي خود روي آورده است.
از طرفي مشخص شد ناهيد نيز داراي اعتياد به مواد مخدر است و در تحقيقات نخست عليرغم اين كه از منزل آنان تعدادي اموال مسروقه و مدارك هويتي مسروقه مربوط به افراد مختلف به دست آمده بود اما اين 2 نفر ارتكاب به سرقت.ها را انكار مي.كردند.
با توجه به مدارك و مستندات موجود، مهدي به چندين فقره سرقت از داخل خودرو و سرقت از مغازه اعتراف كرد.
در ادامه با دعوت تعدادي از مالباختگان در پرونده.هاي سرقت از طلاجات كودكان به پايگاه ششم، در مواجهه حضوري كودكان با ناهيد، دختر بچه.ها و شاهدان، اين زن را به عنوان همان زني كه طلاجات را بچه.ها را سرقت كرده شناسايي كردند.
ناهيد با اظهارات شاهدان و دختر بچه.ها اعتراف كرد و مدعي شد در كوچه پس كوچه.هاي محدوده ميدان خراسان، اتابك، ميدان شوش و خيابان خاوران، دختر بچه.هايي را كه در حال بازي با هم سن و سالان خود بوده و در دست و گردنشان طلا بود شناسايي مي.كردم و به آنها پول مي.دادم تا براي خود چيزي بخرند. وقتي كه دختر بچه براي خريد از دوستانش دور مي.شد من از فرصت استفاده مي.كردم و طلاجات را از بچه.ها سرقت كرده و سريعاً از آنجا فرار مي.كردم.
سرهنگ كارآگاه محمد اشراقي رئيس پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ با اعلام اين خبر گفت: از كساني كه بدين شيوه در محدوده.هاي فوق از دختر بچه.هاي آنان طلاهايشان سرقت شده دعوت مي.شود تا جهت شناسايي متهم دستگير شده و طرح شكايت به پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در ضلع شمالي خيابان نبرد مراجعه كنند.
سرهنگ اشراقي به شهروندان توصيه كرد: از آويزان كردن طلاجات به دست و گردن كودكان و رها كردن آنان در كوچه و خيابان خودداري كنند.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: