[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

  رييس انجمن فروشندگان سيم.کارت و گوشي گفت: تعرفه واردات گوشي تلفن همراه موضوعي است كه به فعالان صنفي لطمه زده و وظيفه انجمن پيگيري اين موضوع و ساماندهي بازار است و با توجه به نبود توليد به.معناي واقعي در كشور، تعرفه بايد بين صفر تا 4 درصد و حداكثر تا 10 درصد باشد نه بيش.تر.

  افشار فروتن لاريجاني - رييس انجمن صنفي فروشندگان سيم.کارت، گوشي و لوازم جانبي - در گفت.و.گو با ایسنا با بيان اينكه پي.گير موضوع ساماندهي بازار گوشي تلفن همراه تلفن هستيم گفت: با توجه به شرايط موجود، تعرفه 25 درصدي براي واردات زياد است، در حالي كه بايد موضوع واردات گوشي تلفن همراه مديريت شود.

  وي با اشاره به بيانات مقام معظم ر هبری مبني بر مديريت واردات و تاكيد بر اين موضوع گفت: ما درخواست پيگيري و تجديد نظر در رابطه با تعرفه واردات گوشي و كاهش آن داريم زيرا در حال حاضر وجود گوشي.هاي قاچاق بازار كشورمان به بالاي 90 درصد رسيده است.

  او درباره تعرفه مناسب براي واردات گوشي تلفن همراه گفت: پيشنهاد ما دراين رابطه حداكثر 10 درصد است كه اين تعرفه را متناسب با بحث توليد پيشنهاد داده.ايم يعني تعرفه متناسب با توليد داخل مشخص شود.

  رييس انجمن صنفي فروشندگان سيم.کارت با بيان اينكه گوشي تلفن همراهي كه توسط نماينده رسمي همراه با كارت خدمات پس از فروش عرضه شود، گوشي قانوني بوده و اگر اين طور نباشد، قاچاق محسوب مي.شود، ابراز كرد: اگر سازمان. يا نيروهايي براي نظارت بر مغازه.ها و فروش گوشي.هاي قانوني در نظر گرفته شود، طبيعتا هزينه اين كار و سختي آن بسيار بيشتر از تجديد نظر در بحث تعرفه است و بايد متناسب با توليد در اين زمينه سياست.گذاري نيز صورت بگيرد.

  او درباره لزوم وجود اتحاديه.اي مستقل در اين زمينه و فعاليت در زمينه گوشي تلفن همراه تصريح كرد: انجمن ما باني تشكيل چنين اتحاديه.اي بوده است و اقداماتي نيز در اين زمينه انجام داده.ايم و موضوع در حال پيگيري است.

  فروتن با بيان اين كه انجمن صنفي فروشندگان سيم.كارت تشكلي كشوري در حوزه سيم.كارت است كه فعاليت مشخص دارد گفت: اتحاديه دستگاه.هاي صوتي و تصويري نيز بحث صدور پروانه كسب براي فروشندگان تلفن همراه را برعهده دارد، اما مطابق قانون زماني كه در حوزه.اي بيش از چند هزار واحد صنفي وجود دارد، نياز به اتحاديه صنفي وجود دارد و در اين بخش نيز نياز به اتحاديه صنفي احساس مي.شود.

  رييس انجمن صنفي فروشندگان سيم.کارت و گوشي افزود: انجمن حدود دو ماهي است كه اقدامات اساسي در اين زمينه انجام داده و مصوبه.اي را درباره تشكيل اتحاديه مستقل صادر و صورتجلسه.اي را در اين باره تنظيم كرده است و درخواست تشكيل اتحاديه مستقل فروشندگان تلفن همراه در تهران را به وزارت بازرگاني ارائه خواهيم كرد.

  او در پايان گفت: براساس ماده 131 قانون كار انجمن.هاي صنفي هستند كه در ارتباط با بهبود وضعيت فعاليت كاري فعالان صنف تشكيل شدند.


 • موضوعات مشابه: