دانشگاه واشنگتن به تازگي اعلام كرد: گروهي از مهندسان موفق به ساخت نرم.افزاري براي تلفن.همراه شده.اند كه به ناشنوايان و كم.شنوايان كمك مي.كند تا از زبان اشاره روي تلفن.همراه خود استفاده كنند.

[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  به گزارش فارس به نقل از گيزمودو، اين نخستين باري است كه نرم.افزاري با چنين قابليت خاصي كه با پخش تصاوير ويديويي براي ناشنوايان اين امكان را به وجود مي.آورد تا روي از تلفن.همراه از زبان اشاره بهره.مند شوند، در سطح جهان طراحي و ساخته مي.شود.
  اين سيستم هم.اكنون مراحل پاياني خود را به.سر مي.برد و طي سال آينده روي 20 نفر از ناشنوايان و كم.شنوايان به طور رسمي آزمايش مي.شود و مورد بررسي قرار مي گيرد.
  به گفته يكي از مسئولان اين پروژه، بسياري از مردم از ديدن اين نرم.افزار شگفت.زده مي.شوند. گروه تحقيقاتي توليد كننده اين نرم.افزار، تصاوير ويديويي از نمونه آزمايشگاهي اين نرم.افزار را روي پايگاه اينترنتي يوتيوب قرار داده.اند. اين نرم.افزار قادر است حركات عمومي صورت ناشنوايان را درك كند و به گوشي انتقال دهد.
  قرار است اين نرم.افزار براي نخستين بار از سوي يكي از اپراتورهاي تلفن.همراه عرضه شود و پس از آن به صورت عمومي در اختيار كاربران قرار مي.گيرد. • موضوعات مشابه: