رگولاتوري بحرين با انتشار گزارشي اعلام كرد كه تعرفه هاي تلفن همراه در منطقه خاورميانه بسيار گران تر و بيشتر از ديگر نقاط جهان است.

[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  به گزارش فارس به نقل از آي تي پي، بر اساس اين بررسي تفاوت اين تعرفه ها در مواردي به 100 درصد هم مي رسد و اين در حالي است كه كيفيت ارائه خدمات تلفن همراه در خاورميانه در مقايسه با ديگر نقاط جهان نه تنها بهتر نيست، بلكه در مواردي بدتر نيز هست.
  براي انجام اين مقايسه كشورهاي عضو شوراي توسعه و همكاري اقتصادي مانند استراليا، كانادا،. انگليس و آمريكا مد نظر قرار گرفته اند و از راهنمايي هاي يك مركز مشاوره مستقل به نام Teligen هم استفاده شده است.
  گزارش ياد شده شامل مقايسه هزينه استفاده از خدمات صوتي ثابت ، خطوط leased lines و اينترنت پرسرعت هم هست و در همه موارد اين خدمات در كشورهاي منطقه خاورميانه با بهاي بالاتري در مقايسه با 30 كشور عضو اين شورا ارائه شده است.
  به عنوان نمونه هزينه تماس هاي بين المللي در خاورميانه 4 تا 5 برابر گرانتر از كشورهاي عضو شوراهاي توسعه و همكاري اقتصادي است و حتي در برخي كشورهاي عربي اين گراني تا 11 برابر است.
  از سوي ديگر عليرغم كاهش قيمت خدمات اينترنت پرسرعت هزينه استفاده از اين سرويس ها در خاورميانه هنوز 4 تا 5 برابر بيشتر از ديگر نقاط جهان است، به خصوص كه سرعت اين خدمات در خاورميانه 4 تا 5 برابر هم كمتر از ديگر نقاط جهان است. • موضوعات مشابه: