از جمله خدمات ويژه تلفن.همراه شامل شبکه هوشمند ، شبکه LPN ، سرویس رومینگ با شبکه.های روستایی WLL ، همزیستی مسالمت آمیز شهروندان با سایت.های BTS و IMS ، روش.های پرداخت غیر حضوری قبوض تلفن همراه ، GPRS و .... است.

به نقل از ایلنا ، فناوری.های جديد در دو دهه اخير تاثيرات بسياري بر زندگي داشته است و تا حد زيادي روش زندگي را تغيير داده.اند، تلفن همراه از انواع پديده.هايي است که زندگي جوامع بشري را تحت الشعاع قرارداده است. در همين راستا، و با توجه به نياز و تقاضاي مردم به اين پديده فعاليت.هايي متناسب با جهت گيري جهاني براي توسعه شبکه تلفن همراه در اهداف عالي مجموعه مخابرات کشور قرارگرفت.
از جمله خدمات ويژه تلفن.همراه كه مشتركان از آنها بهره.مند مي.شوند، شامل شبکه هوشمند، شبکه LPN ، سرویس رومینگ با شبکه.های روستایی WLL ، همزیستی مسالمت آمیز شهروندان با سایت.های BTS و IMS، روش.های پرداخت غیر حضوری قبوض تلفن همراه ، GPRS و .... است كه جهت آشنایی بیشتر با این سرویس ها به برخی از آنها اشاره مي.كنيم:
سرویس.های غیرحضوری كه شامل E-care ، Portal ، IVR ، ATM، POS است.
مزایای استفاده از سرویس.های غیرحضوری امکان استفاده از خدمات بدون مراجعه به دفتر خدمات ارتباطی، مراجعه به پرتال همراه اول جهت دریافت سرویس، دریافت خدمات از طریق تماس تلفن ثابت، خرید رمز شارژ از دستگاه.های خودپرداز و پایانه.های فروش، پرداخت قبوض تلفن.همراه از طریق دستگاه.های خودپرداز، خدمات غیر حضوری (E-care)
است، مشترکین تلفن همراه می.توانند با فعال سازی سرویس E-care (خدمات غیر حضوری) بدون نیاز به حضور در ادارات و یا دفاتر خدمات ارتباطی برخی از خدمات مورد نیاز خود را از طریق پرتال همراه اول
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید
دریافت كنند.
در صورت فعال سازی سرویس E-care، خدمات ذیل قابل ارائه است، (در آینده خدمات دیگری نیز به خدمات ذکر شده اضافه خواهد شد.) ، قطع مفقودی، دریافت ریز مکالمات، اعلام شکایات مزاحمت تلفنی، دریافت Puk و Pin (در آینده نزدیک) نحوه درخواست خدمات نيز شامل مراجعه به آدرس اینترنتی شرکت ارتباطات سیّار ایران (
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید
مطالعه شرایط قید شده در صفحه راهنمایی "عضویت در سیستم دریافت خدمات غیر حضوری " و انتخاب گزینه درخواست عضویت ، تکمیل فرم ارسال درخواست، مراجعه به پست الکترونیک درج شده در فرم درخواست و رویت پیغام تأیید، مراجعه به یکی از ادارات مشترکان تلفن همراه و ارائه مدرک شناسایی (کارت ملی) و شناسنامه تلفن همراه (یا اصل وکالت نامه معتبر برای وکیل قانونی با قید شماره تلفن در وکالت نامه)، تکمیل و امضای قرم تعهد در اداره مشترکین و مراجعه به پست الکترونیک مربوطه و دریافت رمز عبور جهت ورود به سیستم است.

تعرفه خدمات:
عضویت در سیستم دریافت خدمات غیر حضوری رایگان بوده و تعرفه استفاده از خدمات قابل ارائه مطابق تعرفه های اعلام شده است.
نکات مهم:
1) در زمان تغییر نام تلفن.همراه، عضویت مشترک در سیستم لغو و انتقال گیرنده می تواند در صورت تمایل به استفاده از این خدمات به عنوان متقاضی جدید، مراحل مربوطه را طی كنند.
2) ریز مکالمات سه دوره آخر صورتحساب قابل ارائه به مشترکین است.
3) پاسخگویی به مشکلات احتمالی از طریق شماره تلفن 09990 و ارسال نامه الکترونیکی (ایمیل) به آدرس
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید
میسراست.
براساس اين گزارش ارائه خدمات ديگر مانند ثبت نام GPRS نيز به اين ترتيب است كه : مشترکین تلفن همراه می.توانند جهت فعال نمودن سرویس GPRS خود به پرتال همراه اول مراجعه كرده و با تکمیل اطلاعات مورد نیاز، سرویس مذکور را فعال كنند. جهت فعال كردن سرویس MMS، مشترک می بایست به دفاتر بخش خصوصی مراجعه كرده و ضمن تحویل مدارک لازم، فرم.فعال سازی سرویس مذکور را نیز تکمیل کرده و به مسئول دفتر خدماتی ارائه دهند.

ارسال تنظیمات GPRS و MMS
پس از فعال نمودن سرویس GPRSو MMS، دریافت تنظیمات گوشی تلفن همراه به یکی از دو روش ذیل امکان پذیر است.
1. ارسال نوع و مدل گوشی از طریق پیام کوتاه به شماره 8008
2. ارسال تنظیمات از طریق پرتال همراه اول

کنترل و ثبت سریال گوشی تلفن همراه
مشترکین تلفن همراه می توانند جهت ثبت سریال گوشی تلفن همراه خود که در شبکه همراه اول ثبت نگردیده است، از طریق پرتال اقدام نموده و سریال گوشی خود را ثبت كنند.

فروش شارژ اینترنتی سیم کارت اعتباری
جهت تسهیل در امر خرید شارژ الکترونیکی، همراه اول اقدام به راه اندازی سرویس فروش شارژ اینترنتی سیم کارت اعتباری شده است. مشترکین تلفن.های همراه اعتباری می.توانند با مراجعه به سایت همراه اول و از طریق کارت.های بانکی عضو شتاب (با قابلیت پرداخت اینترنتی) اقدام به خرید رمز شارژ با مبالغ 50.000، 100.000 و 200.000 ریالی كنند.

پرداخت قبوض تلفن همراه
مشترکین تلفن همراه می توانند با مراجعه به سایت همراه اول ضمن مشاهده صورتحساب دوره و میان دوره خود، از طریق کارت.های بانکی عضو شتاب (با قابلیت پرداخت اینترنتی) قبض خود را پرداخت كنند.

اطلاعات لازم برای مشترکین
مشترکین تلفن همراه می.توانند با مراجعه به سایت همراه اول، اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت كنند که می توان به موارد ذیل اشاره كرد: اطلاعات جامع در خصوص شرکت ارتباطات سیار، منشور اخلاقی، نمودار سازمانی و ...، سامانه خبری همراه اول، اطلاعات لازم در خصوص خدمات حضوری و غیر حضوری، تعرفه خدمات، فهرست ادارات دولتی و دفاتر خدمات ارتباطی سراسر کشور، فهرست اپراتورها و کشورهای طرف قرارداد رومینگ و تعرفه آنها، خدمات آتی، اعلام مشکلات کیفی مکالمه، اعلام و پیگیری شکایات مردمی، مرکز تماس 09990 و سوالات متداول (FAQ)

دریافت شارژ از دستگاه.های خودپرداز ATM (خرید الکترونیکی رمز شارژ) نيز ازجمله خدمات ويژه تلفن.همراه است كه مشترکین تلفن همراه اعتباری می.توانند جهت دریافت رمز شارژ سیم کارت از دستگاه های ATM (خودپردازهای بانک ملی) استفاده كرده نموده و با استفاده از کارت بانک های عضو شبکه شتاب (با قابلیت پرداخت اینترنتی) اقدام به خرید رمز شارژ نمایند.

مراحل دریافت شارژ
1. مراجعه مشترک به یکی از دستگاه های خودپرداز بانک ملی
2. ورود کارت بانک عضو شتاب به دستگاه و وارد نمودن رمز عبور
3. انتخاب منوی شارژ سیم کارت
4. انتخاب گزینه همراه اول در صفحه انتخاب نوع سیم کارت
5. انتخاب مبلغ شارژ سیم کارت (یکی از گزینه های 50.000، 100.000 و 200.000 ریالی)
6. دریافت رسید از دستگاه خودپرداز که شامل رمز شارژ 13 رقمی، شماره سریال و سایر اطلاعات مورد نیاز مشترک است.
7. اعلام انصراف از ادامه عملیات و دریافت کارت بانکی

روش.های شارژ سیم کارت اعتباری
الف: با استفاده از گوشی و ورود رمز
Ok# کد رمز 13 رقمی#*140*
ب: با استفاده از سیستم IVR و تماس با شماره تلفن 444 توسط گوشی تلفن همراه
ج: از طریق سیستم آنلاین دفاتر بخش خصوصی

نکات:
• جهت امکان پیگیری و دریافت خدمات احتمالی بعدی، از کارت متعلق به خود جهت خرید استفاده كنيد.
• در صورتی که هنگام فعال سازی شارژ، رمز خود را 4 بار اشتباه وارد نمائید سیم کارت قفل شده و جهت خروج از لیست سیاه می بایست به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه و یا با مرکز اطلاع رسانی (09990) تماس حاصل نمائید.
• جهت امکان پیگیری بعدی، رسید صادر شده را تا پایان زمان استفاده نزد خود نگه دارید.
• در صورتی که پس از انتخاب مبلغ شارژ سیم کارت، دستگاه رسید چاپی ارائه ننماید، مشترک می تواند با مراجعه به بانک درخواست عودت مبلغ مذکور به حساب خود را ارائه كنيد.

POS
خرید الکترونیکی رمز شارژ با امکان به وجود آمده از طریق دستگاه های POS، مشترکین تلفن همراه می توانند با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب (با قابلیت پرداخت اینترنتی) اقدام به خرید رمز الکترونیکی شارژ با مبالغ 50.000، 100.000 و 200.000 ریالی كنند.

موضوعات مشابه: