با مشخص شدن قهرمانان چهار وزن دوم، مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد به پایان رسید. پيش از اين در سه وزن اول مسابقات رحيمي از تهران، تقوي از مازندران گودرزي از تهران به مقام نخست دست يافته بودند. به گزارش واحد مركزي خبر، رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در سالن سید رسول حسینی شهر ساری به پایان رسید که سید احمد محمدی از مازندران در 60 کیلوگرم، صادق گودرزی از همدان در 74، مهدی مازندرانی از گلستان در 96 و محمدرضا آذرشکیب از البرز در 120 کیلوگرم در چهار وزن دوم قهرمان شدند.
پیش از این در سه وزن اول مسابقات حسن رحیمی از تهران در 55 کیلوگرم، مهدی تقوی از مازندران در 66 و علیرضا گودرزی از تهران در 84 کیلوگرم به مقام نخست دست یافته بودند.
کشتی های فینال:
60 کیلوگرم: : سید احمد محمدی – مصطفی آقاجانی
آقاجانی با چهار بار خاک کردن، قدرتش را به رخ حریف جوان مازندرانی اش کشید.
در وقت دوم آقاجانی در کنار تشک بر اثر اشتباه به پل رفت و دو امتیاز از دست داد. در ادامه وقتی که آقاجانی قصد اجرای فیتو را داشت، محمدی او را روی پل نگه داشت و وقت دوم را 4-0 برد.
در وقت سوم در حالی که 40 ثانیه به پایان کشتی مانده بود محمدی با کمر گیری آقاجانی را خاک کرد و 1-0 پیش افتاد. محمدی ادامه دیدار فینال را هم در کنترل خود داشت تا به عنوان یک جوان گمنام و با صورتی خونی قهرمان وزن 60 کیلوگرم شود.
74 کیلوگرم: صادق گودرزی – حسن طهماسبی
در حالی که تماشاگران مازندرانی یک پارچه طهماسبی که اهل گلستان است را تشویق می کردند، تایم اول بدون رد و بدل شدن امتیاز تمام شد. گوی قرمز رنگ خم گیری را در اختیار گودرزی گذاشت و او هم با خاک کردن طهماسبی 1-0 برنده شد.
پنج ثانیه به پایان وقت دوم مانده بود که گودرزی برای خاک کردن طهماسبی اقدام رفت اما پایش از تشک خارج شد. پژمان درستکار که در کوچ گودرزی نشسته بود خواستار بازبینی فیلم شد اما رای تغییر نکرد و طهماسبی وقت دوم را 2-0 برد.
در شروع وقت سوم گودرزی برای زیرگیری اقدام کرد اما طهماسبی جا خالی داد و به پشت گودرزی رفت. 10 ثانیه نگذشته بود که گودرزی با یک زیر تند و تیز و فن درخت کن طهماسبی را را خاک نشاند. گودرزی در ادامه طهماسبی را به بیرون تشک برد و 2-1 پیش افتاد. با این حال باز هم گودرزی مهاجم بود. کشتی با این نتیجه به پایان رسید و گودرزی برای یکسال دیگر ملی پوش وزن 74 کیلوگرم شد.
96 کیلوگرم: رضا یزدانی – مهدی مازندرانی
نسبت به کشتی های قبل، مازندرانی حریف سر سخت تری برای یزدانی به نظر می رسید اما این کشتی گیر پر قدرت با زیر گیری مازندرانی را به بیرون برد و 1-0 پیش افتاد. در ادامه مازندرانی موفق شد به پشت یزدانی برسد و پس از خاک کردن یزدانی را به بیرون تشک برد تا نتیجه را 2-1 کند. وقت اول با همین نتیجه به سود مازندرانی تمام شد.
در وقت دوم یزدانی هر چه تلاش کرد نتوانست از مازندرانی امتیاز بگیرد و کار به کلینچ کشید. کلینچ به سود مازندرانی درآمد و با خاک کردن موفق شد رضا یزدانی را شکست دهد و شگفتی ساز بزرگ مسابقات لقب گیرد.
120 کیلوگرم: پرویز هادی – محمدرضا آذرشکیب
آذرشکیب وقت اول را با کلینچ 3-0 برد. در وقت دوم این وضعیت برعکس شد و هادی با کلینچ 1-0 پیروز شد. وقت سوم هم گوی رنگی تعیین کننده بود که آذرشکیب خوش شانس تر بود و با خم گیری 1-0 پیروز شد و به مقام قهرمانی رسید.
نتایج دیدارهای فینال و رده بندی:
60 کیلوگرم:
فینال: سید احمد محمدی 5 – مصطفی آقاجانی 4 (0-4، 4-0 و 1-0)
رده بندی:
مسعود نیازی – 0 – عباس گلی گرمستانی 4 (0-2 و 0-2)
هادی حاجیان 0 – عباس دباغی 3 (0-2 و 0-1)
74 کیلوگرم:
فینال: صادق گودرزی 2(برنده)– حسن طهماسبی 3 (1-0، 0-2 و 2-1)
رده بندی:
محسن عباسی 3 – محمد شعبان زاده 1 (1-0، 2-1)
مهدی بهابسته 4 – حامد رضایی 3 (برنده) (0-1، 4-1 و 0-1)
96 کیلوگرم:
فینال: رضا یزدانی 1 – مهدی مازندرانی 3 (1-2 و 0-1 کلینچ)
رده بندی:
عرفان امیری 4 – میثم گودرزی 0 (3-0 و 1-0)
حمید کمروند 0 – عباس طحان 2 (0-1 و 0-1)
120 کیلوگرم:
فینال: پرویز هادی 1 – محمدرضا آذرشکیب 4 (0-3 کلینچ، 1-0 کلینچ، 0-1 کلینچ)
رده بندی:
کمیل قاسمی 3 – مهرداد کریمی نژاد 2 (1-0 ، 1-2 و 1-0)
محمد هادی پورعلیجان 2– جعفر شمس ناتری 1 (1-0، 0-1 و 1-0)

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: