كاربران گوشي.هاي مجهز به سيستم عامل اندرويد بايد مواظب نخستين بدافزاري كه از طريق پيامك براي آلوده كردن گوشي.هاي آنها طراحي شده، باشند.


[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  به گزارش فارس به نقل از وي تري، تروجان ياد شده كه توسط شركت امنيتي كاسپراسكاي طراحي شده به طور انحصاري براي آلوده كردن سيستم عامل متن باز آندرويد گوگل ابداع شده است.
  اين تروجان با نام كامل AndroidOS.FakePlayer.a در قالب يك فايل 13 كيلوبيتي براي كاربران ارسال مي شود و ظاهري شبيه به برنامه هاي كاربردي چندرسانه اي دارد. بعد از بارگذاري اين نرم افزار پيامي ظاهر مي شود دال بر اينكه كه اين برنامه نيازمند دسترسي به سيستم پيامك گوشي است.
  اما به محض اينكه برنامه ياد شده نصب شود، پيامك هايي براي شماره هاي ديگر ارسال مي شود كه هم موجب ايجاد هزينه براي كاربر شده و هم اين تروجان را به ديگر گوشي ها منتقل مي كند.
  بر اساس بررسي هاي موسسه IDC استفاده از گوشي هاي مجهز به سيستم عامل اندرويد با سرعت زيادي در حال افزايش است و ظاهراً ويروس نويسان هم با آگاهي از اين مطلب به آلوده كردن اين گوشي ها علاقه.مند شده اند. • موضوعات مشابه: