شركت VMware اعلام كرد براي نخستين بار در دنيا نرم.افزارها و ابزارهاي مجازي.سازي سازماني را براي گوشي.هاي هوشمند عرضه مي.كند.

[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  به گزارش فارس به نقل از اينفورميشين.ويك، آنچه كه امروزه براي صنعت تلفن.همراه بسيار لازم و ضروري مي.نمايد، بازنويسي نرم.افزارها براي هر يك از مدل.هاي گوشي است و هر زمان كه يك گوشي جديد به بازار معرفي مي.شود، اين مشكل بار ديگر خود را نشان مي.دهد. اما پاسخ اصلي به اين مشكل، مجازي.سازي است.
  نرم.افزارهاي مجازي مي.توانند فارغ از سخت.افزارهاي به.كار رفته در هر گوشي، مورد استفاده قرار گيرند.
  شركت VMware نخستين مركزي محسوب مي.شود كه نرم.افزارهاي مجازي.سازي را براي تلفن.هاي همراه توسعه داده و در اين ميان دريافته است كه، نرم.افزارهاي مجازي.سازي مي.تواند مزاياي كمي را براي بازار سرورهايي كه بر پايه محصول x86 اينتل بنا شده.اند، به همراه داشته باشد.
  طي سال گذشته 2.9 ميليارد تراشه بر مبناي فناوري ARM توليد شد. اما شركت VMware در نظر دارد با سيستم.هاي مجازي.سازي خود سهم بيشتري از اين بازار را تصاحب كند و بر اين اساس، ابزارهايي كه براي محصولات سامسونگ توليد مي.شود، مي.تواند در گوشي.هاي موتورولا نيز مورد استفاده قرار گيرد. بر اساس اين نظريه، اين ابزارها مي.توانند روي گوشي آيفون اپل، بلك.بري RIM و گوشي.هاي شركت سوني.اريكسون نيز نصب شوند.
  شركت VMware براي ورود به اين بازار، موفق به توليد نرم.افزاري با حجم 20 تا 30 كيلوبايت شده است كه بخش كمي از حافظه گوشي را به خود اختصاص مي.دهد. اين نرم.افزار در اصل رابط بين ابزارهاي تلفن.همراه و CPU گوشي محسوب مي.شود و آن.ها را به گونه.اي ساماندهي مي.كند كه بتوانند در به نيازهاي گوشي پاسخ گويند.
  بيشتر تلفن.هاي همراهي كه هم.اكنون در بازار فروخته مي.شوند، بر پايه فناوري ARM طراحي شده.اند.
  نرم.افزار جديد شركت VMware كه Mobile Virtualization Platform نام گرفته است، تمام سيستم.هاي مبتني بر پردازنده.هاي ARM Cortex-A8 و Cortex-A9 را مجازي مي.كند. تحليل.گران شركت تحقيقاتي گارتنر پيش.يبني كرده.اند كه بيش از نيمي از تلفن.هاي همراه هوشمندي كه در سال 2012 ميلادي وارد بازار شوند، بر مبناي نرم.افزارهاي مجازي.سازي طراحي خواهند شد. • موضوعات مشابه: