موبنا- استیوجابز علیرغم اینکه هم اکنون در شرکت اپل به دلیل مرخصی پزشکی حضور فیزیکی ندارد اما در کمال ناباوری باز هم بر روی صحنه حاضر شد و از دومین نسخه آیپد رونمایی کرد.


به گزارش اخبار خارجی موبنا، در مراسم رونمایی از آیپد 2 استیو جابز اعلام کرد این دستگاه با سایز کوچک*تر و سبک*تر و ویژگی*های پیشرفته*تر در اختیار کاربران قرار می*گیرد.
به گفته مدیر عامل اپل، تا آنجا که ممکن بوده ظاهرا سعی شده بود از رقابت با رقبایی همچون اندرویید پرهیز شود.
استیو جابز طی سخنرانی خود اعلام کرد: ما بر روی این محصول در حالی که تعداد زیادی از برندها قصد کپی برداری از ان را دارند کار می کنیم اما این نشان می دهد که ما از بقیه جلوتریم.
به گفته استیوجابز آیپد 2 سریع*تر و باریک*تر از نسخه اصلی است و از نسخه 4.3 سیستم عامل iOS پشتیبانی می کند، دو دوربین دارد و از پوشش هوشمندی برخوردار است.
بر اساس این گزارش، این دستگاه در دو رنگ سفید و مشکی از هفته آینده در دو نسخه 16 و 64 گیگابایتی به*ترتیب با قیمت 500 و 830 دلار عرضه می شود.
وی افزود: باتری این دستگاه قادر است 10 ساعت شارژ نگه دارد، وزن آن 590 گرم است و 8.8 میلیمتر ضخامت دارد، بنابراین حتی از آی*فون 4 هم باریک*تر است.
جابز ادامه داد: در طول سال گذشته پس از معرفی آیپد تعداد زیادی دستگاه مبتنی بر اندرویید با ساختاری مشابه راهی بازار شد و بیش از 60 شرکت اقدام به عرضه 100 مدل تبلت با قیمت های متفاوت کردند، اما هیچ کدام از آنها نتوانست محبوبیت آیپد را به دست آورد بر این اساس پیش بینی یم شود در طول سال 2011 بیش از 23 میلیون دستگاه از آیپد به فروش برسد و 89 درصد سهم بازار تبلت های رایانه ای به این دستگاه تعلق بگیرد.
بر اساس گزارش اپل، فروش نسخه اصلی آیپد به 14 میلیون دستگاه رسید و در صدد است قیمت آن را به 400 دلار کاهش دهد.

موضوعات مشابه: