سرگروه تیم ملی کشورمان در حساس.ترین مبارزه خود مقابل «استیون لوپز» آمریکایی صاحب برتری شد تا علاوه بر برداشتن گامی بزرگ برای کسب سهمیه المپیک 2012 لندن، انتقام شکست.های گذشته را از این تکواندوکار پرافتخار جهان بگیرد.به گزارش مهر، دور دوم رقابت های تکواندو انتخابی المپیک در وزن 80- کیلوگرم مردان که در سالن سرحدچی شهر باکو جریان دارد با یک پیروزی مهم برای تکواندو کشورمان همراه بود. یوسف کرمی نماینده کشورمان در این وزن که دور نخست «پائولو استیپا» از کشور تونگا را 13 بر 3 شکست داده بود دور دوم به دیدار به دیدار «استیون لوپز» آمریکایی رفت.
در این مبارزه حساس یوسف کرمی راند اول را با نتیجه 2 بر صفر به حریف واگذار کرد و در راند دوم برابر این تکواندوکار آمریکایی به تساوی 4 بر 4 دست یافت. در راند سوم با نتیجه 5 بر 4 حریف خود را شکست داد و گام بزرگی برای رسیدن به سهمیه المپیک برداشت.
این آمریکایی که پنج مدال طلای جهان و دو مدال طلا و برنز المپیک را در کارنامه خود دارد، تاکنون دو بار در المپیک آتن و انتخابی المپیک 2008 موفق به شکست کرمی شده بود. وحید عبداللهی، بیژن مغانلو، هادی ساعی، علی تاجیک و فرزاد عبداللهی در سالهای قبل نتیجه را به لوپز واگذار کرده بودند و این اولین پیروزی یک تکواندوکار ایرانی مقابل او بود. کرمی در سومین دیدار خود به احتمال فراوان با نماینده افغانستان پیکار کند.
رقابت.های تکواندوی انتخابی المپیک از صبح روز پنجشنبه در مرکز المپیک «سرحدچی» باکو در آذربایجان با حضور 332 تکواندوکار از 108 کشور جهان آغاز شد و تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت. روز گذشته محمد باقری معتمد در وزن 68- کیلوگرم یک سهمیه برای کشورمان کسب کرد.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: