3 جوان زورگيري كه قصد داشتند پس از جمع كردن سرمايه از طريق زورگيري از كشور خارج شوند، توسط ماموران پايگاه دوم پليس آگاهي دستگير شدند.به گزارش فارس،. اولين روز ارديبهشت امسال فردي با مراجعه به كلانتري 118 ستارخان گفت: توسط 2 سرنشين يك دستگاه خودرو پرايد مشكي رنگ مورد زورگيري و سرقت اموال قرار گرفته.ام.
با تشكيل پرونده مقدماتي و به دستور داديار شعبه چهارم دادسراي ناحيه 27 تهران، پرونده جهت رسيدگي تخصصي در اختيار پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.
اين فرد مدعي شد در ساعت 22:30 روز 31 فروردين از ميدان. آزادي به مقصد فرودگاه سوار يك دستگاه خودرو پرايد مشكي با 2 سرنشين شدم كه ناگهان پس از حركت پرايد، سرنشين صندلي جلو كه در كنار راننده نشسته بود با چاقويي كه به همراه خود داشت به سمت من حمله كرد و ضمن ضرب و شتم و تهديد به قتل اقدام به سرقت مبلغ 5 ميليون و 300 هزار تومان وجه نقد همراهم كرده و پس از پياده كردن من در مكاني تاريك و خلوت، به سرعت از محل متواري شدند.
كارآگاهان پايگاه دوم پليس آگاهي در ادامه تحقيقات خود و با بررسي.هاي پرونده.هاي مشابه كه طي آنها سرنشينان يك دستگاه خودرو پرايد مشكي اقدام به زورگيري كرده.اند، موفق به شناسايي تعدادي از اين مالباختگان شدند كه تمامي اين مالباختگان در اظهارات خود با بيان شيوه و شگردي مشابه درباره سرقت اموالشان و ارائه مشخصات يكسان از سرنشينان خودرو پرايد، به نكته مشترك ديگري نيز اشاره داشتند.
تمامي مالباختگان در اظهارات خود عنوان كردند كه تمامي سرنشينان خودرو پرايد براي آنكه مالباختگان متوجه صحبت.هايشان نشوند به زباني كاملاً محلي با يكديگر صحبت مي.كردند.
همزمان با جمع.بندي اطلاعات بدست آمده از مالباختگان، كارآگاهان با بررسي سوابق موجود در سامانه پليس اطلاع پيدا كردند كه همزمان با آغاز سرقت.هاي زورگيري در طول چند ماه گذشته و در پوشش مسافركشي، توسط سرنشينان پرايد، چندين دستگاه خودرو پرايد نيز سرقت شده است كه با شناسايي صاحبان خودروها و در تحقيقات انجام شده از آنها كارآگاهان موفق به شناسايي خودروي پرايد مشكي مورد استفاده از سوي متهمان شدند.
صاحب خودرو پرايد در اظهارات خود به كارآگاهان گفت: در روز 16 فروردين از پل پرديس اقدام به سوار كردن سه جوان مسافر به مقصد حصارك كرده بودم؛ ناگهان در بين راه هر سه نفر آنها به سمت من حمله.ور شده و با تهديد چاقو من را مجبور كردند تا به باغي در كمال شهر كرج تغيير مسير بدهم.
زمانيكه به باغ رسيديم آنها من را مجبور كردند تا از ماشين پياده شوم، فكر مي.كردم كه به ثانيه.هاي آخر عمرم رسيده.ام كه ناگهان هر سه نفر آنها ضمن ضرب و شتم و تهديد به قتل اقدام به بستن دست و پاهايم كرده و اتومبيل شخصي.ام را به همراه تمامي مدارك آن به سرقت بردند.
با شناسايي تعدادي از مالباختگان و انجام تحقيقات از سوي كارآگاهان، يكي از مالباختگان در اظهارات خود به كارآگاهان گفت: از ميدان صادقيه به قصد رفتن به ميدان آزادي سوار يك دستگاه خودرو پرايد مشكي با سه سرنشين شده بودم كه ناگهان دو سرنشين خودرو به سمت حمله.ور شدند.
سرنشينان پرايد علاوه بر سرقت وجوه نقد و كارت عابر بانك همراهم، با تهديد من به قتل، اقدام به گرفتن شماره رمز عابر بانك كرده و پس از اطمينان از صحت رمز، من را از خودرو پياده و متواري شدند.
با توجه به اطلاعات بدست آمده از شماره عابر بانك مالباخته، بلافاصله كارآگاهان با بررسي شماره حساب عابر بانك مالباخته اطلاع پيدا كردند كه مبلغ 200 هزار تومان حساب عابر بانك متعلق به مالباخته به شماره حساب شخص ديگري واريز شده است؛ با شناسايي مالك شماره حساب جديد و انجام تحقيقات از اين فرد، وي به كارآگاهان گفت: چندي پيش براي پرداخت قبوض آب و برق به دستگاه عابر بانك مراجعه كرده بودم كه ناگهان دو نفر با لهجه.اي خاص با درخواست از من عنوان داشتند كه احتياج به برداشت مبلغي بيشتر از 200 هزار تومان از عابر بانك داشته و براي همين تقاضا كردند تا اين پول را از طريق انتقال به حساب عابر بانكي من برداشت كنند.
اين فرد مدعي شد من نيز، از آنجايي.كه آنها رمز عابر بانك خود را در اختيار داشتند به هيچ عنوان به صحبت.هايشان شك نكرده و با درخواست آنها موافقت كرده و مبلغ مورد درخواست را به آنها تحويل داده و به هيچ عنوان هيچكدام از آنها را نمي.شناسم.
همزمان با تحقيقات كارآگاهان پايگاه دوم جهت شناسايي محل.هاي تردد احتمالي متهمان، واحد گشت پليس آگاهي تهران بزرگ در روز 19 خرداد در حين گشت.زني در منطقه چيتگر موفق به شناسايي خودروي پرايد مشكي رنگ مسروقه شدند كه قبل از هرگونه اقدام سرنشينان آن براي فرار، هر سه سرنشين خودرو پرايد دستگير و به پايگاه دوم پلي آگاهي منتقل شدند.
با انتقال متهمان به پايگاه دوم پليس آگاهي، هر سه متهم به اسامي جعفر 29 ساله، محمد و يونس 30 ساله از سوي مالباختگان مورد شناسايي قرار گرفتند.
با شناسايي متهمان از سوي مالباختگان، هر سه به ناچار لب به اعتراف گشوده و در اعترافات خود صراحتاً به ده.ها فقره زورگيري با استفاده از خودرو پرايد مسروقه در مناطق غرب و شمال غرب تهران اعتراف كردند.
در بررسي سوابق متهمان مشخص شد كه يكي از متهمان به نام يونس از مجرمان سابقه.داري است كه پيش از اين بارها به اتهام ارتكاب جرايم مختلف از قبيل قتل عمد، شركت در ايراد ضرب عمدي، شركت در درگيري، مقاومت در برابر مأموران، نگهداري سلاح غيرمجاز، اخلال در نظم عمومي از طريق سلب آسايش براي شهروندان و غيره دستگير و روانه زندان شده است.
با تحقيقات انجام شده از متهمان مشخص شد كه هر سه متهم پرونده قصد داشتند تا با سركردگي يونس پس از ارتكاب ده.ها فقره زورگيري و جمع آوري سرمايه.اي قابل توجه، از كشور خارج شوند كه قبل از هرگونه اقدام براي خروج از كشور توسط مأموران گشت پليس آگاهي تهران بزرگ دستگير و در اختيار پايگاه دوم پليس آگاهي قرار گرفتند.
سرهنگ كارآگاه مهرداد يگانه، رئيس پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ گفت: از همه مالباختگاني كه در طول چند ماه گذشته و توسط سرنشينان خودروهاي پرايد، به ويژه خودرو پرايد مشكي، مورد زورگيري و سرقت اموال قرار گرفته.اند دعوت مي.شود تا جهت شناسايي متهمان به پايگاه دوم پليس آگاهي واقع در خيابان آزادي، خيابان زنجان شمالي مراجعه كنند.


ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: