اداره پلیس آلمان کرکس هایی را که برای یافتن اجساد آموزش داده بود به خاطر کوتاهی در انجام وظیفه و نزاع با یکدیگر اخراج کرد.به گزارش مهر، سال گذشته «راینر هرمان» ، کمیسر اداره پلیس هانوفر، ایده استفاده از کرکس ها را برای کشف اجساد مفقوده ارائه کرد.
از آن زمان، سه کرکس برای عملی کردن این ایده عضو نیروی پلیس شدند و تحت آموزش قرار گرفتند. اکنون پس از گذشت یکسال، شکست این طرح رسما اعلام شد و این پرندگان از شغل خود اخراج شدند.
این کرکس ها موفق نشدند اجساد انسان را از اجساد حیوانات تشخیص دهند. همچنین این پرندگان به جای انجام وظیفه خود ترجیح می دهند با یکدیگر مبارزه کنند و به جای پرواز مدت زمان زیادی را به راه رفتن روی زمین می گذرانند.
شرلوک (برگرفته از نام شرلوک هولمز)، خانم مارپل (بر گرفته از شخصیت مجموعه داستان های آگاتا کریستی) و کلمبو (برگرفته از شخصیت سریال کارآگاه کلمبو) نام سه کرکسی هستند که در پارک پرندگان «والزرود» در «ساکسونی سفلی» واقع در شمال آلمان تحت آموزش های پلیس قرار داشتند.
در این آموزش ها «شرلوک» نه تنها موفق نشد جسد انسان را از جسد حیوان تشخیص دهد بلکه همچنین از بیرون رفتن از محدوده پارک بسیار هراس داشت.
خانم «مارپل» و «کلمبو» که از باغ وحشی در اتریش به آلمان آورده شده بودند نیز نتوانستند رفتار بهتری از خود نشان دهند.
مربی این پرندگان در این خصوص به تلخی توضیح داد:«آنها بیشتر وقت خود را صرف دعوا با هم می کنند».

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: