استفاده از انرژی پاک در لپ تاپ خورشیدی فوجیتسو

[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  آیا تا به حال به این فکر کرده اید که زیر نور مستقیم خورشید با نوت بوک خود کار کنید؟

  در نظر بگیرید در دمای 38 درجه سانتیگراد بدون چتر یا هر سایبان دیگر نشسته اید و با لپ تاپ خود کار می کنید، فکر می کنید بتوانید یک ساعت یا چیزی مثل آن دوام بیاورید؟
  اگر اینطور است، مطمئنا شما از داشتن یکی از اولین لپ تاپ های تماما خورشیدی دنیا به نام Fujitsu Luce که توسط طراح ایتالیایی Andrea Ponti طراحی شده و قرار است توسط کمپانی فوجیتسو ساخته شود، لذت خواهید برد.


  Luce که در زبان ایتالیایی به معنای نور است، توانست به بخش منتخب مسابقه طراحی فوجیتسو راه یابد.

  در حالی که تولید کنندگان لپ تاپ در دنیا به دنبال روش هایی برای افزایش عمر باتری هستند، لپ تاپ خورشیدی Luce در پی افزایش عمر باتری یا مصرف کمتر انرژی نیست، بلکه کاملا خود کفا بوده و انرژی خود را تماما از طبیعت تامین می کند.
  این لپ تاپ دارای دو صفحه خورشیدی است که یکی در سطح فوقانی نوت بوک و دیگری در زیر صفحه کلید لمسی آن قرار گرفته است. جنس بدنه این دستگاه از مواد پلی کربناته شفاف بوده و وزن آن تنها 1.85kg است.
  البته طراحی آن تا این لحظه در حد یک ایده بوده و تولید انبوه آن با مشکلاتی رو به رو است. از آنجا که این نوت بوک تنها در محیط های خارجی قابل استفاده است، برای کار در زیر نور مستقیم خورشید باید مجهز به نمایشگری بسیارروشن باشد که به طبع مصرف انرژی بالایی خواهد داشت.


  همجنین این نوت بوک که با رویکرد زیست محیطی طراحی شده است تمام انرژی خود را از طبیعت به دست می آورد و به هیچگونه منبع تغذیه یا کابل نیاز ندارد، بنابراین شب هنگام و بدون حضور نور خورشید باتری آن زیاد دوام نمی آورد.
  با وجود تمام موانع در راه ساخت این طرح مفهومی، روشن است که تولید آن چه فواید زیست محیطی و اقتصادی چشم گیری به همراه خواهد داشت. هنوز مشخص نیست که فوجیتسو چه زمانی قصد تولید این محصول را دارد اما به طور یقین این یک تحول جدید در بازار نوت بوک خواهد بود.
  موضوعات مشابه: