بررسی.های استراتژی آنالیستکس نشان داده که تولیدکنندگان کوچک آسیایی در طول سه ماهه ابتدایی سال 2011 میلادی عملکرد خوبی داشته و به تازگی به سوی تولید گوشی.های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندرویید و شبکه.های نسل سوم روی آورده.اند. به گزارش اخبار خارجی موبنا، موسسه تحقیقاتی استراتژی آنالیستیکس اعلام کرد که برندهای کوچک آسیایی در طول سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی 48 میلیون دستگاه گوشی به فروش رساندند و سهم قابل توجهی از بازار تلفن همراه را به خود اختصاص داده.اند.
بر اساس گزارش این موسسه، بیش از 200 برند در کشورهای در حال توسعه همچون Micromax, Spice Mobile و Yulong Coolpad تقریبا 13 درصد سهم بازار تلفن همراه جهان را تشکیل می.دهند.
از میان برندهای نوظهور 25 شرکت توانستند در طول سه ماهه ابتدایی سال 21 میلیون دستگاه گوشی به فروش رساندند.
این شرکت.ها در چین و هند بیشترین میزان گوشی را به فروش رساندند و توانستند جایگاه شرکت.های بین المللی مثل سونی اریکسون و موتورولا را تنگ کنند.
بر اساس گزارش استراتژی آنالیستیکس، بسیاری از این تولیدکنندگان موفقیت خود را مدیون تولید گوشی.های ارزان.قیمت و چند سیمکارته هستند که مورد توجه بسیاری از کاربران در روستاها و مناطق فقیرنشین قرار گرفته است.
این شرکت.ها به تازگی به سوی تولید گوشی.هایی با پشتیبانی از سرویس.های شبکه نسل سوم و گوشی.های مبتنی بر سیستم عامل اندرویید روی آورده.اند. مثلا شرکت Yulong Coolpad به بازیگر مهمی در بازار نسل سوم چین تبدیل شده و هم اکنون با سه اپراتور بزرگ چینی قرارداد بسته و گوشی.های هوشمند نسل سومی می.سازند.

موضوعات مشابه: