مدیران ارشد همراه اول به همراه مدیران شرکت تأمین سرمایه امین – شرکت مشاور پذیرش و ارزشگذار همراه اول در فرابورس فردا یکشنبه آخرین وضعیت مالی اپراتور اول را برای فعالان بازار سهام تشریح می کنند. به گزارش خبرنگار مهر، طبق هماهنگی های به عمل آمده قرار است پنج تا 10 درصد از سهام شرکت ارتباطات سیار – از شرکتهای وابسته به شرکت مخابرات ایران - معادل 100 میلیون سهم در بازار فرابورس عرضه شود که پیش بینی می شود عرضه این سهام بتواند از 40 تا 137 درصد بر پیش بینی درآمد هر سهم شرکت مخابرات ایران در بازار سهام تأثیر داشته باشد.
مراسم معارفه پیش از عرضه سهام همراه اول در فرا بورس عصر فردا یکشنبه 7 آذرماه برگزار می شود و مدیران ارشد شرکت ارتباطات سیار ایران به همراه مدیران شرکت تأمین سرمایه امین آخرین وضعیت مالی اپراتور اول را برای فعالان بازار سهام تشریح خواهند کرد.

در پی اعلام سهامی عام شدن شرکت ارتباطات سیار (همراه اول) و پذیرش قریب الوقوع آن در بازار فرا بورس ایران، گفته می شود فعالان بازار سهام به سمت شرکت های مخابرات (مالک 100 درصدی شرکت ارتباطات سیار) و بانک سینا (مالک 10 درصدی سهام شرکت توسعه اعتماد مبین سهامدار عمده مخابرات) گرایش پیدا کرده به نحوی که از 23 تا 30 آبان ماه امسال بیش از 52 میلیون سهم مخابرات و بیش از 23 میلیون سهم بانک سینا مبادله شد و سهام این دو شرکت به ترتیب 11 و 7 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد.

شرکت ارتباطات سیار با سرمایه اسمی 200 میلیارد تومانی طی سال های 85 تا 88 به ترتیب 617، 852، 895 و یکهزار و 55 میلیارد تومان سودخالص داشته است و پیش بینی سود همراه اول در سال 89 معادل 800 میلیارد تومان است که در شش ماه اول سال 400 میلیارد تومان آن محقق شده است.

طبق صورت های مالی حسابرسی شده شرکت مخابرات، بهای تمام شده سهام ارتباطات سیار بیش از 206 میلیارد تومان بوده و در جزئیات آخرین پیش بینی درآمد هر سهم مخابرات، برآورد درآمد حاصل از سود سهام همراه اول برای این شرکت افزون بر 764 میلیارد تومان اعلام شده است.

همراه اول حدود 38 میلیون مشترک سیمکارت دائمی و اعتباری دارد و طبق اعلام مسئولان، شرکت های بسیاری متقاضی خرید سهام بلوکی این شرکت هستند و علاوه بر شرکت های داخلی تاکنون چند شرکت خارجی نیز تمایل خود را برای خرید سهام این شرکت اعلام کرده اند.

موضوعات مشابه: