كفاشيان برود يا بماند؟ اين سوالي است كه طي روز.هاي گذشته و به دنبال ناكامي.هاي تيم.هاي ملي فوتبال دهان به دهان مي.چرخد و هر كس براي آن پاسخي داشته و دليل خاصي را نيز بر .شمرده است. هر چند كه طي اين روزها و با حذف تيم ملي اميد از گردونه رقابت.هاي انتخابي المپيك، رئيس فدراسيون فوتبال اعلام كرده كه نمي.خواهد استعفا كند تا اين مساله به رويه.اي در ورزش ايران تبديل نشود، اما كارشناسان در نظرسنجي صورت گرفته گروه ورزش «جام.جام» تصريح كرده اند كه با ناكامي تيم.هاي ملي فوتبال در رده.هاي مختلف نوجوانان، جوانان، اميد و بزرگسالان، جاي دفاعي از عملكرد كفاشيان باقي نمي.ماند و براي همين او بايد با كنار كشيدن از مسووليت خود،اين شرايط را فراهم كند كه فردي ديگر با نظر مجمع فدراسيون سكاندار هدايت اين رشته شود.
البته كفاشيان در اين زمينه استدلال مي.كند به نظر اعضاي هيات رئيسه فدراسيون كه مخالف استعفايش هستند و براي همين نيز تاكيد مي.كند كه در صورت استعفا، فدراسيون جهاني (فيفا) فوتبال ايران را تعليق خواهد كرد. موردي كه البته استناد به آن ضعيف است، چرا كه فيفا در مقابل ناكارآمدي روساي فدراسيون.هاي عضو موردي براي دخالت ندارد و اصولا اگر فيفا تاكيد بر قانونمندي در فوتبال دارد، يك دليلش به اين بر مي.گردد كه مي.خواهد شاهد توسعه فوتبال در تمامي كشورها باشد و براي همين در اساسنامه فدراسيون اين حق براي مجمع تعريف شده كه با تشكيل جلسه فوق.العاده، به عملكرد رئيس فدراسيون رسيدگي كرده و در عين حال حكم به بركناري وي دهد.
جالب اين.كه خود كفاشيان نيز ديروز و در نشست اعضاي هيات رئيسه فدراسيون خواستار تشكيل جلسه فوق.العاده مجمع شد، اما هيات رئيسه با اين كار مخالفت و اعلام كرد كه مجمع فدراسيون در پايان دوره 4 ساله اواخر امسال برگزار خواهد شد.
سيدهادي آيت اللهي در مورد جلسه ديروز هيات رئيسه به سايت فدراسيون گفت: در اين نشست علي كفاشيان با اصرار از اعضاي هيات رئيسه خواست مجمع انتخاباتي فدراسيون پيش از موعد مقرر در دستور كار هيات رئيسه قرار گيرد، كه اعضاي هيات رئيسه به اتفاق اعلام كردند به دليل حفظ حريم و حضانت از جايگاه فوتبال، مجمع انتخاباتي فدراسيون پس از پايان دوره تكليفي در پايان سال جاري و طبق تقويم برگزار شود.
هر چند كه مخالفت هيات رئيسه با تشكيل مجمع فوق.العاده طبيعي است، چرا كه حضور آنان نيز به نوعي با ادامه كار كفاشيان در فدراسيون گره خورده است، اما بي.ترديد خواست جامعه فوتبال و حتي نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي، تغيير و تحولات مثبت در فوتبال ايران است كه گام نخست در اين ارتباط جابه.جايي مديريتي در راس فدراسيون است.
سيدجلال يحيي.زاده، رئيس سابق كميته تربيت بدني و عضو كميسيون فرهنگي مجلس در اين زمينه به «جام.جم» گفت: مخالف ادامه حضور كفاشيان در راس فوتبال ايران هستم، البته معتقدم اين كار بايد به صورت قانوني انجام شود، يعني مجمع فدراسيون بايد فوق.العاده تشكيل شود و با بررسي عملكرد رئيس فدراسيون، تصميم لازم را اتخاذ كند.
در مقابل اين نظر، هستند كساني كه مخالف جدايي كفاشيان در مقطع فعلي هستند. دليل آنها نيز بر مي.گردد به بلاتكليفي مديريت كلان ورزش كه هنوز پشت معرفي وزير ورزش و جوانان كه با تاخيري چند ماهه مواجه شده، نتوانسته است ثبات خود را باز يابد. البته در نظر سنجي «جام.جم»، اكثر مخاطبان تصريح مي كنند كه علي كفاشيان بهتر است از فدراسيون برود تا با اين جدايي، فوتبال ايران بتواند نفسي تازه كرده و انتخاب بهتري را مورد توجه قرار دهد.
[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]


  ادامه در منبع :
  برای دیدن لینکها
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
  کلیک کنید