يكصد و بيست پنجمين دوره رقابت.هاي تنيس ويمبلدون با قهرماني نواك جوكوويچ به پايان رسيد و نام اين تنيسور صرب در فهرست قهرمانان اين رقابت قديمي دنياي تنيس به ثبت رسيد. او پيش تر قهرماني در ويمبلدون را "آرزو"ي خود خوانده بود كه اكنون آن را برآورده شده مي بيند. به گزارش ايسنا، نواك جوكوويچ قهرمان رقابت.هاي تنيس ويمبلدون در سال 2011 شد.
در ديدار پاياني سومين گرنداسلم تنيس جهان در سال 2011 نواك جوكوويچ و رافائل نادال، مردان شماره يك و 2 تنيس حال حاضر تنيس جهان به ديدار هم رفتند كه در پايان اين جوكوويچ بود كه توانست حريف اسپانيايي خود و مدافع عنوان قهرماني ويمبلدون را 3 بريك شكست داده و قهرماني.اش را در «چمن مقدس» حومه لندن جشن بگيرد. اين قهرماني در برابر ديدگان افراد سرشناس بسياري از جمله رييس جمهور صربستان و همچنين بيورن بورگ، تنيسور افسانه اي جهان رقم خورد.
جوكوويچ در اين مسابقه ست.هاي اول، دوم و چهارم را از آن خود كرد و تنها در ست سوم به نادال اجازه داد تا خونمايي خود كند.
جوكوويچ كه پيش تر با راهيابي به ديدار پاياني ويمبلدون در سال 2011 توانسته بود، به صدر جدول تنيس.بازان مرد جهان راه پيدا كند، براي سومين بار در دوران ورزشي خود توانست قهرمان يكي از رقابت.هاي گرانداسلم تنيس جهان شود. او پيشتر دو بار در سال.هاي 2008 و 2011 در تنيس آزاد استراليا به قهرماني رسيده بود.
اين ورزشكار صربستاني پيش از اين در سال هاي 2007 و 2010 خود را به دور نيمه نهايي ويمبلدون رساند، ولي هر بار از رسيدن به ديدار پاياني بازمانده بود.

ادامه در منبع :
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


موضوعات مشابه: